Skocz do zawartości

Polski Sherman Mk.IIA


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jeszcze tylko przy malowaniu prosiłbym o dokładne informacje odnosnie farb i kolorów. Ja mam na razie jakiś tam sposób z farbami Tamiya, ale zawsze warto poznać inne opcje.

U mnie malowanie będzie nieprędko...

Inna sprawa,że miałem długą przerwę w modelowaniu i wyschła mi cała chemia. Tak więc będę musiał spróbować czegoś nowego. Może kupię zestaw HATAKI do pojazdów brytyjskich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie było u Nas żadnego wozu o nazwie Gdańsk...

Będzie trzeba zrobić Gdynię i Pomorzanina żeby zadośćuczynić lokalnemu.....

 

Był Gdańsk w 1Pamot, m4A4 OP, tyle, że zdjęcia jeszcze nie mam, gdzie napis widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem dla mojego modelu będzie to zdjęcie, ale jeszcze przed zniszczeniem :

bWeCeHO.jpg

 

Wieża - nie za bardzo widać jakiego jest pod-typu, więc moja w modelu będzie podobna do tej :

Gj07hyI.jpg

6U3B9Lo.jpg

D0s44Lo.jpg

cunJX4J.jpg

BM00Mkp.jpg

 

Wieczorem postaram się wkleić fotki modelowej wieży. Mam do niej prawie wszystko, poza trakami od Pantery na dopancerzenie (które już mam obiecane )

 

Myślę jeszcze nad zakupem metalowej lufy M1AC bez hamulca wylotowego (http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=DEF-DM35050), bo mam "zwykłą" M1A1 z modelu dragona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce widać bardzo luźną gąsienicę. Zawsze myślałem że Shermany miały je dość napięte. Tu nie widać za bardzo aby zawieszenie było uszkodzone, więc niezła ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ten Sherman na fotce jest w ogóle z 1. Dywizji... ;)

Poszukam jeszcze...

... choć konfiguracja się z grubsza zgadza.

Wieża na fotce ma na pewno inny właz dowódcy niż ta z muzeum. Na fotce z epoki widać wczesną kopułkę dowódcy.

Na zdjęciu widać właz ładowniczego. Właz dowódcy to na 99,99999999 % kopułka jak na zdjęciach zachowanej wieży.

Widziałem chyba tylko jedno zdjęcie shermana z tą wieżą (dwa okrągłe włazy) z innym układem włazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... choć konfiguracja się z grubsza zgadza...

 

No wiesz... Jak się uprzesz, to nic się nie poradzi, a i psuć Ci zabawy nie warto... Tylko pamiętaj, że Walentynowicz pstrykał od cholery fotek, większości z nich nie podpisywał i do pewnego czasu w większości publikacji brano każdego sfotografowanego przez niego Shermana za "tego" z 1. Dywizji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie, którego nie miałem.

Oba pojazdy są bardzo podobne w konfiguracji - praktycznie różni je tylko typ zamocowanego deflektora. Dodatkowe opancerzenia, skrzynki, podwozie, koła i gąsienice - takie same.

 

Zdjęcia wieży z mojego modelu, na razie sama skorupa:

yO0PDwb.jpg

k0Twrk6.jpg

k1gs9de.jpg

ak7XLDe.jpg

 

Oraz lekko zdetalowana wanna i osłona transmisji :

qLoH6RN.jpg

To białe - to tyle ile dragonowi (w tym modelu) brakuje do ideału

5p7iLE0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W miarę postępu prac nabieram ochoty na wykonanie pierwszej w życiu dioramki czy też winietki. Wstępny plan - ulica w Belgii, nasz czołg, cywilny samochód z cywilami...

I tylko jeden problem - z czego zrobić naszych czołgistów ?

Jedyne co mam to kalki z dystynkcjami. Możecie polecić jakiś zestaw figurek do przeróbek ?

To będzie dobre ? -> http://www.miniart-models.com/index.htm?/35078.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W miarę postępu prac nabieram ochoty na wykonanie pierwszej w życiu dioramki czy też winietki. Wstępny plan - ulica w Belgii, nasz czołg, cywilny samochód z cywilami...

I tylko jeden problem - z czego zrobić naszych czołgistów ?

Jedyne co mam to kalki z dystynkcjami. Możecie polecić jakiś zestaw figurek do przeróbek ?

To będzie dobre ? -> http://www.miniart-models.com/index.htm?/35078.htm

 

Mundury ok, tylko trzeba pousuwać brytolskie dystynkcje i dodać polskie, zestaw może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.