Jump to content

Tu 154 M Zvezda 1/144 101


kowal76
 Share

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do Inowrocławia to nie, bo ja nie wybieram się jeszcze na wystawy czy konkursy. Co do skrzydeł to było wszystko ok. Pasowałem też z kadłubem i jest wszystko dobrze, więc chyba w tym co kiedyś robiłem musiałem coś źle zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Tak dwa różne. Jedne to kalki same, a drugie to kalki i maski do pomalowania pasów. W sumie to się zastanawiam które wybrać ?. Teraz nie ma mnie w domu i nie pamiętam co to za firmy. Model robię pod zamówienie i okna mają być w postaci szkiełek, a nie kalek.

Link to comment
Share on other sites

To czego bardzo nie lubię, czyli szlifowanie i szpachlowanie już za mną. Teraz pozostało wytrasować linie zatarte przy szlifowaniu łączenia. W sumie to szpachli użyłem minimalnie, w trzech miejscach na całym kadłubie..

 

60jVbLT.jpg

 

By9yc9d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Często jednak jest podkreślane, że przynajmniej Mr.Surfacer (w zależności od ziarnistości) ma też właściwości podobne do płynnej szpachli i pozwala na zniwelowanie drobnych rysek i niedoskonałości. Chyba, że się mylę?

Link to comment
Share on other sites

Swojego białego Victora malowałem mr.base white, bez preshadingu, na łysy plastik. Z kryciem było różnie, generalnie dużo cienkich warstw, więc może taki preshading ma szanse powodzenia. Potem zapuszczałem niektóre linie jasnoszarym łoszem, niektórym dowalałem łosiem ziemistym, niektórym brązowym. Na białym bałbym się stosować mocnego, ciemnego washa. Na koniec polerowałem filcem wybrane fragmenty poszycia (tu chyba nie do zastosowania, bo będzie połysk po wszystkim).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.