Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości - Trumpeter


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

Mogli się pokusić o wersje na 4320 i 375D. A tak na Polaka zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.

 

A zastanowiłeś się co piszesz? Z tego co ja wiem BM-21 to głównie był na podwoziu Ural'a 375D. I w takiej wersji z tego co widzę ze szkiców jest. A WP innych nie miało, poza RM-70 na podwoziach Tatry 815 8x8, które kupiono w latach 80-ch ubiegłego wieku od Czechów, teraz nasi robią to na Jelczach jako WR-40, po drobnych modyfikacjach, zresztą Czesi też tak uczynili.

Czasami warto poczytać, tym bardziej jeśli nie lubi się "II-go wojennego zoo", a chce się być znawcą. A jeśli pamiętasz Tomaszu, to do nie dawna takie wozy były w 16 p.art. w Braniewie...też na Ural'ch 375D.

 

Ewentualnie pozostaje Ci zestaw Omega/Alanger/Revell...stary i poczciwy, bardzo trudno dostępny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo można gdzieś dośtać starego Grada lub Urala w rozsądnej cenie.

 

Ja ok. tygodnia temu odkupiłem od kolegi z Forum BM-21 Grad na Ural'u 375D, bo się ogłaszał, za całe 107 zł wraz z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli się pokusić o wersje na 4320 i 375D. A tak na Polaka zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.

 

A zastanowiłeś się co piszesz? Z tego co ja wiem BM-21 to głównie był na podwoziu Ural'a 375D. I w takiej wersji z tego co widzę ze szkiców jest. A WP innych nie miało, poza RM-70 na podwoziach Tatry 815 8x8, które kupiono w latach 80-ch ubiegłego wieku od Czechów, teraz nasi robią to na Jelczach jako WR-40, po drobnych modyfikacjach, zresztą Czesi też tak uczynili.

Czasami warto poczytać, tym bardziej jeśli nie lubi się "II-go wojennego zoo", a chce się być znawcą. A jeśli pamiętasz Tomaszu, to do nie dawna takie wozy były w 16 p.art. w Braniewie...też na Ural'ch 375D.

 

Ewentualnie pozostaje Ci zestaw Omega/Alanger/Revell...stary i poczciwy, bardzo trudno dostępny.

 

Chyba się nie rozumiemy, Polskie BeeMki są na podwoziu 375D, a z tego co jest w na artach Trumpetera (czyli na obrazku) wychodzi na to, że będzie to to samo co wydał Alanger itp. czyli z URAL-em 4320. Co do samego BM-21 od Alangera, posiadam go i nie był aż tak trudny do zdobycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy, Polskie BeeMki są na podwoziu 375D, a z tego co jest w na artach Trumpetera (czyli na obrazku) wychodzi na to, że będzie to to samo co wydał Alanger itp. czyli z URAL-em 4320. Co do samego BM-21 od Alangera, posiadam go i nie był aż tak trudny do zdobycia

 

Tomek, a tak na marginesie, to wiesz czym się różni Ural 375D od Ural'a 4320?????

Może warto się trochę wczytać i nie wypisywać głupot.

 

Ale tak na szybko, zewnętrznie nie różnią się niczym. Różnica pomiędzy tymi pojazdami jest taka, że model 375D był napędzany silnikiem benzynowym, a model 4320 silnikiem wysokoprężnym i w takiej formie jest produkowany do dziś, choć doczekał się już swoich następców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, opamiętaj się grill???

Jak znam życie to i tak będzie skopany i trzeba będzie go dorabiać, mówię tutaj o naprawdę różnicach wynikających z obu pojazdów. Powiem jeszcze inaczej, nasze Star'y np. 244 lub 266 technicznie się nie różnią do pewnego momentu, po za rodzajem klamek, dopiero od jakiegoś czasu zaczęto je nie wiadomo po co modernizować. To jeżeli tak mają wyglądać, Twoim zdaniem, to mając model Omegi wystarczy że przerobię/dorobię grill i będę miał inny model. Zasadniczo, te pojazdy niczym się nie różnią.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie pisałem, że to są 2 inne ciężarówki, pisałem, ze są to zmiany kosmetyczne, a Ty nie wiadomo dlaczego od razu mój brakwiedzy starasz się ukazać. Mam wiedzę o różnicach między tymi modelami. Muszę mieć gdyż przerabiam 4320 na 375D. Nie wysysam wszystkiego z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam

Co do Bm 21 to stary model miał inne przetłoczenia na tylnych błotnikach, zmiana grila no i układu wydechowego bo polska wersja ma go z przodu. Niby kosmetyka ale zmian jest sporo.

Poczekamy co tam trumpek zmajstruje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A niech- to....

Do takiego standardu starego Dragona przerabiam i przerabiam ...

A tu Trumpeter mnie przerobił...

Cieszę się, że jest taka zapowiedź... mimo wszystko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię tylko, że wersja BTR-60PU był na wyposażeniu naszej armii. Przyszło parę sztuk z OSA'mi jako wozy dowodzenia baterii. Jeden stoi w muzeum w Drzonowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.