Skocz do zawartości

JSU-152 z PST (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

Coś brakuje mi '72 na forum - no to wrzucę coś od siebie .

JSU-152 z PST w polskich barwach:

JSU-00_zpsvaae0oy9.jpg

Model dość stary, ale trudno o jakiś zamiennik - nie licząc "składanej" Zvezdy.

Uzupełniłem go o blachy Parta, lufę RB i trochę własnych przeróbek, co widać na poniższych zdjęciach:

JSU-01_zpsmxcudxzn.jpg

JSU-02_zpswoq2rfbr.jpg

Żaluzje na silniku są koszmarne do zrobienia...

JSU-03_zps1gzva63n.jpg

JSU-04_zpsjmzm6txh.jpg

Liny jak zwykle dorabiałem sam . Pomalowany ciemny podkładem:

JSU-05_zps1l87wbqk.jpg

Wycieniowany zestawem Valleyo:

JSU-06_zpsv2ytgt8e.jpg

Po nałożeniu kalek, a przed brudzeniem. Jak to Hiwis pisze: plus za polskie malowanie .

JSU-07_zpse3qc2nrv.jpg

Pojazd z 4. Baterii 13. Samodzielnego Pułku Artylerii Samochodowej LWP - znalazłem ciekawy artykuł na temat tego sprzętu w polskich barwach, a Toro Model robi do niego kalki... tyle że nie udało mi się znaleźć żadnego zdjęcia tych wozów... stąd wygląd raczej przypuszczalny .

Już przymocowany do podstawki. Figurki to żywiczni radzieccy pancerniacy - z tego co czytałem załogi wozów były radzieckie, mimo polskich oznaczeń.

JSU-08_zpsgewq8evf.jpg

Gotowy model prezentuje się tak:

JSU-09_zpsy2rqfx43.jpg

JSU-10_zpsl2f60hv3.jpg

JSU-11_zps5olt2d1f.jpg

JSU-12_zpszo5hq1qf.jpg

JSU-13_zpsx8r9xkgj.jpg

JSU-14_zpsvrcpp7cn.jpg

JSU-15_zpshyzqyqav.jpg

JSU-16_zpsl7moyy4g.jpg

Jak dla mnie ciekawy pojazd, ale model średni - szczególnie koła i gąski zostawiają wiele do życzenia... ale chciałem mieć ten wóz w kolekcji .

JSU-17_zpsvnuczk5x.jpg

Przy "brudzeniu" wozu miałem niemiłą przygodę, więc cieszę się, że w ogóle powstał .

Był już na kilku konkursach, ale póki co doceniany za bardzo nie jest .

JSU-18_zpsygo91i7x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detal super, kolor troszkę za blady jeśli to miał być zielony, choć to tylko w odbiorze bo wiemy wszyscy że z ruską zielenia to było jak było... a że jeszcze jakość farby była słaba to zmieniała kolory zapewne:)

Obicia...kolejny raz popełniasz ten sam błąd,dajesz je wszędzie niemal po równo. Skupiaj się by je robić tam gdzie one mogły powstać, a nie wszędzie tzn na 10 zadrapań 7-8 powinno być na krawędziach lub przy włazach i efekt słabych zadrapań zniknie. Na tym modelu wystarczyłoby dodać zadrapań przy włazach i na krawędziach.

Jakie modele masz w planie? Myslę, że gdybyś proiwadził jakiś warsztat, to błyskawicznie wyeliminowałbyś "złe nawyki" bo widać, że masz chęć robienia naprawdę poprawnych modelii ambitnych, a nie "prosto z pudła" co baaaaardzo cenię!

Ja mam ten sam problem z nauką brudzenia co Ty z zadrapaniami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiwis pisze "bez plusazapolskiemalowanie" ;)

Tu ktoś powinien zauważyć "Plus Za Polskie Malowanie" ;)

Z obiciami poszalałeś ;)

Figurki to, gwoli ścisłości, fińscy pancerniacy z CP Models.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peany nad poziomem zdetalowania pozostają aktualne Przyjęta przez Ciebie kolorystyka też mi odpowiada, bo gwoli prawdy 4BO w użyciu to szeroka paleta kolorów Tradycyjnie mam swoją opinię co do obić, a koledzy mnie już w jej wyrażeniu wyręczyli.

Mam natomiast jakiś dysonans dotyczący dioramki - to drzewo w błocie mnie coś nie przekonuje. Ale to może dlatego, że generalnie nie lubię "błotnych" modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za opinię. Model z zeszłego roku - jeszcze sprzed "uwag o odpryskach" - teraz jestem bardzo oszczędny w tej kwestii .

Podstawkę robiłem równocześnie z Famo - tamta miała być sucha, ta mokra - po sforsowaniu Odry, po przygotowaniu artyleryjskim krajobraz był raczej księżycowy .

Figurki rzeczywiście Finów - ale chyba pasują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.