Skocz do zawartości

Katyń 1940 1/35


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu ruszyłem z pracami.

Postanowiłem, że wrzucę warsztat i tutaj.

Generalnie dużo przerabiania figurek do odpowiednich póz i ubiorów.

Jako baza posłużyły figurki z Dragona, ICMu i Masterboxa + żywica.

Temat kontrowersyjny więc proszę bez polityki ;)

 

tMVlm99l.jpg

L35MFPbl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni mordowali w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.

 

Według mnie to co chcesz zrobić to tabloidyzacja poważnej sprawy.

 

Baaardzo słaaaaby pomysł :(

 

Rozumiem, że teraz będzie cykl rozstrzelań w Twoim wykonaniu...

Pocztowcy gdańscy, bydgoscy Polacy w Fordonie itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to miały też miejsce mordy bezpośrednio nad dołami, ale faktycznie- takie ustawienie figurek bardziej przypomina mi metodykę z piwnic NKWD.

 

Cała historia to poważna sprawa i wszyscy jako modelarze mniej lub bardziej ją tabloidyzujemy. O ile kolega nie robi jej jako pomnika działań NKWD w walce z wrogami klasowymi (o co oczywiście nie podejrzewam) to nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu wszyscy mieli płaszcze.

 

Poza tym nic nie napiszę bo nie podoba mi się pomysł. Robienie pomnika ofiary jest równie słabe jak pomnika oprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni mordowali w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.

 

Według mnie to co chcesz zrobić to tabloidyzacja poważnej sprawy.

 

Baaardzo słaaaaby pomysł :(

 

Rozumiem, że teraz będzie cykl rozstrzelań w Twoim wykonaniu...

Pocztowcy gdańscy, bydgoscy Polacy w Fordonie itp. itd.

 

To źle rozumiesz. Robię to co mi się podoba. Nie chce robić kolejnej scenki typu budynku, pojazd, figurki tylko coś innego. Temat mocno kontrowersyjny, wiem i jeszcze nie raz dostane za to po dupie. Nie chodzi o propagowanie jakiś idei. Jest to historia i scenka o niej i tyle.

 

Z tego co pamiętam to miały też miejsce mordy bezpośrednio nad dołami, ale faktycznie- takie ustawienie figurek bardziej przypomina mi metodykę z piwnic NKWD.

 

Cała historia to poważna sprawa i wszyscy jako modelarze mniej lub bardziej ją tabloidyzujemy. O ile kolega nie robi jej jako pomnika działań NKWD w walce z wrogami klasowymi (o co oczywiście nie podejrzewam) to nie widzę problemu.

 

Całość będzie nad dołem. Nikt nie stawia żadnego pomnika. Zwykła scena z historii.

 

W marcu wszyscy mieli płaszcze.

 

Poza tym nic nie napiszę bo nie podoba mi się pomysł. Robienie pomnika ofiary jest równie słabe jak pomnika oprawcy.

 

Płaszcze będą mieli. Pomnika nikt tutaj nie robi także jak chcesz masz wolną rękę. Zwykła scena, a że akurat taka tematyka to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.