Skocz do zawartości

Königstiger 1:35 Meng i przyjaciele


skikut

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz metalurgii się znalazł.

To tak bywa, kiedy w pióra się tak obrasta, że się nie widzi pewnych rzeczy. Jest takie coś jak netykieta i ona mówi coś na temat pisania z wykrzyknikami. Tak więc wrzuc na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do polemiki; według mnie troszkę kolegę poniosło bo nie jest on alfą i omegą

 

 

Oczywiście że nie jestem alfą i omegą, ale mam coś w tej materii do powiedzenia!

 

Poprzedni mój wpis nie jest polemiką, a raczej krzykiem rozpaczy!

 

 

Rozpaczą jest ta polemika która sugeruje, że każdy powinien być specjalistą w Twej dziedzinie... Pytanie może być odbite bo wszak o wielu rzeczach jest mowa w podstawówce choć by o drganiach harmonicznych ale nie każdy wie w jakim zakresie są one szkodliwe. Każdy wie, że stół ma 4 nogi ale nie koniecznie już go interesuje fakt, że jest przez to statycznie niewyznaczalny.

Jedno koledze doradzę bo o tym nie pisze w książkach a jest to dość przydatne - traktuj wszystkich z wyrozumiałością i nie mierz wszystkich swoja miarą.

 

Odbierając trochę od głównego wątku korozji elektrochemicznej...

Pragnę zaprezentować kolegom moją polemikę na temat obróbki plastiku firmy Meng metodą skrawania i szlifowania.

 

34989663306_64ef09eea6_o.jpg

34989663406_102090a5df_o.jpg

34989663646_0d98a6a837_o.jpg

35029822615_2cd31f8998_o.jpg

34989663486_20f067ed9b_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiałeś słabą fakturę czy wypadki przy pracy?
Tez mnie ciekawi, cos bylo nie tak z fabrycznym wykonaniem?

 

Niestety Meng nie przewidział, że ktoś może chcieć wykonać model bez błotników. W tym celu należy wyciąć co drugi zawias oraz uzupełnić wgłębienie do wklejenia błotników ( 4 i 5 foot jak się przyjrzycie widać białe płytki pod szpachlą). Po wklejeniu uzupełnienia i szlifowaniu stwierdziłem, że łatwiej będzie nadać nową fakturę na całej płycie niż obrabiać tylko te fragmenty - bałem sie że ta różnica wyjdzie pod farba.

Jeśli chodzi o szpachlę na wieży; łączenie przedniej płyty z z reszta nie jest do końca spasowane, powstaje szpachla po obwodzie przedniej płyty. Tu znowu stwierdziłem, że nie będę ryzykował.

Co do osłony dział, po prostu faktura odlewu byłą słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduj buduj już czekam na malowanie

 

A to coraz bliżej

 

Kotek dostał 90% biżuterii, friuli nawiercone ( może jutro je złożę). Generalnie zostało poskładać wydechy i przyczepić na tylnej płycie podnośnik. Potem jeszcze raz przelecę instrukcję czy o czymś nie zapomniałem.

 

34909250282_fc0ab711ef_o.jpg

34909250772_7786b63acb_o.jpg

34909251432_c8df5f912c_o.jpg

34942324851_b07bc39f38_o.jpg

 

Mam pytanie do kolegów czy któryś używał może AK INTERACTIVE METAL BURNISHING FLUID, jeśli tak to prosił bym o recenzje tego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare osob juz to mialo i zadowoleni, tylko lepiej zamoczyc 2 gaski w tym samym czasie, zeby sie rowno zrobily, bo moc tego specyfiku jest ograniczona i jak bedziesz je moczyc osobno to 2 bedzie slabiej zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare osob juz to mialo i zadowoleni, tylko lepiej zamoczyc 2 gaski w tym samym czasie, zeby sie rowno zrobily, bo moc tego specyfiku jest ograniczona i jak bedziesz je moczyc osobno to 2 bedzie slabiej zrobiona.

 

A nie wiesz czy lepiej moczyć gąski luzem czy jak już są spięte w taśmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie podobny poziom, każdy ma coś skopanego... tak czy siak zajmują jak dla mnie 1 miejsce Ex aequo. Pytanie tylko czy chcesz wnętrze czy nie, mimo to i tak będziesz musiał do inwestować w dodatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie podobny poziom, każdy ma coś skopanego... tak czy siak zajmują jak dla mnie 1 miejsce Ex aequo. Pytanie tylko czy chcesz wnętrze czy nie, mimo to i tak będziesz musiał do inwestować w dodatki

A coś bliżej na ten temat wiesz?

Mi się faktura stali w Mengu podoba, Takom takiej nie ma.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów czy któryś używał może AK INTERACTIVE METAL BURNISHING FLUID, jeśli tak to prosił bym o recenzje tego płynu.

Rewelacja ! 2 minuty i gąsienice gotowe.

Najlepiej moczyć luzem, bo wygodniej. Tylko ubrudzisz się przy montażu.

Załatw sobie dwa pudełka np po margarynie, podziel ogniwa i zalej.

Potem niestety trzeba będzie jeszcze dziubać pędzelkiem bo napięcie powierzchniowe nie pozwoli wnikać płynowi w zagłębienia.

 

Głupie pytanie po co dwa pudełka?

Co do pędzla masz na myśli by tak jak na filmikach ,,miziać,, gaski w kąpieli? Powiedz mi jeszcze jedno czy gdy gąsienice są spięte płyn nie dociera do ich łącznia? ( w sensie, czy na łączeniach nie pozostają srebrne paski).

 

Jak dla mnie podobny poziom, każdy ma coś skopanego... tak czy siak zajmują jak dla mnie 1 miejsce Ex aequo. Pytanie tylko czy chcesz wnętrze czy nie, mimo to i tak będziesz musiał do inwestować w dodatki

A coś bliżej na ten temat wiesz?

Mi się faktura stali w Mengu podoba, Takom takiej nie ma.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

 

Generalnie w modelu Takom płacisz mniej więcej 100 zł więcej za wnętrze. Do obu modeli należało by dokupić lufę ( chyba, że dostaniesz jeszcze pierwsze wydanie Menga) plus jakiś zestaw blaszek. Takom na pewno nie ma takiej faktury stali ale ma pojedyncze gąsienie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie po co dwa pudełka?

Pewno dlatego że ogniwa są inne dla lewej i prawej gąsienicy. Jak je wsypiesz luzem razem do jednego pudełka to potem będziesz miał około 200 ogniwek do przejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie po co dwa pudełka?

Pewno dlatego że ogniwa są inne dla lewej i prawej gąsienicy. Jak je wsypiesz luzem razem do jednego pudełka to potem będziesz miał około 200 ogniwek do przejrzenia.

 

No w sumie ergonomia się kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę czasu upłynęło od ostatniego wpisu

 

Kotek wersus Chaos black - świetny podkład, nigdy lepszym nie malowałem lecz zalecam wykonywania prac z jego użyciem w piwnicy

34409583004_fec18ecbd1_b.jpg

 

Podkładowa xf 60 zmieszana z xf 68 w proporcji na oko 50/50

34409582024_e6ef3b4d5b_b.jpg

 

i wreście xf 60 i xf 55 w proporcji 50/50. Niestety jak dla meni jest zbyt szary w stosunku do oryginalnego dunkelgelb to też dziś powtarzam tą warstwę ale z dodatkiem żółtego

 

34409582234_7fd8a2d803_b.jpg

34444375453_2cd69519fe_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zamalowałeś wszystkie poprzednie kolory :(

 

Czemu niestety?

Taki był plan model będzie miał jeszcze multum kolorów na sobie i nie potrzebne mi preshingi itp. Brązowy podkład był tylko op oto by nadać odcień piaskowemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zamalowałeś wszystkie poprzednie kolory :(

 

Czemu niestety?

Taki był plan model będzie miał jeszcze multum kolorów na sobie i nie potrzebne mi preshingi itp. Brązowy podkład był tylko op oto by nadać odcień piaskowemu

 

A pisałem o preshadingu?

Nie używam.

A jeżeli nie chcesz korzystać z możliwości budowy koloru i potem rozjaśnień to całą ta robota według mnie to sztuka dla sztuki.

Obejrz sobie warsztat Sdkfz. Spottera na zakazanym forum SF to zobaczysz o co chodzi.

 

Jestem przekonany, że ten model mówi że warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.