Skocz do zawartości

M1A2 Abrams Meng 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Z usuwaniem tych szwów tak się nie rozpędzaj. One tam są, ale znacznie mniejsze. Po prostu przejedź po nim tępą stroną nożyka i będzie wyglądało ok. Musisz poszukać (o ile chcesz) zdjęć zawieszenia Abramsa.

 

 

usuwam wszystkie, przynajmniej się wprawię:D

Chcesz hmm muszę ? mam mieć jakieś problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie ich nie będzie widać ..... przynajmniej przy pierwszych dwóch

 

ale mam dalsze problemy, wątpliwości :

lewa strona :

7jsKeV1.jpg

mpPlu5m.jpg

prawa :

ucmGmJw.jpg

6tV6BuY.jpg

środek:

ijTHv2l.jpg

 

brak symetrii... why ? moja wina czy modelu ? bo już wariuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie halo. Czy te czesci weszly do konca na swoje miejsce. Mam wrazenie ze oski sa cout za dlugie i element nie wchodzi do konca przez co pin lokujacy nie ustawia ich we wlaciwej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie halo. Czy te czesci weszly do konca na swoje miejsce. Mam wrazenie ze oski sa cout za dlugie i element nie wchodzi do konca przez co pin lokujacy nie ustawia ich we wlaciwej pozycji.

 

 

3Kshd73.jpg

 

przepraszam post za postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pierwsza para jest juz przymocowana? jak robisz ruchome zawieszenie to pierwsza i ostatnia pare wklejasz na stale a na reszte dziala grawitacja i same sie ustawiaja. Wiec jesli pierwsza para trzyma poziom to nie masz sie za bardzo o co martwic tylo zamociuj ostatnia tak zeby byl rowny poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sobota, coś tam się dzieje

igV9SHq.jpg

Po motywacyjnym zjebie od Jacka zawieszenie poprawione :

9tfy20L.jpg

no i blaszki, hmmm ciężki temat, to nie takie proste

Zrjhbqy.jpg

no i wymieniłem

lTuZuki.jpg

chyba są lepsze?

 

 

Więc szukam blach do Menga.

 

E.T. Model E35-251 - to są blachy do Mengowego Abramsa TS-026.

 

Dziękuje, ale jednak chyba odpuszczę, jeszcze ta cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś takiego wygiąć z kawałka polisterynu jak chcesz

 

Poprawiłem - lepiej nie będzie, później pokaże.

 

Natomiast mam inną wątpliwość, jak to poprawić

l3QhOuQ.jpg

by wyglądało jak w rzeczywistości

nkgrMgF.jpg

 

Pomalować boczne(zewnętrzne) ścianki a środek pomalować odpowiednim kolorem ?

 

kolejna rzecz

co to jest ?

x1MIfHu.jpg

tu jest

FDLKy4A.jpg

a tu nie

yI4WJeB.jpg

 

zdjęcia z http://www.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a1_details/index.php?Page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zrobić wycieraczki to kable możesz zrobić z drucików o odpowiedniej średnicy. Eureka XXL oferuje szeroki asortyment takowych drucików. Co do wycieraczek to możesz je wyrzeźbić z kawałka polisterynu albo wyciąć z mosiężnej blachy.

Co do malowania i kolorów optyki. Niektórzy robią je z barwionych szkiełek albo płyt CD. Efekty są naprawdę fajne. Ja jeszcze nie mam wprawy w takim rzeźbiarstwie, ale jeżeli byś chciał to na pewno ktoś na forum się znajdzie co Ci doradzi co i jak.

Ja na razie robię to tak: po pomalowaniu modelu podkładem maluję całą optykę aluminiową farbką. Następnie maluję aero transparentnymi kolorami. Ammo, Tamiya, AK wszystkie mają coś w swojej ofercie. Po pomalowaniu natryskuję błyszczący varnish. Czekam aż wyschnie przez 24h a nawet lepiej jest odczekać czasem 48h. Następnie maskuję albo taśmą maskującą Tamiya albo maską w płynie. Następnie maluję całość modelu robię w odpowiednich kolorach. Na samym końcu (przed washem) ściągam maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po pierwsze czy nie wkleiłeś wizjerów (elementów przeźroczystych) włazu kierowcy "tyłem do przodu" bo tak to wygląda na zdjeciu? A ten drugi element o który pytasz to prawdopodobnie wtyczka pod kabel którym łączy się trał przeciwminowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po pierwsze czy nie wkleiłeś wizjerów (elementów przeźroczystych) włazu kierowcy "tyłem do przodu" bo tak to wygląda na zdjeciu? A ten drugi element o który pytasz to prawdopodobnie wtyczka pod kabel którym łączy się trał przeciwminowy

 

 

Nie wklejałem ich jeszcze, są na sucho przyłożone bo nie byłem pewny czy nie trzeba ich osobno lepiej pomalować.

AFV CLUB robi naklejki imitujące powłokę antyrefleksyjną na wszelkie wizjery do Abramsa.

 

o to chodzi ?

 

AFV Club - Nr. AFAC3512 - 1:35

https://www.scalemates.com/kits/216576-afv-club-afac3512-m1a1-m1a2-abrams-reflection-stickers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabądź sobie folię do wizjerów i przestań marudzić. Wystarczy Ci na ten i 10 kolejnych Abramsów, za jakieś 15 zeta z przesyłką

 

http://www.hobbyeasy.com/en/data/46216.html

 

Wygląda ciekawie.

Kaj to można dostać u nas w kraju i jak to aplikować na model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabądź sobie folię do wizjerów i przestań marudzić. Wystarczy Ci na ten i 10 kolejnych Abramsów, za jakieś 15 zeta z przesyłką

 

http://www.hobbyeasy.com/en/data/46216.html

 

Wygląda ciekawie.

Kaj to można dostać u nas w kraju i jak to aplikować na model?

 

W Polsce nie ma, trzeba kupować poza granicami, choćby z adresy który podałem. Co do wykorzystania to bardzo cienka folia, którą przyklejasz na cokolwiek i różnie "świeci" w zależności od kąta podania światła...

 

BQKECNn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.