Skocz do zawartości

M1A2 Abrams Meng 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj że Mengowe gąski nie lubią olejnych i celulozowych farbek. Kiedyś o tym czytałem i ciekawy czy tak faktycznie jest zrobiłem test na jednym zbędnym ogniwie z Leoparda 2. Użyłem olejnego MM. Natrysnąłem cieniutką warstewkę brązowej farby rozcieńczonej dedykowanym thinnerem w stosunku1:2. Niestety ostrzeżenia były słuszne. Plastik zrobił się najpierw miękki a jakiś czas później kruchy.

Co ciekawe ramki zawierające części gąsienic jak i pozostałe wypraski są zrobione z tego samego materiału. Zastanawiam się tylko czy tworzywo w ramkach z gąskami nie zawiera jakiejś domieszki powodującej reakcję tworzywa z rozcieńczalnikiem? Mam nadzieję że reszta części modelu nie zareaguje podobnie, bo niespecjalnie lubię akryle. Przepraszam za ten OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:super: . I tyle w temacie. Pozdr. A.

 

dopiero początek

 

Pamiętaj że Mengowe gąski nie lubią olejnych i celulozowych farbek. Kiedyś o tym czytałem i ciekawy czy tak faktycznie jest zrobiłem test na jednym zbędnym ogniwie z Leoparda 2. Użyłem olejnego MM. Natrysnąłem cieniutką warstewkę brązowej farby rozcieńczonej dedykowanym thinnerem w stosunku1:2. Niestety ostrzeżenia były słuszne. Plastik zrobił się najpierw miękki a jakiś czas później kruchy.

Co ciekawe ramki zawierające części gąsienic jak i pozostałe wypraski są zrobione z tego samego materiału. Zastanawiam się tylko czy tworzywo w ramkach z gąskami nie zawiera jakiejś domieszki powodującej reakcję tworzywa z rozcieńczalnikiem? Mam nadzieję że reszta części modelu nie zareaguje podobnie, bo niespecjalnie lubię akryle. Przepraszam za ten OT.

 

sprawdzę Marcinie, dzięki za podpowiedź. Na razie położyłem warstwę bazowego MM na dolną wannę i chyba nie jest źle.

Koła pomalowane Tamiya Desert Yellow, czarne bo będę robił na nich zdrapki z zielonym/rudawym kolorem.

hScc97U.jpg

Gąski dostały narazie tylko podkład natoblack.

2UKRYnR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

posiedziałem dzisiaj na gąsienicami troszkę (zawsze mogę je umyć i od nowa )

b6ehFwI.jpg

v93awdA.jpg

9SPAWfS.jpg

 

od razu powiem, że jest to bardzo wstępny etap, na razie staram się poprawiać moje błędy z przed roku(krzywe piny po środku gąsienicy - nie będę ich wyrywał,po założeniu pancerzu nie będzie tak bardzo góry widać ).

Lewitujące koła, tutaj mam duży problem ale będę jakoś kombinował by chyba skleić zawieszenie przy niektórych na stałe bo na razie to marnie wygląda.

Gdzieś tam w głowie mam wizje, przeglądam zdjęcia ale jeszcze nie zdecydowałem się na konkretny egzemplarz (nie mogę go znaleźć ). Na razie wstępnie położyłem rdzawy wash a reszta wyjdzie przy dalszych pracach.

Mniej więcej chciałbym zrobić coś podobnego do poniższych zdjęć :

WPwWHKp.jpg

rlCwLfI.jpg

DGdZ5NS.jpg

ale bardziej w tą stronę ... (z tym pancerzem bardziej mi się podoba..)

zA3u0Dc.jpg

yzrGOmR.jpg

MVPJ8Ly.jpg

bUF1wTl.jpg

Dv2G9og.jpg

KSD63X3.jpg

CNcB3w4.jpg

 

Ogólnie jestem w bo nie mogę znaleźć (nie wiem czy okazuje się, że nie potrafię szukać w googlach ) egzemplarza który chciałbym odtworzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję lajka, jedziesz dalej

Nie mam wyboru

 

 

Skleiłem górną wannę i zacząłem montować kratownice? od silnika i blaszki (błotniki)

9Xtg7ur.jpg

jJm8a0Q.jpg

jeszcze są na sucho oczywiście włożone.

Wpadłem na cudowny pomysł (nie w tym Abramsie) ale w następnym chciałbym zrobić otwarty silnik

1M7XDaI.jpg

iDhQXr3.jpg

Tak czy tak jeszcze długa droga przedemną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie prościej było skleić całą wannę, pomalować nawet wstępnie i dopiero dawać koła.

A najlepiej pomalować, pobrudzić, poniszczyć, pordzewić itd spód i dopiero dać koła?

 

Na pewno lepiej nie wiem czemu tak kombinowałem

 

Coś porobiłem dzisiaj, od nowa pomalowałem na czarno wannę, rozjaśniłem białym i nałożyłem kolor bazowy.

YCfasLV.jpg

fcFO0Wz.jpg

Ier1mZY.jpg

bpclwOs.jpg

8xu9JQV.jpg

UvdViNk.jpg

Jakoś dzisiaj mam straszne problemy z robieniem zdjęć

jeszcze jakieś z naturalnym oświetleniem

XvqBt5D.jpg

NmNqbxu.jpg

It7bxrw.jpg

cLUYVvN.jpg

ELPA6gu.jpg

 

Mam jakoś mieszane odczucia, z jednej strony podoba mi się ale z drugiej mam wrażenie, że coś jest nie tak.

Od nowa czy jakoś wygląda mój Abrams ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych zdjęciach, tych na ciemnym tle i balkonie podoba mi się jak go pomalowałeś, na tych następnych - na drewnianym tle wydaje mi się trochę może trochę za brudny jak na ten etap. Może to jednak być moje subiektywne odczucie. Jeżeli Tobie się podoba to powinieneś robić dalej. Korekty, rozjaśnienia i przyciemnienia bazowego koloru można przecież jeszcze zawsze później zrobić farbami olejnymi.

Świetnie Ci wyszły te otarcia farby na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie bałeś się że te 60 ton pie...nie z balkonu na parking?

 

Nic od nowa, jutro popatrzysz jeszcze raz jak juz wszystko wyschnie i wtedy sie zastanowisz co i gdzie dopsikac i tyle.

 

Jak najbardziej dobra rada.

 

Od nowa czy jakoś wygląda mój Abrams ?

 

Ja osobiście uważam że już jest ok i nie należy nic "od nowa" robić. Działaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic od nowa, jutro popatrzysz jeszcze raz jak juz wszystko wyschnie i wtedy sie zastanowisz co i gdzie dopsikac i tyle.

Najważniejsze, że nie muszę od nowa w niektórych miejscach trzeba poprawić.

 

Na pierwszych zdjęciach, tych na ciemnym tle i balkonie podoba mi się jak go pomalowałeś, na tych następnych - na drewnianym tle wydaje mi się trochę może trochę za brudny jak na ten etap. Może to jednak być moje subiektywne odczucie. Jeżeli Tobie się podoba to powinieneś robić dalej. Korekty, rozjaśnienia i przyciemnienia bazowego koloru można przecież jeszcze zawsze później zrobić farbami olejnymi.

Świetnie Ci wyszły te otarcia farby na kołach.

Mi się podoba każdy jest troszkę lepszy.

Obicia też mi się podobają, dobrze że nie przesadziłem. dzięki.

 

I nie bałeś się że te 60 ton pie...nie z balkonu na parking?

Tak troszeczkę

 

Nic od nowa, jutro popatrzysz jeszcze raz jak juz wszystko wyschnie i wtedy sie zastanowisz co i gdzie dopsikac i tyle.

 

Jak najbardziej dobra rada.

No to już zostawiam.

 

Od nowa czy jakoś wygląda mój Abrams ?

 

Ja osobiście uważam że już jest ok i nie należy nic "od nowa" robić. Działaj dalej

 

Jadę dalej.

 

Fajnie to wygląda. Dawaj dawaj

 

Dzięki, teraz wieża - jak dobrze pamiętam z nią miałem jakieś problemy.

Następny update za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować od nowa nie musisz, ale dobrze by było, żebyś dał jeszcze jedną cienką warstwę farby po całości. Zniwelujesz ten zbyt mocny, jak dla mnie, preshading. Ogólnie model wygląda bardzo fajnie. Twój powrót do niego, zmotywował mnie, do wyciągnięcia z pudła mojego SEP-a v2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować od nowa nie musisz, ale dobrze by było, żebyś dał jeszcze jedną cienką warstwę farby po całości. Zniwelujesz ten zbyt mocny, jak dla mnie, preshading. Ogólnie model wygląda bardzo fajnie. Twój powrót do niego, zmotywował mnie, do wyciągnięcia z pudła mojego SEP-a v2 .

 

 

Jeszcze jedną warstwę koloru bazowego czy np buffa?

Dzięki, to czekam na Twój model, coś podpatrzę napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam, malujesz farbką MRP, tą samą, którą ja pomalowałem swojego. Po pierwszej warstwie, mój SEP, wyglądał tak, jak wygląda teraz Twój. Psiknąłem więc bazowym jeszcze raz i było lepiej. A zatem rzuć jeszcze jedną cienką warstwę bazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.