Skocz do zawartości

M1A2 Abrams Meng 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że miałeś odwagę postawić model na poręczy balkonu. Podziwiam

Co do malowania to na pierwszy rzut oka wygląda spoko. Po dłuższym przypatrywaniu się można by się doczepić niekonsekwencji.

Raz rozjaśniłeś środek paneli przyciemniając krawędzie panelu a w innych miejscach jest na odwrót.

Jestem ciekaw jak model będzie wyglądał po etapie farbek olejnych jeżeli się na to zdecydujesz i w dalszych etapach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że miałeś odwagę postawić model na poręczy balkonu. Podziwiam

Co do malowania to na pierwszy rzut oka wygląda spoko. Po dłuższym przypatrywaniu się można by się doczepić niekonsekwencji.

Raz rozjaśniłeś środek paneli przyciemniając krawędzie panelu a w innych miejscach jest na odwrót.

Jestem ciekaw jak model będzie wyglądał po etapie farbek olejnych jeżeli się na to zdecydujesz i w dalszych etapach ;)

 

Akurat idealnie zmieścił się na balustradzie Ale już nie będę ryzykował drugi raz.

Co do niekonsekwencji to się zgadzam, brakuje mi zdecydowania w która iść stronę.

Oczywiście olejne będą

 

Pomalowałem wieżę i troszkę wannę ale przy takiej pogodzie fatalnie się maluje.

No to zdjęcia:

SCinS6C.jpg

sm1LOfI.jpg

J16jiT7.jpg

uU0wkMq.jpg

R0Xs6Bs.jpg

mjoY3Y2.jpg

ZZ86H0d.jpg

 

Na pewno jeszcze jedna warstwa bazowego koloru się przyda.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dalej się ruszyło

brnRLwO.jpg

YgcY2rd.jpg

mepp1mt.jpg

e3WgPXO.jpg

Ooib6rB.jpg

 

Jeszcze chyba tylko w paru miejscach psiknę bazowym.

Uważam, że prawie w 50% Abrams jest gotowy.

Na szczęście maskol nie zerwał folii na wizjer(y?).

Na szczęście wizjery wkleiłem clearfixem więc mogłem je delikatnie wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. jedyne co mógłbyś poprawić to wymienić lufy od wkm-ów M2 0,50" na toczone z RB Modela koszt nieduży a look od razu 500+. .

 

Zakupiłem 2 sztuki na razie złożone ale jeszcze nie pomalowane

 

Położyłem błyszczący mr.color gx super clear 3, muszę dokończyć 2 wkmy.

Uważam, że przekroczyłem 50%, następnie kalki, druga warstwa błyszczącego i zabieram się za brudzenie.

Niestety, ale nie potrafię albo słabo wyszukuję zdjęcia, udało mi się namierzyć chińskie forum gdzie jest parę zdjęć Abramsa z pancerzem Tusk II.

Na większości zdjęć jest on po prostu czysty albo delikatnie w kurzu więc mój będzie w miarę też czysty.

Nie przedłużając na chwilę obecną tak się prezentuje :

IuTMp7V.jpg

9in1KpE.jpg

OJgWzRx.jpg

iZm716N.jpg

GwOABFF.jpg

zi9t5v0.jpg

IKvPUeR.jpg

RGDkp4H.jpg

GX1GMhm.jpg

iixrQ8n.jpg

KXaeMlL.jpg

 

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postępy widzę są. Jednak co do ostatniego zdjęcia. Czy kratki po lewej i prawej stronie nie służą do zasysania powietrza, co za tym idzie chyb nie powinny być odymione? Ogólnie modelik zmierza w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko środek ma być okopcony, wydech jest centralnie, a nie po całości.. Druga sprawa to szare cieniowanie jest za mocne i nienaturalnie wygląda, lepiej używać jasnego i ciemnego odcienia bazowego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy, nie chce przesadzić z brudzeniem, mniej znaczy lepiej czasami i właśnie wydaję mi się, że za chwilę będzie za dużo.

ukMhgIL.jpg

qG6u1V7.jpg

Mixxuv3.jpg

vaG9l5T.jpg

N4L1QHZ.jpg

lagvgQB.jpg

krzq5fk.jpg

 

 

tutaj masz link do zdjęcia okopconego abramsa tak jak pisze kolega tylko środek jest zadymiony wydaje mi się że lepiej okopcenia robi się delikatnie pigmentem

 

https://www.deviantart.com/prinzeugn/art/M1A2-Abrams-141264105

Dzięki za zdjęcie

 

Chciałem poprawić babola z silnikiem lecz zrobiłem to inaczej i jest inny odcień niż cały Abrams, więc będzie kolejna próba poprawy.

DhiX5JU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wrzucam tutaj zdjęcie, które już ci podesłałem,

17f40e996103.jpg

zrobisz coś w ten deseń i będzie ok. Spoko na zdjęciu też wygląda jakby były różnice w odcieniu (wynikające z nierównomiernego ubłocenia/zakurzenia pojazdu) spokojnie to stonujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub jest ładny, choć na pierwszych fotkach wygląda lepiej niż przy ostatnich. Teraz kolej na wieżę.

 

Fotki są wybierane spośród wielu które zrobię pod czas sesji (jakoś ostatnio mam ponowne problemy ze zrobieniem porządnych zdjęć). Tak teraz wieża.

 

Fajnie jest

Dzięki, oby było lepiej.

 

Jeśli jeszcze nie macie dosyć mojej telenoweli to zapraszam na dalszy ciąg.

Na wannie staram się robić już kosmetyczne poprawki (plama oleju, rdza na wydechu).

Teraz przyszła kolej wieży, pierwsze oleje, jakieś zacieki, gdzie nie gdzie pigmenty.

 

I po pierwszych zabiegach :

x7H5O9C.jpg

8nCv3nQ.jpg

QULnnT8.jpg

lSlP7s0.jpg

2go4hoO.jpg

 

 

I takie tam poprawki :

P6xshVM.jpg

3hRIJRA.jpg

FJAJD8s.jpg

 

I teraz nie wiem, czy jeszcze czy już wystarczy.

Przez weekend chyba zostawię go tak jak jest i zabiorę się za bambetle.

"Chyba" pierwszy raz mam styczność z żywicą, jak dobrze kojarzę jest toksyczna i trzeba albo na mokro ją piłować albo mieć maskę ?

Czy najlepsza opcja to czeska piłka czy np dremelem można odpiłować zbędny kawałek (precyzja)?

 

Z przejrzanych zdjęć i porad mało jest zdjęć Abramsów z tym opancerzeniem, które miały na sobie multum bambetli - czy nie przesadzę jeśli załaduję mojemu ich "dużo".

Kiedyś na zdjęciu widziałem fajną zgrzewkę wody, Darkin (dzięki) pomógł mi namierzyć :

9CTSohu.jpg

4ywR270.jpg

Zastanawiam się czy ich umieszczenie jest dobrym pomysłem ?

Albo zrobieniem z nich zgrzewki ?

 

Mam co raz więcej pytań i coraz mniej na nie odpowiedzi

 

I ostatnie na dziś:)

zastanawiam się nad :

2CoFX4t.jpg

ZtpyZSm.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/M1070-Truck-Tractor-and-M1000-HET-Semi-trailer.html

 

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem... Ale cena powstrzymuje skutecznie

Kadłub jest ładny, choć na pierwszych fotkach wygląda lepiej niż przy ostatnich. Teraz kolej na wieżę.

 

Fotki są wybierane spośród wielu które zrobię pod czas sesji (jakoś ostatnio mam ponowne problemy ze zrobieniem porządnych zdjęć). Tak teraz wieża.

 

Fajnie jest

Dzięki, oby było lepiej.

 

Jeśli jeszcze nie macie dosyć mojej telenoweli to zapraszam na dalszy ciąg.

Na wannie staram się robić już kosmetyczne poprawki (plama oleju, rdza na wydechu).

Teraz przyszła kolej wieży, pierwsze oleje, jakieś zacieki, gdzie nie gdzie pigmenty.

 

I po pierwszych zabiegach :

x7H5O9C.jpg

8nCv3nQ.jpg

QULnnT8.jpg

lSlP7s0.jpg

2go4hoO.jpg

 

 

I takie tam poprawki :

P6xshVM.jpg

3hRIJRA.jpg

FJAJD8s.jpg

 

I teraz nie wiem, czy jeszcze czy już wystarczy.

Przez weekend chyba zostawię go tak jak jest i zabiorę się za bambetle.

"Chyba" pierwszy raz mam styczność z żywicą, jak dobrze kojarzę jest toksyczna i trzeba albo na mokro ją piłować albo mieć maskę ?

Czy najlepsza opcja to czeska piłka czy np dremelem można odpiłować zbędny kawałek (precyzja)?

 

Z przejrzanych zdjęć i porad mało jest zdjęć Abramsów z tym opancerzeniem, które miały na sobie multum bambetli - czy nie przesadzę jeśli załaduję mojemu ich "dużo".

Kiedyś na zdjęciu widziałem fajną zgrzewkę wody, Darkin (dzięki) pomógł mi namierzyć :

9CTSohu.jpg

4ywR270.jpg

Zastanawiam się czy ich umieszczenie jest dobrym pomysłem ?

Albo zrobieniem z nich zgrzewki ?

 

Mam co raz więcej pytań i coraz mniej na nie odpowiedzi

 

I ostatnie na dziś:)

zastanawiam się nad :

2CoFX4t.jpg

ZtpyZSm.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/M1070-Truck-Tractor-and-M1000-HET-Semi-trailer.html

 

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zacieki rdzawe na wieży ok, ale skąd one się tam biorą? Albo dorobisz jakieś odpryski do gole o metalu i wtedy to ma sens. Inaczej trzeba by zmienić kolor na ciemno szary i wtedy mogą to być np rainsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.