Jump to content

T-34/76 Zvezda 1:72


Mikele
 Share

Recommended Posts

T-34/76 m.1943 z zestawu Zvezdy. Dodana lufa RB, elementy fototrawione Armory i trochę elementów dorobionych we własnym zakresie. Lakierowany Gunze C, wash Tamiya, suche pigmenty i błotko Ammo Mig. Kalkomanie z zestawu Toro Model. I to by było na tyle.

 

7RQVd46.jpg

KOYpH4B.jpg

6uWzebT.jpg

MvhieAP.jpg

pdt8uOt.jpg

EYFfz24.jpg

JRWXoEo.jpg

JMbqCO9.jpg

akaBlUC.jpg

DUUKJMu.jpg

qdiP2Ac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mnie tam się ramka podoba. A że czołg nie jest utopiony w błocie? Zrobię zdjęcie jutro jak całość wyschnie, bo foty robione tuż po zakończeniu robót - myślę, że tak mokro już nie będzie. Grzęzawisko to to nie jest, bo gąsienice nie są schowane w błocie, więc tylko one są w świeżym błocie plus tu i tam na błotnikach. Ot, leci na skróty przez łąkę - i tyle ideologii za podstawką.

 

Jak Jeepem z asfaltu w błoto zjadę to też nie jest od razu uwalony po dach.

Link to comment
Share on other sites

Model naprawdę ładny, dlatego wszyscy czepiają się detali...

Mi poza dość szerokimi deskami podstawki (ramka?) nie leży chyba jednak troszkę za gruba antena a najbardziej przedni właz. Czy on jedzie na ślepo, czy tak miało być?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Te deski to właśnie ramka, zwykła do zdjęcia 9x13cm. Dlatego sama scenka siedzi dość głęboko i jest efekt "piaskownicy", jak to Taki Jeden określił. A co do osłon wizjerów kierowcy - pola do popisu nie było, bo zamknięte były w zestawie, a zestaw fototrawionek mimo iż bogaty to ich nie zawierał. Więc są zamknięte.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Całkiem ładny model. Ale zgodności z oryginałem to się "czepnę". Kalki Toro podają ten czołg jako wóz z lat 50-ych. I w instrukcji narysowany jest czołg z inną wieżą (tzw. "formoczką"). Co do wieży nie upieram się że Toro ma rację, bo musiał by to być wrak radzieckiego czołgu ściągnięty z pobojowiska i wyremontowany ("formoczek" nie dostaliśmy w ramach dostaw radzieckich). Przy założeniu że jest to wóz powojenny wzór orła jest poprawny. Tylko że wtedy do nie pasują starego typu zbiornik i dodatkowe na tylnym pancerzu - powinny być nowsze, takie "beczkowate" na bocznym pancerzu. A tak wyszła trochę hybryda "studziankowsko - powojenna". Ale to tylko moje złośliwe czepialstwo "maniaka polskich 34-ek".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Żywica epoksydowa, przezroczysta. Reflektor zestawowy nawierciłem, pomalowałem na srebrno i zapuściłem kroplą żywicy wymieszanej z utwardzaczem. Schnie w jakieś 10-15 minut. Do znalezienia w pierwszym lepszym markecie na półce z klejami.

421617.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bardzo ładny model. Fajna podstawka. Ja nie mam nic przeciwko robieniu podstawek z ramek na zdjęcia. Jest to najtańsza i najszybsza forma do zrobienia podstawki. Sam tak robie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.