Skocz do zawartości

M1165GMV GROM "Noble Sword 2014"


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Miecz Damoklesa spadł...

1) jeszcze nie myślałem o tym elemencie

2) dziura nie jest dziwna- ta szparę zakrywa element montowany od wewnątrz zderzaka. Od dołu ta szparę uzupełnia osłona dodatkoweg zbiornika paliwa. Opcje są trzy:

A. Wymiana zderzaka

B. Odklejenie i wklejenie brakującej części

C. Pozostawienie klapy bagażnika otwartej

3) tu nie rozumiem....

4) chodzi Tobie o wywalenie plastiku i włożenie kratki?

5) wymienię przy montażu M2

6) Już wymieniona na Tamiya

7) temat śrub cały czas aktualny i wiedzę, ze temat zamierza ku wieży Bronco

8) wymienię na mniejsze

 

Co do śrub GPK- konia z rzędem temu, kto odcięta od kostki śrubę 0,7 mm ułoży odpowiednio na kawałku plastiku. Próbowałem z dwoma szkłami powiększającymi- bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miecz Damoklesa spadł...

Nie przesadzaj

 

 

Co do śrub GPK- konia z rzędem temu, kto odcięta od kostki śrubę 0,7 mm ułoży odpowiednio na kawałku plastiku.

Konia wyślij pocztą. Rząd też. Przecież 0,7 mm to kawał elementu. Nie widzę żadnego problemu z równym przyklejeniem śrub, nawet tak małych. Np. zaostrzoną wykałaczką. Sposobów pewnie znalazłoby się wiele. A jak raz nie wyjdzie - odklejasz, debonder i jazda od nowa.

 

 

3) tu nie rozumiem....

Na dachu odlane są trójkąty, które przechodzą łukiem w paski blachy, mocowane do słupków. Obejrzyj zdjęcia. Nie wiem, czy producent przewidział takie blaszki.

 

 

4) chodzi Tobie o wywalenie plastiku i włożenie kratki?

Tak. Po wymianie górnego grilla ten przedni też by się przydało poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa...dach. Oczywiście element będzie zeszlifowany i zastąpiony blaszką gięta i łącząca dach ze słupkiem. Nad grillem pomyślę. Ten "kawał elementu" 0,7 mm sfotgrafuję, żebyśmy wszyscy mieli świadomość... ja jej nadal nie mam- gdzie jest góra śruby, dół, a gdzie boczne krawędzie. Aktualne badania okulistyczne diagnozują "zero zero".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus Models 0,7 mm.

Czy to ten zestaw? Jeżeli tak, to faktycznie nie do końca dobry kształt (choć na zdjęciach Twojej wieży dziwnie wyglądają, jakby inaczej - podkładka, nakrętka i kawałek śruby). Mając jakiś gotowy zestaw możesz z nakrętek odcinać wystające kawałki śrub, szlifować i potem odcinać z kostek gotowe już same łby. Kształtem Meng pasuje, oczywiście odpowiednia strona. Ty chyba dałeś złą... Kończąc przydługi wywód - na tarczy śruby powinny być mniejsze niż na wieży. Na zewnątrz - podkładka i łeb, u Ciebie chyba jest podkładka, nakrętka i kawałek śruby (dlatego wydają się takie wystające).

 

 

Co do śrub i nitów, to ładne zawsze daje Legend w swoich konwersjach. Takie odlane po 10 na prostokącie. Zerknij np w inbox wieży GPK...

Właśnie miałem o tym pisać. Mariusz mnie wyprzedził. To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, szkoda tej fajnej blacharki (chociaż na pewno kiedyś wykorzystałbyś ją w innym modelu).

 

 

To wszystko to niby trzepanie kota przy pomocy młota, ale może warto trochę się podoktoryzować z tymi zasranymi śrubami, bo to będzie widać po washu. W modelu konkursowym zwłaszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzepotaniem kotka nazwał bym męczenie śrub na podwoziu, którego nie będzie widać... Te są aż nadto widoczne i w obecnym kształcie spartolisz model... Proponuję odłożyć wieżę na bok, w ramach odpoczynku i zaprezentować publiczności podwozie (dodane śruby na wahaczach, poprawiony tłumik, obniżone zawieszenie i wklejone przetłoczenia wanny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruję Cię- żadnych śrub na wahaczach nie będzie. Temat wieży uważam za zamknięty- będzie Bronco.

W obecnym układzie to lepsze rozwiązanie niż te wielgaśne śruby... Co do wahaczy to polecam jednak dokleić śruby - po 4 na koło, razem 16... Te z wieży tu się nadadzą... Piotrek, skup się na detalach... Do końca jeszcze dużo czasu..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój mały wkręt - do przytrzymywania małych elementów można użyć czegoś takiego jak Sticky Pencil - jak mały element 'łapiesz' zależy od naostrzenia ołówka ;-) - cena ok 6 złociszy

Żeby nie było, obserwuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża z Bronco. Poskładałem jeszcze raz zderzak i dołożyłem prawidłową klapę bagażnika z przetłoczeniami (Tamiya). Po prawej stronie powstała półka pod antenę Harrisa wraz z anteną.

37124783282_de7de39839_b.jpg

 

37124783622_e35c998cab_b.jpg

 

Weekend mieszania, kombinowania, próbek i powstał w 80% pierwszy figurant

podkład

37124785662_f46aa4176c_b.jpg

 

37124785242_a6295deb55_b.jpg

 

kolor bazowy

37124784992_70d1999983_b.jpg

 

37124784642_e47d59d739_b.jpg

 

Zieleń i brąz

37124784252_6e7e6e4a2d_b.jpg

 

37124783892_39d4be9862_b.jpg

 

Nałożony kamuflaż

37124782602_641dbb9ff0_b.jpg

 

37124782882_d8e3d12b21_b.jpg

 

Niezbyt dobrze to niestety widać, ale efekt jest naprawdę fajny. Dodam jeszcze trochę ciemnobrązowych plamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz, że obrotnica z wersji M1114 różni się w szczegółach od tej z M1151? Dlaczego nie wymieniłeś tylko samego GPK na elementy Bronco?

 

Zrób tym figurkom jakieś porządne zdjęcia, bo te są do dupy. Ale kamuflaż Ci się chyba udał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz, że obrotnica z wersji M1114 różni się w szczegółach od tej z M1151? Dlaczego nie wymieniłeś tylko samego GPK na elementy Bronco?

 

Zrób tym figurkom jakieś porządne zdjęcia, bo te są do dupy. Ale kamuflaż Ci się chyba udał

 

O ile pamietam, to obrotnica z Academy jest szersza, ale sprawdzę. Poza tym, ta wieże miałem sklejoną. Mam drugą rozłożoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano taki koncept, a jaki?

 

 

Myślę jeszcze o strzykawce, kleju dwuskładnikowym

Chcesz z tego robić śruby? Taki pomysł ktoś Ci tam chyba podsuwał... Jeżeli będziesz w stanie zrobić wszystkie śruby takiej samej wielkości i jeszcze mające kształt sześciokątnych śrub z okrągłą podkładką - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano taki koncept, a jaki?

 

 

Myślę jeszcze o strzykawce, kleju dwuskładnikowym

Chcesz z tego robić śruby? Taki pomysł ktoś Ci tam chyba podsuwał... Jeżeli będziesz w stanie zrobić wszystkie śruby takiej samej wielkości i jeszcze mające kształt sześciokątnych śrub z okrągłą podkładką - powodzenia

Pokaż mi na zewnętrznej powierzchni Bronco takie śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pozostań przy blaszanej wieży - z okrągłego profilu wytnij plasterki-podkładki, a śruby powycinaj albo z jakiegoś złomu, albo z zestawu Menga, albo z Taurusa, albo powyciskaj na blaszkach Eduarda... Konkurs zobowiązuje

 

Nie ma opcji, żeby zrobił takie same śruby jak na dachu i dopancerzeniu całego modelu. Te na wieży Bronco najbardziej przypominają te z dachu M1165- kształtem i rozmiarem. Żeby uniknąć karykatury zostawię jednak Brocno. Konkurs zobowiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.