Skocz do zawartości

Kuzniecow


imt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mówcie co chcecie, ale te rosyjskie lotniskowce mają w sobie to coś Nie są takie przysadziste jak amerykańskie. Mi tam się bardzo podobają

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem zeszyt "okręty lotnicze Rosji", to mam zdanie na ten temat ,zgodne z moją powszechnie znaną rusofobią :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie fotki przydadza. Okret ladny choc podobno wiecej czasu spedza na stoczniach niz w morzu.

Ale ma weathering na burtach...

I ta zarabiascie przydluga nazwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burty ma takie, że będziesz musiał Arkady podpatrzeć gości od pancerki :-)))

Pozdrawiam.

Kuzniecow miał katapultę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba foty z tego sławnego rejsu po morzu śródziemnym :-))

Zgadzało by się, bo ma suchoje 33 i jednego su 25 no i kamowy.

A i kilwater wskazuje na osiągnięcie co najwyżej 1/3 prędkości max :-))))

Przypomnę,że uważa się, że prędkość max tego cuda to +\_18w :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus, to jest rakietowa wyrzutnia bomb głębinowych RBU-6000 albo jakaś jej modernizacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba foty z tego sławnego rejsu po morzu śródziemnym :-))

Zgadzało by się, bo ma suchoje 33 i jednego su 25 no i kamowy.

 

Nie tylko w tym rejsie Kuzniecow posiadal taka grupe lotnicza i taki numer burtowy.

 

Przypomnę,że uważa się, że prędkość max tego cuda to +\_18w :-))

 

!8 w to predkosc ekonomiczna zas maksymalna wynosi 29 w.

 

Chodzi oczywiście o rdzę :-))

Tak jest super :-)) Jak na pierwszy rejs zwłaszcza :-))

 

W rejs na morze srodziemne okret udal sie po remoncie i na pewno nie byl to jego pierwszy rejs.

 

 

Kuzniecow miał katapultę??

 

oraz

 

Czytałem zeszyt "okręty lotnicze Rosji"

 

Przeczytaj raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje, że przeczytałem rozdział o Kuzniecowie drugi raz :-))

I prostuję:

rejs po morzu śródziemnym był pierwszym rejsem operacyjnym.

Poprzednio okręt pływał w ramach procesu uzyskania gotowości bojowej

(8 lat) Przeszedł remont i miał przepłynąć przez może śródziemne, dumnie prezentując ubytki w powłoce lakierniczej. Ale się zepsuł, i musiał jakoś dowlec sie do bazy.(przypomnę, po remoncie, pierwszy rejs operacyjny)

Pięć lat później ,ze względu na na stan techniczny, okręt nie mógł rozwinąć więcej niż 18 w, a jego prędkość podróżna wynosiła 7w.

I nie był to stan przejściowy. To taka sama rozbieżność, jak miedzy osiągami prototypowego Łagg'a 3 a samolotami seryjnymi. :-))).

Okonek, bardzo lubię książeczki, gdzie jest przedstawiony proces projektowania, problemy z jakimi borykali sie projektanci itp, i chętnie je czytam.

Ja przeczytałem drugi raz. Teraz ty przeczytaj drugi raz :-)))

 

Ps. Pytanie o katapultę, było cynicznym przypomnieniem,że to rosyjski lotniskowiec, i służy do celów propagandowych, a nie bojowych :-))

 

Pozdrawiam spiton-prowokator :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o katapultę, było cynicznym przypomnieniem,że to rosyjski lotniskowiec, i służy do celów propagandowych, a nie bojowych
A co ma piernik do wiatraka? W sensie, co ma brak katapulty do propagandy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez katapulty, nie można lądować i startować jednocześnie.

A Na rosyjskich lotniskowcach nie ma katapulty, bo konstruktorzy bali sie, tego co sie stanie w przypadku jej awarii. I przyjęto wariant bezpieczny.

Tj starty będą odbywać sie w wykorzystaniem całej długości lotniskowca, ale nikt nie będzie sie bał o awarię katapulty :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tak sie sklada, ze tylko amerykanskie lotniskowce maja katapulty i moga prowadzic operacje lotnicze w pelnym zakresie... Ani brytyjskie, ani francuskie, ani hiszpanskie katapult nie maja. I nie moga prowadzic jednoczesnie startow i ladowan. To tez propaganda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton… Nie obawy przed psuciem katapulty tylko z powodu, ze w momencie budowy Kuzniecowa przemysł Rosji nie miał przetestowanego rozwiązania gotowego do testów na lądzie, a tym samym do zamontowania na okręcie. Poradzili sobie z tym problemem zmiennym katem wejścia na „trampolinę”. Dzięki temu np. Np. SU-27 osiąga po zejściu prędkość 180-200 km/h

Z powodu jej braku, nie jest pomniejszona ilość zabieranego przez komponent lotniczy uzbrojenia.

Brak katapulty nie powoduje braku możliwości jednoczesnego startu i lądowania.

 

Również przeznaczenie „ciężkiego krążownika lotniczego” (dosłownie niosącego samoloty…) jest inne niż lotniskowców USA. To wszystko zdecydowało o jego inności i różnej "konstrukcji" (sposobu...) systemów startu i lądowania.

 

Na planowanym Ulianowsku zakładali, ze katapult będzie cztery.

http://img1.nnm.ru/imagez/gallery/0/a/2/1/c/0a21ce56c943d61aa26ed54c96b18b54_full.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj starty beda sie odbywac z wykorzystaniem calej dlugosci lotniskowca

Hmmm... Z tego co widzialem na zdjeciach i filmikach na YouTube Su-33 z reguly startuja z pokladu startowego w przedniej czesci pokladu lotniczego jak na innych lotniskowcach.

Martwi mnie raczej mizerna wartosc bojowa calej grupy lotniczej. Su-33 ze swoimi archaicznymi juz R-27 i R-27ER nie sa w stanie nawiazac rownorzednej walki z samolotami uzbrojonymi w AIM-120. Jedyny ich plus to swietne wlasnosci do walki mawewrowej ale do tego trzeba sie najpierw wlasnie zblizyc do potencjalego przeciwnika.

p.s: Czy ktos wie czy R-77 weszly juz do uzbrojenia jednostek liniowych czy nadal sa "gwiazdami" wszelkich wystaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.