Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

No to kaszana na całej linii , na dodatek ,gdy lekko przemyłem ciepłą woda z mydłem

Tej farbie to chyba nie dałeś za długo poschnąć Co nagle, to po diable, chociaż w miejscach, gdzie farba nie odłazi płatami, efekt po myciu mi się bardziej podoba niż przed. Chyba kiedyś wykorzystam ten patent przy robieniu jakiegoś wraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na eksport sprzedawali jakby to powiedzieć słabsze ,mniej doposażone

 

Patrykwel idę potrenować w/g Twoich wskazówek .Cieniowanie robiłem dodając białej do bazy Podoba mi się wersja z rozcieńczalnikiem i cieniowaniem po malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż spartoliłem

Zaczynam walkę od nowa

 

6ie1T29.jpg

 

WKWHwKF.jpg

 

BengCMZ.jpg

 

ckGUYnh.jpg

 

Q3PEqDR.jpg

 

Próbowałem zetrzeć farfocle rożnymi gradacjami papieru na mokro od 1000 wzwyż . Zostawały ostre krawędzie warstw farby ,chyba za grubo jej nalałem . Namoczyłem na noc DOT - 4 -płyn hamulcowy Rano zmyłem i przeszlifowałem .Zdecydowanie lepszy efekt .

Robie drugie podejście .Ciekaw jestem efektu , jednak boje się jak zachowuje sie oszklenie po tych moich kombinacjach . Podwoziowe wnęki słabo zamaskowałem i się upaprało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zetrzeć farfocle rożnymi gradacjami papieru na mokro od 1000 wzwyż . Zostawały ostre krawędzie warstw farby ,chyba za grubo jej nalałem . Namoczyłem na noc DOT - 4 -płyn hamulcowy Rano zmyłem i przeszlifowałem .Zdecydowanie lepszy efekt .

Niejednokrotnie sprawdzoną i często tu przez kolegów polecaną metodą jest nasączenie przeznaczonych a następnie zmycie przeznaczonych do oczyszczenia z farb powierzchni zmywaczem do akryli Wamodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baas ArK , wiem dziękuje za wskazówki . Mieszkam w Niemczech i tu nie ma takiego specyfiku ,a stare zapasy się już skończyły

Bazuje na tym co posiadam .Koszty przesyłki z Polski są b.duże ok .20 euro .Kleje dla siebie bo bardzo to lubię i również w stylu PZPR

Wrzuciłem bazę

 

xHXlf9Z.jpg

 

5ZwBLDH.jpg

 

kEYh6GC.jpg

 

A na tym zdjęciu widać jak gruba warstwa malowałem . Nie dopatrzyłem i został uskok farb .Trudno , tak zostawiam ,nie będę juz tego szlifował

 

8xHs9pV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tym zdjęciu widać jak gruba warstwa malowałem . Nie dopatrzyłem i został uskok farb .Trudno , tak zostawiam ,nie będę już tego szlifował

 

A mnie się wydawało , ze baza jest po to by takie babole wychwycić i poprawić. Poza tym jak całej farby nie usunąłeś to się tego należy spodziewać.

 

Twoje małpy twój cyrk jak to mówią , ale straszy tez nierówność przy klapach lewego skrzydła , a na wcześniejszych zdjęciach straszyły nierówno sklejone połówki ( góra i dół ) bodaj prawego skrzydła na styku z kadłubem. Nie rozumiem masz problem z klejeniem i rzucasz się na tak drogi model i marudzisz , ze nie masz kasy.

Jak dla mnie to tak jak lepiłeś jak lepisz , tyle,że większe ulepki powstają. Generalnie albo nie masz dobrych okularów , albo straszliwie niestaranny jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jureczek - teraz tylko pamiętaj o tym, że przejścia plam mają być płynne, a nie płynno- ostre. Użyj jakiegoś Patafixa i "samo" się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malując pamiętaj też, żeby malować tak, aby strumień farby padał na plastik pod kątem 90 stopni, żebyś nie pryskał farbą pod rolkę patafixu, bo wtedy przejścia będą ostre, albo co grosza - podwójne, nierówne.

Ważne jest żeby malować całą plamę pod tym samym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.