Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zasobnik SPPU-22 ,montuje sie na pylonach działkami w przeciwnym kierunku lotu samolotu ? Strzela do tylu ?

Czy to błąd obsługi ?

Czy właśnie tak to prawidłowo ?

 

aDGWxpU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zasobnik SPPU-22 ,montuje sie na pylonach działkami w przeciwnym kierunku lotu samolotu ? Strzela do tylu ?

aDGWxpU.jpg

Mógł być, i bywał, ale nie na tych pylonach - podwozie główne by się nie zamknęło. Zewnętrzne podskrzydłowe lub podkadłubowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie drugi wariant, malowania. Te akurat malowanie było jaskrawe. Z tą szachownicą coś tam chwilowego było. Dla podkręcenia atmosfery z dzisiejszego popołudnia:

 

Ohcm1l2.jpg

 

4facSoO.jpg

 

nwufQB5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było ,ze tylko proszę o pomoc , " Prawie " ukończyłem arsenał .Mozę trochę SF , ale KH dodał tylko nazwy bomb.Na zdjęciach dopatrzyłem się numerów. Nie wiem co oznaczają i chyba większość z Nas .Wykorzystałem kalki ze śmieci z numerkami

 

dnnjfbi.jpg

 

6LEIsTa.jpg

 

x8uTuRe.jpg

 

2GHf9rx.jpg

 

1DvM3Z6.jpg

 

H225IAG.jpg

 

H7a23c1.jpg

 

7NO5ut4.jpg

 

Xpnep2m.jpg

 

3JwSvVA.jpg

 

hGoGRjN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeś produkcję uruchomił, masz podwieszki do kilku modeli lub na dużą wystawkę przed. Tylko nie wszystko pod (przed) Su-22.

Ale wrażenie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony to plastykowe osłony

 

H5yiSGY.jpg

rFH9Jkb.jpg

xXUSV5n.jpg

RsO0hsc.jpg

OIJSXyf.jpg

DghPZ5w.jpg

 

Przy robieniu ,trenowałem malowanie .Moze nie wyszło to super .Jestem jednak zadowolony . Podszkoliłem sie w klejeniu i wiem juz z jaka mocą nacinać brakujące linie ,które zniknęły po za dużej porcji kleju

Na makiecie nie będę wystawiał wszystkiego .Podwieszę konkrety zestaw uzbrojenia SU

Uzbrojenie mnie trochę dobiło ,a zrobienie wózków lub podstawek pod nie ,zajęłoby jeszcze więcej czasu -a czeka szesnastka

Do uzbrojenia ,muszę jeszcze skleić belkę i podkleić male bombki ,te co maja dziurki ,Jakis zasobnik i działko to co pokazał mi na fotce Solo

Zapakować nie potrzebne do pudełeczka ,odstawić na półkę do archiwum ,W przyszłości może skusze się na SU-27 .tez misie podoba

Nie ma takiej dllugiej "D " jak młodsze latadla z serii SU. Moze przydadzą sie do MIg-a -29 .Zobaczymy

 

Moze co nie którym z Was wyda się śmieszne to co w tej chwili pisze ,ale bombki nauczyły mnie malować .

Nie jest to jeszcze szal ,jednak przed malowaniem płatowca to porządny trening .Wyczuwam gęstość farby -na oko , ciśnienie i grubość powłoki również

 

38yhmE2.jpg

 

Teraz sie już nie boje prysnąć mój samolocik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie jest pryśnięte aluminium i zieleń jest podkład .Zawsze kładę podkład , bo inaczej farba zlezie po maskowaniu Duże to to jest . Po 72 trochę więcej gimnastyki . Dla ułatwienia późniejszego malowania Zamaskuje tylna cześć tu gdzie jest aluminium i i te jajka na kadłubie -osłony od działek i zielony prostokąt. Wkleję cieniutki paseczek w sloty -zrobiłem sobie wychylone .Nie wiem czy fachowo ale bardzo mi się podoba ,tez podkład położony

 

Lbc7Cbb.jpg

 

o1wkDsq.jpg

 

QGmWgk1.jpg

 

oRJOhLN.jpg

 

en8ZTEp.jpg

 

w9GG6Gb.jpg

 

00nq7jm.jpg

 

APxpp9N.jpg

 

 

tKHNLkm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zamaskowania .Na zdjęciach widziałem ,ze jak slot jest otwarty to przebija aluminium .Ta szpara to nie cały milimetr

O pasku plastyku nie pisałem tylko maskowaniu i miałem na myśli pasek taśmy maskującej tamki .

Mikolaju model jest fajowy ,super by go pootwierać ,ale jestem za cienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trochę zrobiłeś nie tak. Wychililes sloty i klapy ale na skrzydłach juz klap nie wychyliles tylko nie wiem czemu zrobiłeś to z lotkami.Przy wychyleniu bądź jak to się fachowo mówi, wysunieciu klap nie złoży się skrzydeł. One nie wychylają się symetrycznie, tylko albo jak jedna w dół to druga do góry. Znajdź w necie zdjęcia pokazujące mechanizacje skrzydeł oraz klap i slotów. W Top Shots od Kagero jest to bardzo dobrze pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.