Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wygląda w tym RAF Azure Blue ;).

A na poważnie - z malowaniem jest moim zdaniem zupełnie dobrze, a co do zdjęć, trzeba tylko wyłączyć automatykę balansu bieli i ustawić na sztywno pod światło, jakiego używasz, oby jednolite, jak chodzi o barwę - od razu będzie lepiej.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem oryginalnego .Trochę pomieszałem .Moze jest troszkę za niebieski .Jednak to dopiero początek malowania

Smialus - fajne linki -dziękuje

Spod chce zrobić taki

 

AbvNMvC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialus -siedzę i podziwiam link " obrazek " Przejrzałem z 1000 fotek .Znalazłem mojego 3305 .Mam kalki od KRL będę sie dopasowywał kolorystycznie do kalek

Pytanko zauważyłem ,ze nie wszystkie posiadają na sterze kierunku malutkie trapezowe lotki ,to jakieś anteny ?

 

4Y95qXM.jpg

 

kx4FCdc.jpg

 

Mam dylemat .Na ulotce Model Makera Jako baza jest FS 34079 -ciemna zieleń.Tak to odbieram ,większość bryły kadłuba pokrywa właśnie ten kolor. Mam orginal od Gunze -FS-34079 ale jest jakby jaśniejszy od tego co widzę na zdjęciach.

Na fotkach wygląda jakby baza była czerń ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisz jakie masz numery tych farb. Nie sugeruj się do końca zdjęciami bo balans bieli i światło dużo robią. Podaj te numery farb to dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Anten w Twoim przypadku brak. To po modernizacji się pojawiły. TACAN'a też brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHRgRcw.jpg 4160LeD.jpg

 

Szarości :Humbrol 96,126,140,144

Gunze C370,C363,H307,H337,C308

 

Brazy : Humbrol 26,62,81,93

Gunze H37,c39

Vallejo 71037,70929,70846,70921,71033

Zielenie: Humbrol 2

Gunze C361,H65,H309,H304

Vallejo 71007

Model Master 4669

 

Do tego trzeba dodac chemie , farby olejne ,kredki rozpuszczalne w wodzie ,i pedzelki ze sredniej polki

 

Jak się bawić to się bawić

Nie chce kupować nowych ,zamierzam wykorzystać posiadane i uzyskac zblizony efekt :

 

nMwJkjp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Czarna ,biała , czerwona ,żółta , niebieska to podstawa

Do rzeczy marzy mi sie pomalować samolocik tak jak na fotkach jednak z wyeksponowaniem zadrapań ,odcieni farby

Tak jak na zdjęciu z 9409 ,ale w kolorach mojego 3305

 

rk2HoUF.jpg

 

tfbmsLy.jpg

 

lub o ile bardzo się to rożni to w/g fotek z orginalem na zdjęciach powyżej z 3305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy warsztat Zastanawia mnie to stwierdzenie o wyeksponowaniu zadrapań. Na zdjęciu raczej ich nie widać. A to jak się domyślam, nie jest samolot muzealny. I taki nie poobijany to świadectwo pracy obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale dwa kolory musisz jednak zakupić z palety Humbrola bo nie ma odpowiednika do Gunze... Niebieski na spód i brąz którego za wiele nie ma ale faktycznie jest i występuje. Będę w domu to rozpisze Ci kolorystykę według Humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje i przepraszam ,za kłopoty

Nie ma pospiechu z malowaniem

Musze zrobić podstawkę ,stojaki pod bomby i plotek ,a to zajmie sporo czasu

 

Tu może dokładniej będzie widac o co mi chodzi. Empit to nie wina obsługi . One maja juz po 30 lat , i maja prawo sie trochę poobijać

 

3JKO99w.jpg

 

QVJLGGm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję .Lubie malować Humbrolami - mam do nich jakiś dziwny sentyment i zapach ,który mi nie przeszkadza

 

Kolego Smialus w nocy to się śpi

 

Jeszcze raz dziękuję

 

W oczekiwaniu na farby zrobiłem przymiarkę podstawki .Spore to i aby miało wygląd minimalny rozmiar to 50cm x 30 cm

 

DRJxzSo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych rakiet R-27 bym nie wystawiał na podstawce bo nie są one przeznaczone do Su-22 tak jak i R-73. Jedyne rakiety powietrze-powietrze które przenosił Su-22 to R-60. Czy te otwory pod kadłubem to na zasobnik KKR-1? Jeśli tak i będziesz go podwieszał to nie powinno być, moim zdaniem, belek podkadłubowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KKR nie będę podwieszał , otworki do szpachlowania .

To właśnie takie duperelki trochę psuja mi humor .i duży model ciężko nim manewrować ,aby czegoś nie urwać lub nie zadrapać

Ogólnie zabawa jest przednia

Z ustawianiem uzbrojenia na podstawce tez przeglądam zdjęcia i nie wystawie wszystkiego .Raz ze musiałbym dorabiać wózki pod duże rakiety ,a druga to podstawka i tak jest już olbrzymia ,a jak dodam ramkę to nie wejdzie na półkę

Prawdopodobna konfiguracja podwieszeń ; Pod kadłubem zbiorniki , belki podskrzydlowe ;UB-32, SPPU-22 , R-60

Na podstawce ; KH-23 , belka z małymi bombami , B-8M , UBK-23 , KKR , S-25L , Betab 250 i 500 , Fab 250 ,500 B-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden zasadniczy problem z tym malowaniem. Na zdjęciach referencyjnych i na rzutach do kalkomanii widzę 5 kolorów, a na modelu są 4. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No makro jest wrogiem modelarstwa . Dopóki zdjęcia były nieostre model zapowiadał się w pytkę . Teraz jest jak zawsze.

A może zamiast lepić kolejne podstawki pod bomby i rakiety poświęcić temu słabo pomalowanemu kadłubowi trochę czasu , przeszlifować tu i ówdzie , usunąć farfocle , grudki , zastanowić się jak poprawić malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku, musisz skupić się na staranności.

Przecież widzisz że plamy kamuflażu są nierówne, często wręcz poszarpane, krawędzie od bardzo ostrych do rozmytych, cieniowanie poszczególnych plam też nie wyszło najlepiej.

Tutaj nie da się pójść na skróty, jak widzisz że coś nie wyszło, to poprawiasz, jeśli dalej nie wychodzi, to poprawiasz znowu.

Wybrałeś sobie trudny kamuflaż i model też nie najłatwiejszy, a to skutkuje tym że każde niedociągnięcie widać bardzo wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku, parę porad ode mnie.

 

1. Jeżeli robisz kamuflaż gdzie maskujesz pojedyncze kolory, to najlepiej nakładać jednolitą równą warstwę koloru zamiast różnicować powierzchnię. Ominiesz w tedy problem z niedomalowanymi krawędziami przy przejściach kolorów.

2. Jeżeli porywasz się na różnicowanie powierzchni już przy nakładaniu koloru bazowego to polecam coś takiego. Podkład w takim wypadku z jak najdrobniejszego srebrnego np. Gunze C8. Pre shading robisz w takim wypadku ciemnym szarym, ale nie czarnym. Srebrny lepiej oddaje cienko położone kolory bez efektu przebijania podkładu. Czarny pre shading ma taką wadę, że trzeba sporo farby by go zakryć. Jest też technika black basing, gdzie model malujesz czarnym podkładem.

3. Jeżeli nie możesz nałożyć cienkiego i filigranowego pre shadingu to olej go i przyciemniaj czarnym bezbarwnym już na nałożone kolory. Będziesz miał lepszą kontrolę na samym przyciemnieniem oraz ominiesz problem różnego przenikania pre shadingu przy przejściach kamuflarzu.

4. Rozjaśnienia rób mocniej rozcieńczonym off white, a najlepiej mieszaj z kolorem bazowym. rozcieńczaj nawet 1 do 10 na korzyść rozcieńczalnika, ale dzięki temu będziesz mógł dosłownie mazać byle jak po panelach cienkimi kreskami które zostawią bardzo nieregularne i delikatne przejścia tonalne. Trwa to długo, ale tutaj chodzi o nieregularność. U ciebie widać ewidentnie, że jest to biała farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.