Jump to content
milczacy

Ilyushin IL-76MD Zvezda

Recommended Posts

A tymczasem na warsztacie ...

f3qP4Hul.jpg

NR6DXz4l.jpg

veaGyPUl.jpg

Model pootwierany w tylnej części opiera się na drzwiach cargo, musiałem jednak zeszlifować sporą warstwę, gdyż za mocno opierał się na drzwiach a za mało na kołach. Troszkę tutaj Zvezda nie dopracowała chyba, albo ja coś skopałem.

r1ah7sml.jpg

GzSHtBhl.jpg

cgY0s9al.jpg

Trochę dużo zdjęć ale samolot zaczyna wyglądać jak samolot - lubię ten etap

Łączenie płata z kadłubem wyszło ok?

Montowałeś gotowe elementy,nie odróżnia się to od reszty linii podziału?

@Zloty - wyszło, jak dla mnie, akceptowalnie. Taka kolejność montażu ogromnie ułatwiła prace przy klejeniu, szlifowaniu, lakierowaniu i oklejaniu kadłuba kalkami. Gdybym miał sklejoną całość byłoby to znacznie utrudnione. Na szczęście akrylowala szpachla Vallejo jest biała i nadmiar daje się usuwać zwilżonym patyczkiem kosmetycznym więc tutaj sprawdziła się doskonale.

Na pewno wprawne oko zauważy, że łączenie to można było zrobić lepiej, zdaję sobie z tego sprawę.

@Zderzak - dzięki

@SAW - polecam, jest kilka naprawdę przyjemnych w budowie i poprawnych w formie modeli

A tymczasem wymęczyłem wczoraj jeszcze boczne drzwi

Widać też (nieco słabo dodam) łączenie płata z kadłubem -> to dla Zlotego

YfH1p27l.jpg

OctbjNNl.jpg

98% elementów już chyba slejonych. Pozostało jeszcze kilka kalek, antenki, ostatnie lakiery i koniec.

Do Wrocławia się wyrobię

aBHXEzul.jpg

[...] mów co następne

Do wyboru:

1) Horten Ho-229 1/48

2) Antonov An-124 1/144

3) Airbus A380 z widocznym wnętrzem 1/144

4) Airbus Beluga

Na co głosujesz?

Beluga ! albo An-124

PS. Bardzo podoba mi się ten An-76. zawsze lubiłem ten samolot za fajna ,czupurna sylwetke. Ale trzeba go jeszcze umieć zrobic, żeby fajnie wyglądał. Tobie się to udało !!

Dzięki Panowie.

Chyba faktycznie zrobię (kolejnego) Rusłana. Będzie również z czerwoną gwiazdą i skomponuję jakąś scenkę rodzajową IŁ-76 + AN-124.

Coś jak to

GcCLhwHl.jpg

Rusłan po lewej w głębi.

Mam jeszcze drobny dylemat jaki lakier końcowy dać? Po analizie zdjęć 'mojego' egzemplarza wydaje mi się, że półmat (X-35 Tamiya) będzie w sam raz

SUPER !! Rusłanik, to kawał pasiku !!!! Juz się ciesze na ten warsztat. Marudek, ciekaw jestem co ty myślisz o takim maluchu...

Dla mnie każdy model w 144 ma swój mikro urok. Co prawda sam za airlinery się nie zabiorę (za duże na mój kwadrat), ale dzięki małym rozmiarom modeli w 144 mogę rozszerzyć swoje mikro-horyzonty np. o pancerkę w 144. No i waśnie odlewam sobie części do wagonu lawety :P

Jak już będzie co pokazać to założę relację.

No dobra, ostatnia chyba fotka warsztatowa, za niedługo galeria.

Dziękuję Kolegom za uwagę, to zawsze miło, gdy ktoś się interesuje

8GkYQHTl.jpg

Piekny, bardzo fajnie pomalowany i zbudowany !! Brawo !!! Swietnie wyszło szkło !! Co jest wazne przy takich szklarniach !! Jak będziesz robił zdjęcia, to zrób trochę całej sylwetki, bo to bardzo efektowny samolot !