Skocz do zawartości

Admiral Graf Spee 1:350 Trumpeter


Bartosz.B

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze wygląda! Fajnie dopieściłeś szalupy ratunkowe. Z resztą, gdzie nie spojrzeć to sporo elegancko zrobionej drobnicy.

Spróbuj jeszcze jakoś zwiotczyć i zrobić bardziej wiszący ten sterczący sztandar bo na razie wygląda głupio. No i matem go potraktuj.

 

Z olejami wszystko zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Zasadniczo tak jak piszę Krzysztof. Wiadomo że wash na błysk, filtry na matt. Ale z zaciekami to różnie.. ja unikam trupiego matta właśnie po to żeby móc pościerać trochę. Zresztą, sam zobaczysz. Ilu modelarzy tyle mUndrości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Maszt mogę jeszcze powyginać bo wkleiłem w środek sreberko wiec dość łatwo formować.

Dostałem w koncu te polecane zielone gluty Slimy grime wieć spróbuje je wykorzystać. Mam jeszcze trzy szare filtry, ale nie wiem czy nakładać je na kadłub bo może wszystko zciemnieć za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne, relingi są prawidłowo zmontowane.

Dzisiaj dokleiłem ostatnie elementy. Poprawiłem te zacieki, ale nim więcej kombinuje tym gorzej to wychodzi nie potrafię tego zrobić dobrze.

Tak się prezentuje na dzisiaj obecnie walczę z plagą białych niteczek po lakierowaniu matem, spędziłem dzisiaj z dwie godziny na wybieraniu tego dziadostwa, a jeszcze zostało.

Lepsze zdjęcia będą w galerii, ale zanim to nastąpi potrzebuje jeszcze nowa deskę na podstawkę.

Na razie największym błędem, a zarazem głupim to to ze wkleiłem rufowy radar odwrotnie, dopiero teraz na zdjęciu to zauważyłem.

 

 

44744975681_d40f4b22a8_o.jpg

 

29808337717_6cc4c765c0_o.jpg

 

44695977362_54856a82c7_o.jpg

 

42935170530_8e226f68af_o.jpg

 

29808337227_07df94ac7a_o.jpg

 

44744974391_722c134101_o.jpg

 

29808336747_c24abc6a20_o.jpg

 

44744973971_966dd17fa8_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do relingów na kadłubie: czy na pewno są dobrze wklejone? Nie powinno być raczej tych wystających słupków.

Pozdrawiam

Pierwsze lepsze zdjęcie Grafa w necie rozwieje Twoje wątpliwości.

 

Pozdrawiam.

 

 

Ok zgadza się. Bardzo nietypowe relingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień nie było żadnych skarg ani zastrzeżeń wiec uznałem ze jest już perfekcyjny

 

Podstawka mila być od stolarza, ale zaśpiewał mi 45€ wiec zrobiłem sam z deski i listewek sosnowych bejcowanych na orzech.

I takim oto sposobem doszedłem do galerii

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=77&t=62227

30974507998_c887a32b8a_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to się nazywa metoda suchego pędzla czy jakoś tak.

Kolejno to:

Grunt, farba, lakier błyszczący. Następnie twardym pędzlem wcierana farba na wypuklosci po wcześniejszym odsączeniu jej w papier by na pedzlu prawie nic nie pozostało, a na koniec mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie w instrukcji masz tylko ogólny schemat, ja akurat korzystałem z kagero 3D, ale w necie również bez problemu znajdziesz coś bardziej dokładnego. Do olinowania użyłem elastycznej nici, bardziej doświadczeni koledzy używają cienkiego drutu by odtworzyć zwis lin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.