Skocz do zawartości

Admiral Graf Spee 1:350 Trumpeter


Bartosz.B

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie porwałem się z motyka na słonce, ale jak to mówią do odważnych swiat należny.

Wybór padł na nazistowskie dzieło jakim jest Graf Spee od Trumpeter. Swoja droga już go kiedyś popełniłem, ale w innej skali oraz materiału o którym na tym forum lepiej nie wspominać

 

Model udało mi się kupić na ebayu z dodatkami czyli drewnianym pokładem, lufami, blaszkami oraz załogantami których raczej nie wykorzystam. Pierwsze wrażenie po otwarciu pudelka i rozpakowaniu ramek to uśmiech na twarzy że części są ładnie odlane i nie ma tych cholernych nadlewek plastiku jak w poprzednim moim modelu. Po chwili gdy emocje opadły rozpakowałem blaszki przyjrzałem się całości i uświadomiłem sobie jakie to wszystko jest malutkie .

Mam nadzieje że jakoś uda mi się ukończyć tą budowę oraz że połowę elementów nie zgubie w trakcie pracy w czeluściach dywanu

Chciałbym go wykonać w kamuflażu z grudnia 39 roku, ale nie wiem czy podołam temu zadaniu i nie lepiej siknąć po całości jednobarwny co by później nie żałować zrypanego malowania, w każdym razie mam czas by się jeszcze nad tym zastanowić.

 

Liczę na Wasze rady i pomoc ponieważ takiemu żółtodziobowi przyda mi się każda porada.

 

Poniżej kilka zdjęć tego z czego ma powstać mój Spee:

26495407548_97b0d85695_o.jpg

 

40321069222_3792b9114f_o.jpg

 

26495407208_e08521c36a_o.jpg

 

40321068642_bbd1930ffa_o.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pierwszy ogień poszło 6 armat 283 mm w dwóch wieżach.

Paradoksalnie mimo ze dawniej kleiłem karton pierwszy raz użyłem BCG

Tak wiec pierwsza skrobankę oraz blaszki mam już za sobą

Od siebie dodałem tylko te cztery małe antenki

 

40461271141_080617649e_o.jpg

 

39565527485_b6e89335f4_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dawno się nie udzielałem na tym forum ale wracam do modelarstwa i chętnie poobserwuje twoje zmagania z tym okrętem. Swego czasu popełniłem podobnej wielkości model od trumpka. Był to Prinz Eugen 1:350 waloryzowany różnymi zestawami blaszek. Jak dobrze poszukasz znajdziesz na tym forum mój warsztat, a także skończony model w galerii.

 

Na razie widzę, że całkiem ładnie zająłeś się blaszkami, aczkolwiek mam uwagi co do łączenia dalmierzy z wieżą. Przykleiłeś je, ale odpuściłeś szpachlowanie łączeń, a szkoda bo wtedy w ogóle byłoby pięknie.

 

Pytanie

Zamierzasz zrobić fartuchy na lufy, co by gołych dziur nie zostawić?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenia możesz jeszcze zalać PVA a potem poślinionym pędzlem zetrzeć nadmiar, będzie lepiej, bez zagrożenia dla blacharki. Mam nadzieję że po BCG złapałeś to jeszcze glutem....

 

Michu a co z Twoim Z-39? Zacząłem po tobie, a mój już zbiera kurz na półce Będziesz kontynuował?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nje będę robić fartuchów nie jestem pewien, ale na tych działach chyba nie było ich wcale na zdjęciach widać właśnie dziury.

 

Tak po przylapaniu BCG punktowo złapałem glutem

Z tego co widzę to PVA to klej... Jakiś konkretny szukać?

Może to coś podobnego do Micro Kristal Klar?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikol.....

czyli ten od microscale tez się nada bo w smaku podobny

 

Tym razem wyrzutnie torped.

Dorobiłem kilka uchwytów z drutu i powiem że o ile na zginarce można wykonać takie male drobiazgi czy nawinąć drut na igle by powstały kółka to już przeniesienie tego w miejsce przeznaczania jednocześnie mocząc w CA graniczy z cudem.

 

 

40430667922_c0ffae1de0_o.jpg

 

40430666982_6b73fb58d1_o.jpg

 

40430666152_ab4ddc4e66_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kilka uchwytów z drutu i powiem że o ile na zginarce można wykonać takie male drobiazgi czy nawinąć drut na igle by powstały kółka to już przeniesienie tego w miejsce przeznaczania jednocześnie mocząc w CA graniczy z cudem.

Kup sobie gumkę chlebową i życie stanie się prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze wystarczy jakimś stalowym czy innym metalem to pomalować , a na bok bo łatwiej było zapiać

Zabieram się za kadłub bo coś tu u sąsiadów o heretykach przeczytałem

 

dźwigi update 1.2

 

39898761824_ed6a15a1da_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.