Skocz do zawartości

Koenigstiger '222' Ardeny 1944


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo tego, że brakuje jeszcze persyskopów, wrzucam galerię. Wiele elementów składających się na weathering robiłem po raz pierwszy. Ogólnie jestem zadowolony z efektu końcowego, który właśnie przed Wami:

 

DSC_0232.jpg

 

DSC_0235.jpg

 

DSC_0303.jpg

 

DSC_0304.jpg

 

DSC_0308.jpg

 

DSC_0317.jpg

 

DSC_0294.jpg

 

DSC_0287.jpg

 

DSC_0275.jpg

 

DSC_0273.jpg

 

DSC_0267.jpg

 

DSC_0240.jpg

 

DSC_0258.jpg

 

DSC_0263.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby model raptem dwa razy większy niż 35tka ale z milion razy bardziej wymagający. Zbudować bydle to w ciul roboty a pomalować i ubrudzić...

Mi brakuje washa i tak jak wspomniał Taki Jeden zaszpachlowanych wypychaczy. Dasz rade chyba jeszcze poprawić te ślady?

Niemniej robi wrażenie ten model! Ogólnie wygląda świetnie, gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie!!

Model faktycznie jeździ, buczy, huczy, dymi, świeci i symuluje strzały z armaty i ruchomego km-u kadłubowego. Nic to jednak, bo

Te niezaszpachlowane ogniwa gąsienic psują efekt.

No i co zrobisz jak nic nie zrobisz?

 

 

Wraz z innymi modelami RC w 1:16 i nie tylko, będzie można zobaczyć go na żywo w Bytomiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co zrobisz jak nic nie zrobisz?

Ale wydechy to jednak przybrudź od środka chociaż. Skoro się ubrudził, to znaczy - jeździł.

A co do wypychaczy, trzasnąłbym więcej błota na gąsienice. Na kołach sporo się zebrało, a na zewnętrznych częściach ogniw (tam, gdzie nie toczyły się koła) - nic.

 

Ogólnie - jest moc. Podoba się!

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co zrobisz jak nic nie zrobisz?

Ale wydechy to jednak przybrudź od środka chociaż. Skoro się ubrudził, to znaczy - jeździł.

 

No przecież... I to samo hamulec wylotowy armaty. Dzięki bardzo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przyznam szczerze, że czasami też się zastanawiam, czy aby nie jest za czysta. Zostanie jednak tak jak jest.

 

Lordzie obiecuje, że przy zakładaniu następnego warsztatu (a prace już trwają) dopiszę te dwie znaczące litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o skali i producencie przydałby się w sumie.

Ja zakładałem że model jest w 1:35 a z komentarzy wywnioskowałem, że 1:16

Jeżeli jeździłeś tym modelem w Bytomiu po "pasażu" to widziałem ten model na żywo. Przy jego jeździe to aż podłoga drgała. Niesamowity efekt.

Trudno się z kolegami nie zgodzić, że ślady po wypychaczach na gąsienicach psują efekt, ale to widać na zbliżeniach dopiero.

Wash by zrobił fajny efekt. Wieża IMO za czysta. Dodanie odprysków w paru miejscach też by nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale sobie zaszkodziłem nie pełnym opisem. Generalnie jak już wiadomo jest to skala 1:16, model jest RC i powstał w oparciu o kadłub Tamiyi i wieżę Heng Longa. Dodane są blachy i liny Abera.

Ślady po wypychaczach na gąsienicach..? Cóż -przy jeździe ich nie widać.

Jak chodzi o obicia, to tu akurat jest szansa na ich zrobienie. Na Tygrysie I (1331) je trochę poćwiczyłem w tej skali, więc może bym ich i tu nie schrzanił.

Co do trzęsącej się podłogi na Bytomiu, to winowajcą jest raczej ta kicia:

 

DSC_0412.jpg

 

Ponad 100 kg wagi.. Mój waży około 8.

"113" jest w skali 1:6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.