Skocz do zawartości

SdKfz 251 Stadtgas Zwezda 1/35


Rafał B

Rekomendowane odpowiedzi

Model co prawda stary już i niektórzy mogli się z nim gdzieś też już spotkać ale po prawdzie, to oficjalnej galerii jeszcze nigdy nie miał.

Zatem zestaw Zwezdy plus moje małe co nieco inspirowane zdjęciem znalezionym kiedyś przypadkiem w necie.

Malowanie tamka, gunze, miejscami vallejo, brudzenie pigmentami miga.

...no i taki se wyszedł

 

Hq4Jdng.jpg

 

I4IBDur.jpg

 

hAkcT97.jpg

 

JoHA3bH.jpg

 

JRCX2E7.jpg

 

Mie8fRT.jpg

 

u2PdP51.jpg

 

Jako ciekawostka może się spodoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak se, tylko bardzo efektownie!

Super, dużo wyciągnąłeś z tego modelu i mnie oko cieszy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że dorobisz jakąś podstawkę i będzie pięknie

 

Pracowałem nad podstawką, bo faktycznie pojazd trochę nudno bez niej wygląda ale straciłem wenę

 

Z ale to wygląda jakbyś zapomniał na koniec wewnętrznej stronie tylnych drzwi.

 

Chodzi o to, że są szare, czy czegoś brakuje? Bo jeśli o kolor chodzi, to esdek wewnątrz cały jest szary, tak dla kontrastu

 

No i dzięki Panowie za miłe słowa, fajnie, że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać czy dużo wymagał przeróbek, by tak fajnie się prezentować?.

 

Sam pojazd w zasadzie jest zestawowy, w całości z pudła, jedynie instalacja gazowa jest wykonana własnoręcznie z którą tak po prawdzie roboty nie ma zbyt wiele...no i może parę drobnych detali, które nieco poprawiłem dla ogólnego, lepszego wyglądu.

 

qSrFOPE.jpg

 

KAzlAeC.jpg

 

Mam tylko wątpliwość co do sposobu pomalowania MP40 - czy widać tam brąz ( drewno )?.

 

Tak, widać brąz, który miał imitować bakelit ale być może wyszedł trochę zbyt jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia .

Człowiek cały czas się uczy - do tej pory widziałem MP40 tylko w kolorze czarnym i nawet jakoś nie zakonotowałem, że tam są elementy inne niż z metalu he, he .

Jednak warto pytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ale to wygląda jakbyś zapomniał na koniec wewnętrznej stronie tylnych drzwi.

 

Chodzi o to, że są szare, czy czegoś brakuje? Bo jeśli o kolor chodzi, to esdek wewnątrz cały jest szary, tak dla kontrastu

Bardziej mi chodziło o brak znaczącego zużycia/brudzenia. Podejrzewam że im się dość obrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o brak znaczącego zużycia/brudzenia. Podejrzewam że im się dość obrywało.

No fakt, mogłem je trochę bardziej zużyć, tak jak uczyniłem to na zewnątrz pojazdu ale przyznam, że trochę celowo takie je zostawiłem, ponieważ z tego co mi wiadomo, ten pojazd w zasadzie był tylko w fazie testów.

Uznałem więc, że i tak fantazją się wykazałem, że go prawie całego obiłem i ubrudziłem podłogę wewnątrz, bo jednak po niej się chodzi ale na dobrą sprawę, to cały w zasadzie powinien być w stanie niemal idealnym

Tak jak na poniższej fotce.

 

31c16c5de12a11a5b5d6cfaecb9c338a.jpg

Zdjęcie z sieci w celach poglądowych

 

Teraz z resztą, to już i tak nie moje zmartwienie, tylko kolegi u którego model był spoczął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.