Skocz do zawartości

transporter z koparką


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim nowym temacie

 

Kilka dni temu w przerwach w budowie Trans-Ama postanowiłem zabrać się za jakąś ciężarówkę, wybór padł na transporter z koparką. W skłąd zestawu wchodzą oto te dwa modele:

 

b9d33d1a09e8cb68.jpg

2d63edc8ac534746.jpg

 

oryginały:

 

4a951783765956fa.jpg

785c9d82b0f68139.jpg

 

Budowę zacząłem od koparki, sam model jest bardzo prosty w budowie, składa się zaledwie z kilkudziesięciu elementów z koilorowego plastiku z już namalowanymi napisami i oznaczeniami oraz gumowych gąsienic.

 

Kilka stron instrukcji:

 

5622787b04b8f54c.jpg

195634f9a0559da5.jpg

dbaf33cc012a0252.jpg

 

Budowę zacząłem od sklejenia bryły nadwozia, podwozia i ramion wysięgnika łyzki (nie wiem jak to fachowo sie nazywa):

 

fe7997dae283f4bb.jpg

ffaf950bd02a685f.jpg

71cff77813972739.jpg

 

Co nie co udało mi sie zamaskować taśmą (inne napisy będę musiał wykonać sam) a nastepnie pomalowałem podkładem i właściwym kolorem (podwozie narazie jest tylko w podkładzie):

 

f4145f04b07b2912.jpg

9ab70378c6aff360.jpg

c9cec27d0f133262.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No bardzo ciekawy zestawik ale ja i tak czekam na tego trucka z naczepką

 

A co do koparki to bardzo fajna

 

pozdro ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nietypowa skala jak dla Ciebie Andrzeju, ale pomysł jest bardzo fajny. Popieram takie pomysły..oczekuję juz kompletnego zestawu będę śledził budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest ciągnik z naczepą, razem 653 elementy - w tym blachy fototrawione Jednak ciągle zastanawiam się czy nie kupić sobie i podmienić jakiegoś ciągnika ami (euro w tej skali nie spotkałem) w 1:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać tornado zaczyna tworzyć kolejne arcydzieło hehe... tylko jak szefo będzie nam tworzył modele w takim tempie to ja się zastanawiam gdzie on je wszystkie pomieści co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest ciągnik z naczepą, razem 653 elementy

Imponujące.

Licząc, że w zestwach 1/24 (ciągnik + naczepa) jest może 300 elementów, 653 elementy tego zestawu, robią wrażenie...

Szkoda tylko, że skala mało typowa.

Efekt zapewne będzie powalający, więc nie trzeba Ci życzyć powodzenia

Jedyne, co Ci mogę życzyć, to jak najwięcej czasu, na składanie modelu, bo o wszystko inne jestem spokojny i cierpliwie czekam na efekt końcowy.

Pozdrowenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowy modelik i nietypowa skala. Czyżbyś Andrzeju powoli wracał do świata ciężarowego.

 

Z tego co się orjętuje to nikt nie produkuje ciężarówek innych w tej skali.

 

Gdzieś tam z boku zasiadam i będę sobie spokojnie śledził postępy prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w skali 1:32 to skośnoocy chyba robią ciężarówki

 

i autobusy

 

Z kolei za oceanem w 1:32 robią tylko AMI, niestety nie powalają one ilością szczegółów

 

Edit:

Rozpakowałem wypraski z woreczków i biorę sie za klejenie naczepy, a raczej za szpachlowanie. Prawdę mówiąc nie spofdziewałem się po Trumpeterze, że na częściach będzie aż tyle śladów po wypychaczach, jeżeli tak jest na wszystkich modelach tego producenta to szczerze mówiąc wolę już Italerkę.

 

ad2681071b27cd35.jpg

ea056a8d034abfcc.jpg

3211e72691fd915a.jpg

a0dabd0077fa56ac.jpg

032f3edbc3487f9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze post pod postem

 

Miałem trochę roboty ze szpachlowaniem i szlifowaniem ale dałem sobie radę i budowa naczepy jakoś idzie

 

9329039c33de5593.jpg

9f8c63906156d233.jpg

 

Również pobawiłem sie przy koparce, tłoki siłowników okleiłem folią i narazie poskładałem wszystko na sucho do kupy:

 

167af6a1d60e3820.jpg

d87c7e61c1dbb368.jpg

 

Mała przymiarka:

 

a6cf23c0601b68ba.jpg

06340577582231ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Tornado, a będziesz brudził koparkę, czy będzie ona czysta jak by jechała dopiero z fabryki do odbiorcy?

Super to wygląda, dobra robota.

Czy mógłbyś bardziej przybliżyć nam początkującym, jak się to okleja folią i gdzie można taką folię kupić, może w jakimś sklepie internetowym?

Z góry serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers, nie wiem jakiej folii używa tornado, być może takiej, jak ja. Moją folię i moje oklejanie, znajdziesz w pierwszym poście tematu cysterny:

viewtopic.php?t=5547

Ogólnie, to wybór folii jest dość duży na Allegro - ja uzywam folii samochodowej. Bardzo podobną (grubość, właściwości), daje Italerka do niektórych modeli (np. Actros Black Edition).

 

PS.

Widzę, że aukcja, w której ja kupiłem folię, została przeniesiona do archiwum. Możesz jednak znaleźć takie folie, szukając aukcji sprzedawcy: DAMI-2007.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, a będziesz brudził koparkę, czy będzie ona czysta jak by jechała dopiero z fabryki do odbiorcy?

 

Mam zamiar ją przybrudzić ale delikatnie.

 

Czy mógłbyś bardziej przybliżyć nam początkującym, jak się to okleja folią i gdzie można taką folię kupić, może w jakimś sklepie internetowym?

 

Folię kupiłem już dość dawno temu w hurtowni papierniczej, a okleja sie bardzo łatwo Należy wyciąć pasek folii długością odpowiadający tłokowi, odkleić ją od papierka i nawinąć na walec tłoka. Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a okleja sie bardzo łatwo Należy wyciąć pasek folii długością odpowiadający tłokowi, odkleić ją od papierka i nawinąć na walec tłoka. Koniec

Niby tak, ale pytanie moje jest takie: oklejałeś "na zakładkę" czy "na styk" - oczywiście chodzi o zakończenie... Bo mnie to się wydaję, że przyklejenie "na styk" może być dość trudne - wymierzenie odpowiedniego kawałka.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a okleja sie bardzo łatwo Należy wyciąć pasek folii długością odpowiadający tłokowi, odkleić ją od papierka i nawinąć na walec tłoka. Koniec

Niby tak, ale pytanie moje jest takie: oklejałeś "na zakładkę" czy "na styk" - oczywiście chodzi o zakończenie... Bo mnie to się wydaję, że przyklejenie "na styk" może być dość trudne - wymierzenie odpowiedniego kawałka.

Pozdrowienia.

 

Masz rację, naklejanie na styk nie jest takie łatwe a ponieważ jest bardzo cienka to naklejam ją na zakładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładnie to wszystko wygląda w szczególności że to taka nietypowa skala Ciekaw jestem efektu końcowego przez co będę bacznie obserwował całą relację.

 

A za to co do tej pory jest zrobione to należy Ci się wielkie

 

pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.