Skocz do zawartości

transporter z koparką


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny zestawik Torni, szczególnie ta naczapa podpięta, robi wrażenie całego tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie go upierdzieliles. Tak w sam raz. Realistycznie to wyglada.

Blachy kleje CA Pattexu. Trzymaja sie bez problemu. Moze te Twoje byly lekko tluste i dlatego nie chcialo ich zlapac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

Moze te Twoje byly lekko tluste i dlatego nie chcialo ich zlapac?

Zanim co kolwiek z nimi robiłem to najpierw odtłusciłem je benzyną ekstrakcyjną. Wina chyba musi leżeć po stronie kleju bo i elementy plastikowe nie chcą sie za bardzo trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ale cudny brudzing, zestaw naprawde robie wrażenie, czekam na komplet z koparką, powodzenia. Kup sobie patex SOS, ja tym kleiłem blaszki i naprawde mocno mi się to trzyma, i nic nie odłuszczałem, tylko je po sklejeniu przetarłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

Kabina jest zamontowana już na stałe (jest uchylana), na dachu zamontowałem szperacz i klimę, lusterka i ich ramiona przeleciałem matem bo zabardzo się błyszyły. Wyciągarka z podłączonymi przewodami też jest już stoi na swoim miejscu. Odnalazłem przedni wał napędowy i podłączyłem go do silnika a do skrzyni dźwignię zmiany biegów oraz kilka drobiazgów pod podłogę kabiny.

 

cae76bfbcd5e0322.jpg

f298e8f47739f88d.jpg

b146047d734ec344.jpg

 

Trochę upierdzieliłem łyżkę i podwozie koparki, na fotkach wygląda to troche inaczej niż w realu ale i tak jeszcze czeka mnie przy tym trochę pracy.

 

8d897f16fd56ed87.jpg

310a2fae74e42fc1.jpg

5d96cd4501ef9be6.jpg

52dcc34bba3b3459.jpg

2e2cfe78fca9052b.jpg

 

Brudzing zostawiłem do całkowitego wyschnięcia i zabrałem się za górę koparki. Po bokach wysięgnika (czy jak to tam sie nazywa) dorobiłem sztywne przewody hydrauliczne do, których podpiąłem przewody elastyczne. W rezultacie poszło na ten cel ponad 1,5 m. wężykyka i niestety brakło mi go na podpięcie dolnych siłowników Starczy tego gadania, a teraz zapraszam do komentowania:

 

0c97aa898e483f2c.jpg

cb23d973ccdfa444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Heh w realu łyżka jest nawet ciemniejsza (jak i cały brudzing), a wzorowałem sie na tej łyżce:

 

42e6d903c98daff3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nieźle to wygląda. Gąsienice, też będą ubłocone, czy pozostaną takie jakie są?

 

Coś z nimi muszę zrobić bo w tej chwili niebardzo one mi się widzą Błota za dużo nie mogę na nie dać bo jak by nie było koparka ma być na naczepie a nie w polu, ale coś wymyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... pełen prfesjonalizm. Brudzing jest super. Gąsienice przykurz i w ich łączenia dodaj trochę "imitacji piachu" (nie wiem jak to się zwie ), a będzie dobrze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni kawał dobrej roboty cóż więcej pisać.

 

Mam jednak pytanie, wiem, że sa to wszystko przymiarki do zdjęć, ale zawsze ustawiałes koparke przodem do kierunku jazdy, a czy ona czasem nie powinna stać odwrotnie?

 

Pozdr. Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super nie wiem co mam mówić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do teraz jej szukam.

Normalnie mnie zatkało nie wiem co napisać

 

"Cud,miód i orzeszki"

 

Andrzeju zrób foty na dworze to pewnie kilka osób będzie miało problem z rozpoznaniem tego czy jest to model czy też prawdziwy zestawik

 

Jeszcze raz chylę czoło przed mistrzem

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za komentarze

 

zawsze ustawiałes koparke przodem do kierunku jazdy, a czy ona czasem nie powinna stać odwrotnie?

 

Jak widać na załączonych fotkach koparka niekoniecznie musi stać na naczepie tyłem do kierunku jazdy. Po za tym tak mi jest wygodniej ustawiać ją ponieważ naczepa to taki kurdupel, że gdyby koparka stała tyłem do przodu to ramię wysiegnika wystawało by za nią.

 

c7a06400c1d96d53.jpg

2c6d84d5f24c58df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny model. Nasuwa mi się jedno pytanie: ile modeli złożyłeś, żeby dojść do takich umiejętności i ile lat Ci to zajęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ile modeli złożyłeś, żeby dojść do takich umiejętności i ile lat Ci to zajęło?

 

On już chyba takich rzeczy nie pamięta

 

PS

No wszystko rzeczywiście pięknie wygląda, naprawdę zestaw robi wrażenie, zwłaszcza teraz ze śladami eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ile modeli złożyłeś, żeby dojść do takich umiejętności i ile lat Ci to zajęło?

 

On już chyba takich rzeczy nie pamięta

Pewnie, że nie pamiętam, no bo i kto by spamietał ile modeli skleił w przeciagu 38 lat

Taj jak wyżej napisałem, modele sklejam około 38-39 lat (większość to karton), a plastikami tak na poważne zająłem się jakieś 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli piękny chciał bym go zobaczyć w realu Od takich ludzi idzie się co nie co nauczyć.

PS>Mam nadzieję że w Rudzie albo Krakowie kolega zaprezentuje swoje dzieło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ile modeli złożyłeś, żeby dojść do takich umiejętności i ile lat Ci to zajęło?

 

On już chyba takich rzeczy nie pamięta

 

PS

No wszystko rzeczywiście pięknie wygląda, naprawdę zestaw robi wrażenie, zwłaszcza teraz ze śladami eksploatacji

 

 

Dobre Marcin, dobree

 

A ja uważam, że ten cały zestaw jest pod but Syf, kiła i mo moooogiła! Czytaj: Ja też chce takieeee...

 

Andrzej- ty wiesz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.