Skocz do zawartości

transporter z koparką


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, ze wiem Przemku

 

W końcu zrobiłem koguty na dach, wykonałem je z białych diod i pomalowałem je markerem. Również lampy w naczepie pomalowałem markerami i podkleiłem je folią chromowaną (na fotce widać jakieś plamy na kloszach ale zapewniam Was, że są czyste):

 

9b7968c579744f7c.jpg

99279f1841a25619.jpg

 

Złożyłem i pomalowałem wnętrze kabiny operatora, dopiero teraz na fotce widzę, ze trzeba poprawić podłogę. Dzisiaj w Hiro zamówiłem wężyki na przewody hydrauliczne do dolnych siłowników a tym czasem poprzednie podłączyłem na swoje miejsce, także zamontowałem wydech i poręcze z lusterkami. :

 

9be01890b8bb7007.jpg

e228f96d08804c83.jpg

 

W kabinie domalowałem daszek przeciw słoneczny i założyłem ją narazie na sucho:

 

be783ed7f523c132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tornado, pełen szacun dla Ciebie za ten zestaw.

Nie będę wdawał się w szczegóły, bo już wszystko powiedziane. Zresztą, Ty sam wiesz najlepiej, co i jak. Ja jestem pełen podziwu.

Ale ja w zasadzie chciałem o czymś innym - czy możesz dać jakieś namiary albo bardziej szczegółowe info na temat wężyków do hydrauliki, które stosujesz?

Będę potrzebował...

Ja dodam tylko, jako ciekawostkę, że takie ciągniki widywałem na żywo, będąc w Chinach

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz dać jakieś namiary albo bardziej szczegółowe info na temat wężyków do hydrauliki, które stosujesz?

Będę potrzebował...

Proszę bardzo: Sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale maszynki ładny kokpit w koparce i te sprężyny w naczepie z tyłu ładnie Tobie wyszystko wyszło Acha czy te tłoki w koparce były juz takie oryginalne chromowane czy robiłeś tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te tłoki w koparce były juz takie oryginalne chromowane czy robiłeś tak???

 

Tłoki zrobiłem sam - okleiłem je folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado mam ogromną prośbę, a widzę że udało Ci się zrobić tłoki wyglądające na chrom, mógłbyś napisać mi czy oprócz Allegro jest coś takiego dostępnego w sklepach modelarskich? Mógłbyś mi też podać nazwę firmy lub też która z tych folii na allegro jest dobra - nie znam się na tym i proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz folię kupiłem dosć dawno temu w hurtowni papierniczej i niestety nie znam producenta. Tobie folia zapewne potrzebna jest do oklejenia felg w mini, więc odrazu mówię, ze nie bedzie ona się nadawała do tego celu ponieważ jest zbyt sztywna. Jeżeli chcesz koniecznie okleić nią tarcze kół to bardziej będzie nadawała się folia BFM - jest cieńsza i bardziej elastyczna. Niestety nie wiem w którym sklepie na terenie Polski można ją kupić, ja sprowadzałem ją z USA. Z tego co sie oriętuję to nie malujesz aero, a więc osobiście polecam Tobie pomalowć felgi srebnym sprajem z domieszką brązu firmy Dupli Color, kiedyś go stosowałem i efekt był zadowalający.

 

Dzisiaj nie wiele porobiłem przy zestawie, zaledwie skleiłem i pomalowałem wycieraczki (z dołączonego zestawu blach). Przykleiłem kalkomanie z tablicami rejestracyjnymi i tabliczki znamionowe na bokach naczepy. Także pomalowałem gaśnice i śruby królewskie i odłożyłem je do schnięcia. Jakoś nie miałem weny na dalszy brudzing, a wiec odłożyłem to aż przyjdzie paczuszka z wężykami na przewody hydrauliczne. Po przyklejeniu wycieraczek na masce przy ramieniu zrobiła mi się mała plamka od CA mam nadzieję, że uda mi sie ją jakoś zlikwidować

 

a4cb58bf79571942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado Głownie będą to elementy płaskie, takie jak zderzak, reflektory itd. Co do aero to też, maluję, ale co do Morrisa to miałem pod ręką sprawdzone spraye i dlatego je użyłem

 

Majek adres coś nie działa poprawiłem http://www.modelcentrum.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=folia - fakt są folie modelarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwać CA najlepiej debonderem. Sprawdż jednak gdzieś na boku czy nie zniszczy farby którą malowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przyklejeniu wycieraczek na masce przy ramieniu zrobiła mi się mała plamka od CA
Zaopatrz sie koniecznie w debonder. Zycie toto czlowiekowi ratuje. A przynajmniej zdrowie psychiczne...

 

Usuwać CA najlepiej debonderem. Sprawdż jednak gdzieś na boku czy nie zniszczy farby którą malowałeś.

Dzieki Panowie za radę

Plamka o której mowa jest białym nalotem a nie plamą kleju, debonder usunie ten nalot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Andrzeju zestawik wyszedł Ci superancko. Pierwsza klasa choć ja bym jeszcze nieco dupcie koparki przybrudził ale wiadomo są to już względy estetyczne.

 

Fajny modelik i ciekawa skala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując model po za UE np. w USA koszty wysyłki są w granicach 25 do 50 $ US. (niekiedy wołają więcej), w większosci przypadków kasę wysyłasz Pay Palem a wiec bez kosztów bankowych. Natomist w Polsce nie zawsze ale przeważnie Urząd Celny dolicza Vat 22 % od wartości modelu + kosztów wysyłki. Sumując - model kosztuje 35 $, koszt wysyłki drugie 35 $, licząc przykładowo kurs dolara 2,50 zł. daje to 175 zł + Vat 22% = 213,50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado A powiedz ile wychodzi ci wysyłka (chyba z USA) do Polski, zakup powiedzmy za 5 $ ile wyjdzie Cię to w zł??

 

Koszt wysyłki nie jest bezpośrednio zależny (acz kolwiek też pewnie ma znaczenie) od wartości przesyłki a od wagi i wielkości paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Po dość długiej przerwie wznowiłem prace przy transporterze

W koparce podłączyłem brakujące przewody hydrauliczne, pomalowałem gąsienice i całości zrobiłem delikatny wash:

 

d786db568761ed4d.jpg

d8bd42a15f335784.jpg

73e8107aadbdb2ca.jpg

 

W naczepie zamontowałem przewody (do ciągnika podłaczę je dopiero gdy będę miał podstawkę) i śrubę rzymską, narazie jedną bo drugą kot mi zżarł i będę musiał ją dorobić.

 

e2a6a87ca4640fc6.jpg

28f5689cd49e6555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.