Skocz do zawartości

Klasyk F14 Tomcat 1/144


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie to przymiarka chce nastepnego pokroic i ulepszyc. Skala zostanie bo jest najmniej pokazywana, duzo uczy, malo wybacza. Poki co czytam troche o 144 na forach i podziwiam. (tu slodzenie) Woit masz fajny zestaw, a F14 trumpetera sluzyl jako cel, takze fajnie ze piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to przymiarka chce nastepnego pokroic i ulepszyc. Skala zostanie bo jest najmniej pokazywana, duzo uczy, malo wybacza. Poki co czytam troche o 144 na forach i podziwiam. (tu slodzenie) Woit masz fajny zestaw, a F14 trumpetera sluzyl jako cel, takze fajnie ze piszesz

 

No to czekam/-y na warsztat. Ponizej coś inspirującego, może nie widziałeś:

Kvukv8Z.jpg

wiecej zdjęć http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=97639

warsztat http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=87076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie widziałem ale krąży gdzieś podobnie rozebrany przez japończyka, ale dokładnie o to mi chodzi. Dzieki za zdjęcia z budowy. Wczesniej robilem Tornado, plus taki ze F14 jest przy nim naprawde duzym samolotem.

37312685_1967085453355478_4123031646242865152_o.jpg

 

Ten czeski F14 wymiata, no zbliżyć się tylko do podobnej jakosci i byłoby super. No i pytanie, mam f14 revella dokladnie to samo, warto kupic innej firmy dla paru elementow? i jesli tak to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galerię tej Tonki poproszę

 

Wracając do Tomcata: Revell lub Trumpeter (in-box Trumpka masz tutaj: viewtopic.php?f=86&t=50659).

 

Ja optuję za Chińczykiem, drogi (w porównaniu do Niemca) jest ale budując średnio jeden model na rok to i tak wydatek żaden. W Revellu trzeba na dzień dobry zaszpachlować dodatkowe kratki wentylacyjne nad wlotami przy kadłubie oraz pocienić boki wlotów powietrza do silników.

 

Warto zaopatrzyć się w osłonę kabiny vacu - ja osobiście korzystałem ze świetnego wyrobu Brenguna. Przy Trumpku, odpada wykorzystanie wiatrochronu ze względu na inne rozwiązanie montażu całej szklarni ale pozostała część osłony i tak świetnie wygląda.

Obowiązkowa jest również sonda Mastera (http://www.master-model.pl/product/am-144-007.html) - jeśli budujesz wersję w którym występowała.

Jest jeszcze trochę dodatków żywicznych, skrzydła z wysuniętymi klapami / slotami, kabinki, fotele, koła,... nie wszystkie są warte inwestowania w nie...

 

Może, najpierw pochwal się jaki egzemplarz chcesz robić to wtedy zobaczymy jaką drogą iść. Tomcaty różniły się wieloma detalami w zależności od okresu służby, nawet w zakresie tej samej wersji, egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dropbox.com/sh/i0ntvxcce1p7qwm/AAAQals1yuuE7jvqzRrieTMma?dl=0

 

Galerie znajdziesz tutaj ale niema co oglądać moim zdaniem, słabo wyszło i mnie przerósł trochę. Kalek za dużo, slabe farby dobiły jeszcze ;) ale zobaczyłem ze można łatwo kroić bez strachu przed pękniecie plastiku. Po tym modelu kupiłem pomarańczową hatakę, które są świetne tak swoja drogą, ale to inny temat.

 

 

Nad tym F pomyślę co do konkretnego modelu i przygotuje się merytorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, wstydu nie ma z tym modelem. W tej skali makro zawsze wyolbrzymia pewne detale niewidoczne gołym okiem. Jest moc. Czekam na Twój warsztat Kocura, wierzę, że będzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.