Skocz do zawartości
Thalgonis

Messerschmitt Bf 110E 1/48 Eduard (Weekend Edition)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień doberek,

moja pierwsza galeria... łojezusicku, ale mam tremę

Wiem, że model nie wygląda za dobrze, ale mam usprawiedliwienie Po pierwsze primo to mój drugi model w tej skali. Po drugie primo to mój pierwszy model z aerografem w ręku (warsztat zaczynałem na pędzlu, w trakcie przesiadłem się na aerka). Po trzecie primo - bazując na opinii kolegów tak z tego forum jak i u konkurencji - na debiut wybrałem sobie wyjątkowo upierdliwą wersję modelu Eduarda. Co, nie będąc jednak znawcą, muszę potwierdzić...

Przy warsztacie zasugerowano mi zrobienie zdjęć w plenerze. Niestety, nie za bardzo to możliwe, bo wokół same blokowiska. A przecież nie wyjdę z modelem na smyczy do parku jako z pieskiem

Poniższa maszyna służyła w 1.(Z)/JG 77. Latał na niej Lt. Felix-Maria Brandis. Malowanie z Malmi, Finlandia, 1942

bf110_final_06.jpg

bf110_final_07.jpg

bf110_final_08.jpg

bf110_final_09.jpg

bf110_final_10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny.Zestaw idealny nie jest tak że model jest ok. Na temat zdjęć się nie wypowiadam bo sam nie umiem robić dobrych ujęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na pierwsze malowanie aerografem to całkiem udany. Ja bym trochę bardziej zaznaczył linie podziału blach - zwłaszcza usterzenie poziome.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest kilka niedociągnięć ale model całkiem przyzwoity. Jak na pierwsze malowanie aerkiem to jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co Ty chcesz, wygląda całkiem dobrze. Jak z czasem ogarniesz weathering i inne pranie, będziesz mógł do niego powrócić, zrobić to wszystko i będzie super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozapuszczanie linii podziału dodałoby uroku całości wykonania.

No i mocno rozcieńczoną czarną farbą mogłeś dać delikatne okopcenia w okolicach wydechów, zarówno na górze skrzydeł jak i na spodzie.

Zdaje się też, że na górze gondoli silników miejsca łączenia plastiku nie zostały usunięte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi