Skocz do zawartości

Zerstorer Z-32 1:350 Dragon


Bartosz.B

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie oglądam i nie wiem czy bym w ten zaciek na dziobie przy kotwicy nie dodał minimalnie ciemniejsze cieniowania ... Ale to może tylko kwestia światła na zdjęciu, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
20 godzin temu, Mariusz 72 napisał:

aż mnie kusi żeby spróbować ... :)  Obserwuję

jak kiedyś Cię najdzie ochota na niemieckie niszczyciele to bierz tylko z Dragona   :piwo:

(nad Trumpkiem czy Zvezdą trzeba się ostro napocić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, mam pytanie: mógłbyś w skrócie chociaż napisać, w jaki sposób uciurałeś część podwodną niszczyciela i w jaki sposób tak fajnie zrobiłeś zielony glon ? Można znaleźć opisy, jak usyfić burty nad wodą, ale nic nie umiem znaleźć o części podwodnej okrętu  :sos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastosowałem tu produkty ak 

AK-Interactive Naval Ships Weathering Set vol.1

AK-Interactive Naval Ships Weathering Set vol.2

AK Interactive Set Slimy Grime and Fuel Set

 

Do zacieków na dnie użyłem Salt Streaks z drugiego zestawu oraz farby olejne dla plastyków. 

Glony powstały przy użyciu tego trzeciego zestawu oraz również farb olejnych. 

 

Możesz również zaopatrzyć się w zestaw ołówków/kredek do Weatheringu firmy AK polecam 4 częściowe zestawy do glonow i rdzy lub odrazu sprawić sobie cały komplet 

https://exito.sklep.pl/pl/p/AK-INTERACTIVE-10047-Weathering-Pencils-Deluxe-Edition-Box-zestaw-37-kredek-do-weatheringu/49317

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 23:48, Bartosz.B napisał:

Możesz również zaopatrzyć się w zestaw ołówków/kredek do Weatheringu firmy AK polecam 4 częściowe zestawy do glonow i rdzy lub odrazu sprawić sobie cały komplet .

Dzięki Bartosz za pomoc :) mam jeszcze takie pytanie laika: jeżeli używasz kredek do Weatheringu zakładam, że kładziesz je na lakier satynowy lub matowy, czy też jestem w błędzie ? I jeszcze jedna rzecz: PO użyciu kredek czym zabezpieczasz model ? Normalnie lakierem ? Bo gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że np po użyciu pigmentu czasem się on sypie i jest kłopot z lakierowaniem całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je używam prosto na farbę ale powłoka musi być taka jak mówisz czyli satynowa lub  matowa.

Moczysz pędzelek w wodzie  miziasz kredkę i malujesz po modelu, a drugim większym rozmazujesz wedle uznania.

Po każdej warstwie musisz fuknąć bezbarwnym by nie zmazać tego co już zrobiłeś.

Pigmentów jeszcze nie używałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.