Skocz do zawartości

Radziecki pociąg pancerny OB-3 -1/35 scratch


ps13

Rekomendowane odpowiedzi

1.jpg

 

Mój powrót do modelarstwa po latach. Dlaczego akurat taki model? Zawsze interesowały mnie obiekty które jeszcze nie ukazały się na rynku. Może z racji tego iż można samemu pogłówkować i coś odtworzyć z planów, rycin itd.

Opracowałem model 3D lokomotywy+ tender w technologii CAD po czym zleciłem wycięcie laserowe w polistyrenie HIPS.

Po oszlifowaniu i elementów przystąpiłem do nawiercania otworów pod nity oraz wstępnego składania ramy lokomotywy.

 

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Edytowane przez ps13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło:) Cały model zaprojektowałem na podstawie planów "zewnętrznych" i skończyłem latem. Szczęśliwym trafem wczoraj jeden z uprzejmych forumowiczów przesłał mi pakiet planów, zdjęć itp. i teraz jestem w kropce... Wszystkie elementy mam wycięte już i przygotowane do montażu. Z pewnością wprowadzę korekty w podwoziu. Tender też jest do poprawy. Jeśli chodzi o laser to ja osobiście jestem zadowolony z cięcia i mogę śmiało polecić tą firmę na PW. Dokładność cięcia wynosi ok 0,2mm, zaś grubość wiązki lasera to 0,3mm. Jeśli chodzi o krawędzie to wszystkie są do delikatnego przeszlifowania oraz usunięcia tego stopionego plastiku. O wycinaniu otworów pod nity oczywiście należy zapomnieć... Wszystkie wierciłem (ponad 1900 szt). Zdecydowałem się na cięcie laserowe z powodu tak dużej ilości elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracowałem model 3D lokomotywy+ tender w technologii CAD po czym zleciłem wycięcie laserowe w polistyrenie HIPS.

 

Eeee, to co to za skracz, jak większość roboty laser za Ciebie załatwił

...nie mniej chętnie poobserwuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat, będę kibicował.

Czy seria O to nie przypadkiem ta sama, co jeden z "głównych bohaterów" filmu "Kraj" / "Na krańcu świata"? (tylko tam chyba był z tendrem 3-osiowym )

 

Nie myślałeś, żeby zamiast przyklejać żywiczne nity, użyć do tego celu kulek BGA? można kupić ich z 10000 za jakieś 7-10zł, a muszę przyznać, że "robią robotę".

 

Jeśli mogę, to poproszę o namiary na tę firmę od cięcia HIPSu. Czy mają swój polistyren, czy trzeba wcześniej im dostarczyć własny?

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

Nie widziałem tego filmu ale potwierdzam- lokomotywy tej serii były z tendrem zaróno 3- jak i 4-osiowym.

 

Szczerze mówiąc to zastosowanie kulek BGA widziałem dawno temu i jakoś nie brałem pod uwagę przy tym projekcie. Przyznaję też ze żywiczne nity kosztowały mnie całkiem sporo :|. Ale do wybaczenia w związku z pierwszym modelem po latach:)

 

Namiary wyślę na Priv. Tak maja swój polistyren różnej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.