Skocz do zawartości

PzKpfw II Ausf L. "Luchs"


jacus1944

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie trochę przekłamuje...w rzeczywistości jest jasniej i raczej tak zostanie. Zastanawiam się nad kamuflażem, bo na zdjeciach najczęściej widoczne są wąskie pasy kamuflażu chyba w olivegrun, bo najwięcej zdjęć jest wiosną, natomiast ja odwzorowuje pojazd z okresu jesień/zima i widać sporo ciemnych plam, więc możliwe, że domalowali rotbraun.

Zamaskuję dunkelgelb blutakiem i położę kamuflaż XF 64 i XF 58, a rozjaśnię XF 90 i XF 89, bo mają fajny jasniejszy odcień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowalem kamo, polozylem filtry, pozniej blyszczacy lakier od Vallejo i wash. Zaczekalem az wszystko podeschnie i kiedy zaczalem usuwac nadmiar tego wash okazalo sie, ze white spirit, benzyna lakowa, a takze rozcienczalnik z tego washa utrzymujacy sie nad pigmentem, ktory przed chwila polozylem rozpuszcza ten lakier!!! Jakies kompletne nieporozumienie...zdjalem caly lakier, ale jak dla mnie model do zmywacza. Polecicie mi jakies porzadne lakiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jesteś kolejną osobą która na własnej skórze doświadczyła dziadostwa jakim są lakiery od vallejo.Miałem to samo ale z satyną.Dokładnie vallejo premium.Położyłem chyba z 4 warstwy przed washem, położyłem wash i po wyschnięciu kiedy chciałem skorygować thinerem farba zaczeła sie odbarwiać - puścił lakier.

Od tamtej pory mam mr color gx100 super clear III i już nie mam żadnych problemów z chemią.Kupuj w ciemno, zresztą tamka x22 też może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to jest z chemią. Ja nabyłem swego czau Vallejo Polyuretan varnish satynowy i gloss - oba do dupy - używać się niebardzo da, wyrzucić szkoda... jak z wódką z czerwoną kartką lub starogardzką.

Za to używam w miarę regularnie vallejo sati varnish (mała butelka) i te z AK Interactive.

Jak się skończa kupuję X-22.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jako zabezpieczenie modelu przed dalszą obróbką chemią jest płyn do mycia podłóg Sidolux. Można nakładać pędzlem, można aerografem. Butelka kosztuje grosze, a starcza na lata. Przy aplikacji aerografem trzeba go przed i po dobrze umyć z pozostałości innych farb czy rozcieńczalników (np. tych Gunze/Tamiya), bo lubią się zwarzyć tworząc gluty. Z tego powodu używam zamiennie jako zabezpieczenie Super Clear III z Gunze nakładany aerografem. Nic go nie bierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada w tej chwili...jeszcze jakies obicia, gasienice i lina na przednia plyte, skrzynie na blotniki i jakis mandzur na plyte silnikowa...zastanawiam sie nad podmoczeniem blota, bo chyba dorzuce fragmenty niestopionego sniegu w jakies zakamarki.

20190210_171700.jpg

20190210_171857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobić tył pojazdu jak na fotce i tutaj mam pytanie odnośnie prawego błotnika...do skrzyni przymocowany jest prawdopodobnie trójramienny stelaż, w którym jest jakiś kociołek albo coś w tym stylu, na tym wisi chlebak, na spodzie ja się dopatruję wiadra przymocowanego jakimś pałąkiem albo dwóch wiader, jednego w drugim??? Błotnik pod skosem, jak przy lewym, jest usunięty. Pytam o Wasze interpretacje, bo czasem się na coś zafiksuje i klapki na oczach...

l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli zmierzam ku koncowi. Taka interpretacja sniegow stopnialych w slabym sloncu 1943 r. Brakuje skrzyni na plycie nadsilnikowej, jakis pierdol w skrzyni bocznej bez pokrywy i troszke otarc w okolicy wlazow i wystajacych elementow. Pytanie odnosnie koloru wnetrza: biale? kremowe? minia?

20190225_182924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.