Skocz do zawartości

mig - MiGi i inne 1/72


mig

Rekomendowane odpowiedzi

Ar-2 - Amodel 1/72

DSC02251.JPG

Jer-2 - Amodel 1/72

 

DSC02255.JPG

Pe-2FT - UM 1/72

DSC02259.JPG

Ił-2m3 - Zvezda 1/72

DSC02239.JPG

Ił-4 - Zvezda 1/72

DSC02245.JPG

Ił-28 - Trumpeter 1/72

 

DSC02248.JPG

I-16 Type 28 - ICM 1/72

 

DSC02271.JPG

Po-2 - ICM 1/72

 

DSC02235.JPG

ŁaGG-3 - Roden 1/72

 

DSC02223.JPG

Ła-5FN - Zvezda 1/72

DSC02228.JPG

Ła-7 - Eduard Profipack 1/72

 

DSC02229.JPG

Su-2 - ICM 1/72 Góra malowana emaliami Model Master, które  nie nadają się do pędzla. Oszklenie zaparowało od CA. Ogólnie model to tragedia: spasowanie, moje wykonanie, malowanie. A taki ładny samolot a model beznadziejny. Może kiedyś ktoś zrobi lepszy model to podejdę do tematu jeszcze raz.

 

DSC02389.JPG

Su-7BKŁ - KP 1/72

DSC02391.JPG

Su-20R - Mistercraft z blachami Part, fotelem od Pavli i kołami głównymi od Reskitu 1/72

 

DSC02398.JPG

Su-22M4 - Mistercraft + blachy - Part, fotel - Pavla i koła główne - Reskit. Bomby RBK-250 z MiG-23 - Zvezda

 

DSC02401.JPG

Su-22UM-3K - ZTS + koła główne - Reskit, Fotele - Pavla + kalka - Model Maker Decals

 

DSC02406.JPG

Jak-1b - Armahobby + pasy do fotela - AML

 

Jak-1b.JPG

Jak-2 - Amodel

 

DSC02333.JPG

Jak-3 - Zvezda + kalka Model Maker Decals

DSC02455.JPG

Jak-7B - Eastern Express + pasy - AML

DSC02337.JPG

Jak-9K- Alenger

DSC02341.JPG

Jak-9P - Amodel

DSC02346.JPG

Jak-12A - Amodel

DSC02352.JPG

Jak-18 - Amodel

DSC02358.JPG

Jak-55 - Amodel

DSC02362.JPG

Jak-55M - Amodel

DSC02366.JPG

UT-2 - Amodel + pasy - AML

DSC02330.JPG

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitfire Mk Vb - Tamiya + lufy działek metalowe chyba RB ale nie pamiętam dokładnie + kalka - Techmod

DSC02318.JPG

Spitfire Mk IX - Airfix + blachy - Brengun + kalka - Techmod

DSC02311.JPG

Typhoon Mk I - Academy + lufy - Master Model

DSC02303.JPG

Fairey Battle Mk I - Bilek, kalka to co było w składzie kalek, różnych firm

DSC02265.JPG

Blenheim Mk IV - Airfix + tablica - Yahoo + kalka - Xtradecal

DSC02319.JPG

Welington Mk X - Italeri

DSC02458.JPG

Bf-108 Tajfun - Heller + blachy - Part

DSC02296.JPG

Bf-109E-4 - Airfix

DSC02297.JPG

Bf-109F-4 - Italeri

DSC02295.JPG

Bf-110C - Eduard Profipack + żywiczne koła - Eduard

DSC02302.JPG

Ju-86 - Italeri z serii "Vintage collection" zrobiony prosto z pudła

DSC02462.JPG

Ju-88A-4 - Revell

DSC02261.JPG

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rf-104G - Italeri + rurka- Master Model 

RF-104G.JPG

F-105D - Trumpeter + blaszki - Eduard

DSC02369.JPG

P-40N - Academy + blaszki - Eduard + koła - Aires

DSC02449.JPG

P-47D - Revell

DSC02371.JPG

P-51D Mustang - Tamiya + koła -Aires

DSC02381.JPG

SB2C-4 Helldiver - Academy

DSC02383.JPG

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

MiG-23 UB z nowego Kopro, wzbogacony o rurkę z Master model. Wymieniłem zestawowe fotele na fotele z MiG-21 tego samego producenta. Niestety tych z Pavli nie udało się  dopasować. Pociski R-23R i T - Reskit. Od siebie dodałem przewody hamulcowe  z drutu miedzianego i dźwignie sterowania silnikiem. Anteny z  magazynu części pozostałych z innych modeli. Termonamiernik z MiG-23MF też z Kopro. Model jak na short runa jest przyzwoicie spasowany. Szpachlowania wymaga ale nie są to jakieś hurtowe ilości. Najgorszym minusem jest "przysiad" modelu jest za duży i trzeba uważać przy montażu podwozia głównego bo może się okazać, że model stoi tylko na kołach przednich i na płetwie. Najgorsza jest instrukcja, która nie ułatwia montażu, a nawet wprowadza zamieszanie.

DSC02573.JPG

 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, mogły być albo R (radiolokacyjne) albo T (termiczne) bo nasze MiGi-23 miały możliwość naprowadzania pocisków powietrze-powietrze tylko w jeden, wybrany przed misją sposób. 
Mam nadzieję, że nie pokręciłem...

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG-23 MF mógł mieć podwieszone 2xR-23T lub 2xR-23R. Zaznaczam lub. Ciekawie by było sterowanie R-23R gdy samolot ten (UB) nie posiadał stacji radiolokacyjnej. Nigdy nie widziałem ani też nie słyszałem aby MiG-23UB miał podwieszone belki APU-23 i stosowne rakiety do nich. Nawet w celach pokazowych. Wersja UB nie była wyposażona w TP-23 (termonamiernik). Nie tylko polska. Żadna.

A model wygląda fajnie. Nawet szachownice w starym stylu. :yahoo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. To walnąłem  niezłego babola. Korzystając nawet z literatury, a korzystałem z Aeroplanu o MiG-23, trzeba zachować ostrożność. Mój model ma termonamiernik. Zobaczę czy uda się coś przy nim poprawić tak żeby nie zdewastować modelu. Pociski powinno się udać zdjąć, gorzej z belkami i termonamiernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem błędy przy MiG-23UB. Pozbyłem się pocisków, belek i termonamiernika. Operację udało się przeprowadzić bez dewastacji modelu.

DSC02641.JPG

DSC02646.JPG

DSC02653.JPG

Powstał także MiG-23MF też z KP. Z dodatków użyłem tablicę od Yahoo, Rurkę z Master-Model. Dodałem dźwignię sterowania silnikiem i przewody hamulcowe. Fotel wymieniony na fotel z zestawu MiG-21 tego samego producenta. Pociski R-23R Reskit, R-60 wraz z belkami z zestawu MiG-21MF - Eduard.

DSC02656.JPG

DSC02664.JPG

Zakończyła się renowacja Su-2 z ICM

Przed renowacjąDSC02389.JPG

Po renowacji

DSC02697.JPG

DSC02678.JPG

DSC02686.JPG

DSC02689.JPG

I jeszcze fotka grupowa MiG-ów

DSC02677.JPG

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Su-7BKŁ - stare KP po renowacji. Wymieniłem rurki i do robiłem z igieł. Zmieniłem uzbrojenie na zasobniki UB-16 z Eduarda. Malowany Humbrolami i Hataką, pędzlem. Szachownice z MiG-21 Bis Zvezdy, nr boczny z MiG-21F-13 Revell.

DSC03444.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo fajna kolekcja, gratuluję.

Powiedzcie czy mieliście problemy ze spasowaniem skrzydeł i kadłuba w migu 23 z KP?

Ten tak fajnie przenitowany...

Bo mój poszedł do śmieci i nie daje mi to spokoju, spasowanie kadłub skrzydła  - tragedia, zawiasy ledwo to trzymały...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Spasowanie kadłuba ze skrzydłami w MiG-23 nie jest takie złe. problem, że po założeniu skrzydła latają we wszystkie strony, a przy maksymalnym skosie rozpierają nieruchomą krawędź natarcia skrzydła tak mocno aż doszło do pęknięcia. Musiałem to szpachlować powtórnie. Myślę, że w tym modelu najlepszym rozwiązaniem byłoby po złożeniu przykleić na stałe skrzydła. W moich MiGach są ruchome, ale rozważam taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a lata temu Academy opracowało dla ruchomych skrzydeł w MiGach-23 tak banalne i skuteczne rozwiązanie...
W moich działa już ponad 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

PZL P.11a - IBG. Od siebie dodałem rurkę pitota i naciągi przy podwoziu, zrobione z ramki rozciągniętej termicznie. Blaszkowe naciągi do podwozia nie za bardzo  posowały. Malowany Humbrolami, Hatakami i Pactrami. Pędzlem.

 

 

DSC03998.JPG

DSC04005.JPG

DSC04006.JPG

Edytowane przez mig
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

MiG-19 S - stare KP kupione w pudełku Mistercrafta. Model po renowacji, dodałem fotel żywiczny KK-2 z Pavli i rurkę pitota Do MiG-21 PF/PFM z Master Model. Dodatkowe zbiorniki paliwa, drążek sterowy i kilka drobiazgów z MiG-19P z Bilka. Klak z MiG-17PF - ZTS. Malowany Humbrolami i Hatakami, pędzlem.

 

MiG-19S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.