Skocz do zawartości

mig - MiGi i inne 1/72


mig

Rekomendowane odpowiedzi

Fiat G.50 Bis AS - AML/Fly. W porównaniu z AML to model Fly jest troszkę bardziej przyjazny modelarzowi.  Malowany Humbrolami, Pactrami, Hatakami, pędzlem.

 

DSC04338.JPG

 

DSC04367.JPG

Ze starszym bratem z AML.

DSC04370.JPG

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

MiG-31 - Zvezda z dodatków tylko blachy Parta. Jak go robiłem to innych dodatków nie było. Model po renowacji. W odróżnieniu od pierwotnej wersji wywaliłem dodatkowe zbiorniki paliwa. Malowany Hatakami, Humbrolami, Pactrami, pędzlem.

DSC04380.JPG

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Leszek.Sz. napisał:

Nie myślałeś o zakupie aerografu? Zupełnie inna bajka w malowaniu.

I aparatu fotograficznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 17:01, Leszek.Sz. napisał:

Nie myślałeś o zakupie aerografu?

 

23 godziny temu, Xmen napisał:

I aparatu fotograficznego?

Kiedyś myślałem o zakupie aerografu, nawet byłem w posiadaniu aerografu Humbrola. Jak pomyślę o czyszczeniu aerografu, komorach lakierniczych, kompresorze to mi się odechciewa. 

Aparat fotograficzny - może kiedyś. Chociaż prędzej zrezygnuję z robienia galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mig napisał:

Kiedyś myślałem o zakupie aerografu, nawet byłem w posiadaniu aerografu Humbrola. Jak pomyślę o czyszczeniu aerografu, komorach lakierniczych, kompresorze to mi się odechciewa. 

Błąd.Komory nie Musisz mieć.Zajmuje to niewiele więcej czasu niż malowanie pędzlami.

 

45 minut temu, mig napisał:

Aparat fotograficzny - może kiedyś.

Niekiedy się przydaje.

 

46 minut temu, mig napisał:

Chociaż prędzej zrezygnuję z robienia galerii.

Było by szkoda bo robisz ciekawe modele tylko przez nie najlepsze zdjęcia dużo tracą.

 

Nie wszystko na raz. Kompletowanie sprzętu zajmuje lata choć teraz są większe możliwości trzeba tylko kasę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pierwszy model zrobiony w tym roku. Macchi C.200  - Hobbyboss. Wzbogacony o pasy do fotela pilota z AMLu. Od siebie dorobiłem tablicę, orczyk, trochę kratownicy. Podmieniłem fotel na bliższy oryginałowi. Malowany Humbrolami, Hatakami, Pactrami, pędzlem.

DSC04696.JPG

DSC04709.JPG

DSC04695.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kolejny model do kolekcji Regia Aeronautica. Caproni Ca.311M - Specialhobby.Składa się całkiem dobrze, wymaga trochę szpachli, głównie przy przejśiu skrzydło-kadłub i przy połączniu usterzenia poziomego z kadłubem. Malowany Humbrolami, Pactrami, Hatakami, pędzlem.

DSC04870.JPG

DSC04878.JPG

DSC04881.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ŁaGG-3 seria 66 - Roden. Z dodatków użyłem tablice od Yahoo i pasy z AML-u. Dorobiłem reflektor do lądowania, wymieniłem tłoki siłowników na igły, dorobiłem zaczep do anteny na stateczniku, przerobiłem tylną część oszklenia. Malowany Humbrolami, Hatakami (kamuflaż), Pactrami, pędzlem. Jest kilka niedociągnięć ale jestem zadowolony. Następny powinien wyjść lepiej albo i nie.

DSC05033.JPG

DSC05040.JPG

DSC05044.JPG

DSC05047.JPG

DSC05050.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

PZL P.11b - IBG, dodałem naciągi przy podwoziu z kawałka ramki wyciągniętej termicznie i blaszki przy silniku wymieniłem na plastik.

DSC05101.JPG

 

 

 

 

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc i ten prodiż, byle by łapał ostrość na modelu a nie tła 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Piękna kolekcja! :super:

Podziwiam szczególnie włoskie lotnictwo. Jakiego rodzaju farby używasz do malowania ,,panterki" na samolotach? Emalii, czy akryli? Pytam, ponieważ póki co skleiłem aż jednego włocha i nie do końca jestem zadowolony z moich plam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jakiego rodzaju farby używasz do malowania ,,panterki" na samolotach? Emalii, czy akryli?

Dzięki. Do malowania "panterki" używam emalii. plamki maluję pędzlem od ręki bez żadnych masek, szablonów. Staram się jak najbardziej zbliżyć do oryginału ale z tym różnie wychodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁaGG-3 Roden serii 34. Z dodatków użyłem tablicy od Yahoo, pasy kalkomania i lufa działka ns-37 od AML. Dorobiłem reflektor do lądowania. zaczep na stateczniku do anteny. Wymieniłem tłoki siłowników chowania podwozia na igły. Malowany Humbrolami, Hatakmi (kamuflaż), Pactrami, Revellami. Pędzlem.

DSC05213.JPG

DSC05215.JPG

DSC05229.JPG

DSC05233.JPG

DSC05250.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny i lufa dodaje mu realizmu. 

 

Swoją drogą ŁAGG-3 to chyba jedyna radziecka maszyna ze śmigłem, która mi się podoba. 

Ciekawostką jest jeden egzemplarz w japońskim malowaniu, który to pilotowany przez radzieckiego pilota przeszedł na własność cesarskich sił powietrznych po dezercji w Mandżukuo. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Pe-2FT - Zvezda, prosto z pudła. Dodałem pasy dla załogantów z blaszek. Składa się jak klocki Lego. Skrzydła do kadłuba nie za bardzo chciały pasować. Wystarczyło zmienić kolejność montażu i najpierw wkleić górną połówkę skrzydła do kadłuba a następnie dolną i wszystko ładnie się spasowało. Malowany Hatakami, Humbrolami, Pactrami, pędzlem.

DSC05633.JPG

DSC05638.JPG

DSC05644.JPG

DSC05652.JPG

DSC05658.JPG

DSC05661.JPG

DSC05666.JPG

DSC05671.JPG

DSC05693.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Grzes napisał:

Szachownice pod spodem były odwrócone?

Nawet nie zwróciłem uwagi, że są odwrócone. Powinny być odwrócone. Zaćmienie umysłu, trzeba będzie z tym jakoś żyć i przy następnym modelu zrobić poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.