Skocz do zawartości

PZL 37A Łoś 1/72 IBG


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

O Łosiu przed jego premierą i zaraz po było dość głośno. Po tak długim oczekiwaniu na ten model w nowym wydaniu i po entuzjastycznym przyjęciu można się było spodziewać wysypu warsztatów i galerii na forach. Okazało się trochę inaczej, zarówno warsztatów jak i pokazanych gotowych modeli jest jak na lekarstwo. 

Z takiego to powodu postanowiłem pokazać mojego Łosia. Zrobiłem go prosto z pudła (tym razem się udało) nie zagłębiając się wcale w dokumentację. Nawet malowanie wnętrza robiłem na podstawie zdjęć innych modeli (tak, na bezczela skopiowałem) dostępnych w sieci.

Co z tego wyszło oceńcie sami.

sLHOSPX.jpg


RdV7Fdv.jpg


3q65tgm.jpg


CH2o4Xt.jpg


zddApHA.jpg


HrlthI2.jpg


8HaaeyV.jpg


ONhkQHH.jpg


kXPLg4D.jpg


8i5CEMz.jpg


HIJeDB9.jpg


i1Gq4Ie.jpg

7Dhgfwe.jpg


JGBN08M.jpg


L2bX541.jpg 

i06W8ap.jpg


EyrCNlm.jpg


c9FXpzk.jpg

ni59VxI.jpg


QUCUxmH.jpg


g6Y99yF.jpg

FulRH9Z.jpg


GouzyyU.jpg


c1XO2Ju.jpg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODOBASIĘ ! Kupiłem model ,,Łosia'' , ale muszę dokończyć Ju-87 i ,,Karasia'' (to już mój 3 ,,karasek''od IBG).

Twój model mi się podoba, myślę że okopcenia trochę za duże ,  zastanawiam się nad cieńszymi pokrywami komór bombowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Długo zastanawiałem się nad kupnem tego zestawu ale widząc Twoją miniaturę zdecyduję się na niego ☺ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Łoś. Muszę zabrać się za swojego tylko wcześniej muszę skończyć to co mam rozgrzebane na warsztacie: MiG-15UTI,  Su-22UM, Jer-2. W planach jest jeszcze zakup Łosia B. Jak ze spasowaniem oszklenia w tym modelu? Wczoraj widziałem na konkursie modelarskim w Piekarach PZL.37 i oszklenia było tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cypis napisał:

Bardzo ładny

Dzięki.

18 godzin temu, radoslaw6363 napisał:

PODOBASIĘ ! Kupiłem model ,,Łosia'' , ale muszę dokończyć Ju-87 i ,,Karasia'' (to już mój 3 ,,karasek''od IBG).

Twój model mi się podoba, myślę że okopcenia trochę za duże ,  zastanawiam się nad cieńszymi pokrywami komór bombowych .

Dzięki za uwagi. Zdecydowanie pokrywy komór bombowych i komór podwozia należałoby odchudzić, ja jednak tym razem poszedłem po najniższej linii oporu.

59 minut temu, kapsel napisał:

Bardzo ładny. Długo zastanawiałem się nad kupnem tego zestawu ale widząc Twoją miniaturę zdecyduję się na niego ☺ 

I to jest dobra decyzja, u mnie właśnie się lakieruje Łoś B

3 godziny temu, Dziobak napisał:

Śliczny Łosiek ?

Miałeś w swoim egzemplarzu zapadliska na stateczniku pionowym? 

Zapadliska są i nie tylko na stateczniku ale także na lotkach i lekkie na kadłubie. Stosunkowo łatwo jest je usunąć zalewając je np klejem CA. Na stateczniku trzeba usunąć całe żebra które są w obrębie jamki skurczowej bo one też są zapadnięte. Potem szpachlowanko i doklejenie nowych pasków żeber.

27 minut temu, mig napisał:

Bardzo ładny Łoś. Muszę zabrać się za swojego tylko wcześniej muszę skończyć to co mam rozgrzebane na warsztacie: MiG-15UTI,  Su-22UM, Jer-2. W planach jest jeszcze zakup Łosia B. Jak ze spasowaniem oszklenia w tym modelu? Wczoraj widziałem na konkursie modelarskim w Piekarach PZL.37 i oszklenia było tragiczne.

Przy oszkleniu trzeba troszkę popracować, jest odrobinę za szerokie i za wysokie. Szklarnia na dziobie pasuje bardzo dobrze, gorzej jest z oszkleniem pilota. Należy popracować odrobinę pilnikiem i da się ją dopasować tak aby niedoskonałość nie rzucała się w oczy.

Trzeba też zwrócić uwagę na mocowanie karabinu w dziobie. Otwór w szklarni jest nieco szerszy niż "osłona" na karabinie. Po wklejeniu powstaje niewielka lecz dobrze widoczna szpara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łosiu ładny i zgrabnie pomalowany :D Na "krążku wystawowym" prezentuje się ciekawie :piwo:

W dniu 12.01.2019 o 19:22, rymulus napisał:

Zrobiłem go prosto z pudła

Ale szwy nitowe to mu można było zrobić :jezyk:

 Tymi "wyznaniami" z budowy to mnie Kolega z lasu wypłoszył :strach:i jakoś sobie odpuszczam budowę tego wyrobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.