Skocz do zawartości

Macchi MC.202 Folgore, Italeri, 1:72


tlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przechodniów,
kolejny mój plastik. Myślałem, że nie będę ich robić a jednak... Zacząłem go robić pomiędzy świętami a nowym rokiem i myślałem, że Nowy Rok zacznę z ukończonym tym samolotem i Romą z kartonu w 1:200, ale 3 stycznia przyszedł na świat potomek ? i nie było czasu na nic, teraz mam troszkę możliwości pomiędzy  przewijaniem ? więc wrzucam co skleciłem. Nie jest porywające wykonanie, ale powoli załapuję co i jak. No dobra tyle wstępu, ogólnie model dobrze spasowany, przynosi sporo frajdy, przynajmniej mi przyniósł, zrobiony prosto z pudła bez żadnych dodatków. Pomalowany pactrami i psiknięty lakierem vallejo, nie robiłem żadnych podziałów blach washem gdyż ten co mam (vallejo) albo mnie nie lubi albo nie wiem jak go używać, następny model już postaram się zrobić z blachami, użyję innego washa. Jak macie jakiś godny polecenia to proszę o wskazówki, używam lakieru akrylowego vallejo. No to tyle, zapraszam do galerii.
6fa93814a959dbd8mc.jpg 53d8a14b02a6a3b4mc.jpg 5ffd7de3154f2dbemc.jpg 4e5d62324eec741bmc.jpg
8fe07bc24397330bmc.jpg b87b86a0806f5c6emc.jpg 1c9ca89f6354cea8mc.jpg 0b3bb753114ef62bmc.jpg
69e188b4a5867bf9mc.jpg eaab1c5ebe011753mc.jpg 56eb87fd4613565cmc.jpg

Zdjęcia otwierają się z fotosika, bez reklam.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat ale zdjęcia mogłyby być większe.Malowanie osłony kabny do poprawki.Następnym razem zamaskuj ją przed lakierowaniem  bo widać że polecialeś lakierem równo wszystko.Panel  Line Accent Color  firmy Tamiya.Masz cztery kolory do wyboru.Czarny, ciemny brązowy , brązowy i szary.

PS.Gratulacje z okazji narodzin potomka ?.

Edytowane przez Xmen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Thalgonis napisał:

Ależ on się świeci! Dałeś błyszczący lakier zamiast matowego?

Tak, bo czytałem, nawet tu na forum, że przed washem trzeba błyszczący, ale coś nie wyszło mi z washem.

 

15 godzin temu, Xmen napisał:

Fajny temat ale zdjęcia mogłyby być większe.Malowanie osłony kabny do poprawki.Następnym razem zamaskuj ją przed lakierowaniem  bo widać że polecialeś lakierem równo wszystko.Panel  Line Accent Color  firmy Tamiya.Masz cztery kolory do wyboru.Czarny, ciemny brązowy , brązowy i szary.

No właśnie maskowałem kabinę, jak coś to taśmą tamiya. Malowanie jej wiem,że słabo wyszło. Co do zdjęć, jak się wejdzie w miniaturkę, otwiera się pełny rozmiar w fotosiku, specjalnie zaznaczyłem, ale następnym razem na potrzeby forum będę wrzucał "normalnie". i dzięki za podpowiedź.

15 godzin temu, Xmen napisał:

PS.Gratulacje z okazji narodzin potomka ?.

Dzięki:-)

P.S. Może głupie tłumaczenie, ale w rzeczywistości aż tak się nie błyszczy ten samolot. Cały czas mam problem z robieniem zdjęć modelom. Może chciałem na szybko wrzucić albo po prostu nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jest.:super:Warto kupić maski do kabinki.Wiem że to podnosi koszty ale daje o wiele lepszy efekt.Co do miniaturek nie każdemu się chce czekać aż otworzy się duże zdjęcie.Przed washem lakier błyszczący tak a wykończenie półmat lub mat.Zależy jaki efekt Chcesz osiągnąć.Nie jest łatwo zrobić dobre zdjęcie modelu.Ja się poddałem:flaga:

Przepraszam że tak męczę ale temat jest mi bliski:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

Przed washem lakier błyszczący tak a wykończenie półmat lub mat.Zależy jaki efekt Chcesz osiągnąć.

No to musiałem jakoś niedoczytać;-)

 

2 godziny temu, Xmen napisał:

Warto kupić maski do kabinki.Wiem że to podnosi koszty ale daje o wiele lepszy efekt.

Jest trochę modeli na rynku i masek do nich więc do następnego samolotu z przeszkloną kabiną zakupię takowe.

 

2 godziny temu, Xmen napisał:

Przepraszam że tak męczę ale temat jest mi bliski:mrgreen:

Nie uważam, że męczysz. Jak jest coś konstruktywnego napisane to warto przeczytać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wrzuć porządnie zdjęcia. Ja byś potraktował ucznia, który tak wkleił zdjęcia ??

2. Zrób zdjęcia porządnie. Na poziomie. Chociaż na 2+

3. Kabinka pomalowana tragicznie

4. Błyszczy się jak psu...

5. Lubie ten samolot !! Piękna maszyna. I zawsze mi się podobało, ze ma jedno skrzydło dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, spiton napisał:

1. wrzuć porządnie zdjęcia. Ja byś potraktował ucznia, który tak wkleił zdjęcia ??

No właśnie tak jak napisałeś poniżej.

 

12 godzin temu, spiton napisał:

2. Zrób zdjęcia porządnie. Na poziomie. Chociaż na 2+ 

Co prawda to prawda. Postaram się zrobić lepsze zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tlb napisał:

Tak, bo czytałem, nawet tu na forum, że przed washem trzeba błyszczący, ale coś nie wyszło mi z washem.

Z washem zasadniczo jest tak, że o ile robisz go olejami, to w każdej chwili możesz go poprawić, zmienić, zrobić od nowa. A jak już efekt będzie Ci odpowiadał, wtedy całość jeszcze raz lakierem matowym, czy tam satynowym, w zależności od potrzeb. I wtedy dopiero jest koniec :) Tak więc, możesz jeszcze dalej przy nim porzeźbić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariucha napisał:

Tak więc, możesz jeszcze dalej przy nim porzeźbić. 

To nie jest taki zły pomysł. Ale nie chcę go zniszczyc zbawieniem się. Spróbuje coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odwiedzających, ponownie...

kupiłem sobie ten Panel Line Accent od Tamiya, obejrzałem ten filmik , i myślę sobie: "O kurde, no to będzie czad..." I co ? mój entuzjazm nie trwał długo i uważam, że na chwilę obecną jestem 20 pln w plecy... Pewnie coś źle robię nakładając washe, ale to jest drugi po

 , którego nałożyć nie umiem albo robię coś źle. Może przy trzecim samolocie mi wyjdzie, jak to się mówi: do trzech razy sztuka... W każdym razie próbowałem poprawić, ale nie wyszło. Nieco zdjęcia poprawiłem, przynajmniej tak mi się wydaje.

DSC06352.JPG

DSC06353.JPG

DSC06354.JPG

DSC06357.JPG

DSC06358.JPG

DSC06359.JPG

DSC06361.JPG

DSC06362.JPG

DSC06364.JPG

DSC06367.JPG

DSC06369.JPG

P.S. Z tym samolotem już nic nie będę robić, bo na pewno już go nie poprawię a tylko pogorszę .

PZDR

Edytowane przez tlb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu powinieneś jeszcze zrobić maszt antenowy za kabiną pilota i antenę drutową rozciągniętą pomiędzy masztem a statecznikiem pionowym. I pomalować go półmatem lub matem.

Wash olejny kładziesz na lakier błyszczący akrylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zapomniałem o tych antenach... coś nie po drodze mi z tym samolotem było... A wash od Tamiya położyłem na akryl vallejo, i ten wash zadziałał jak rozpuszczalnik na lakier, dlatego prawe skrzydło może się wydawać bardziej matowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.