Skocz do zawartości

Albatros D.Va 1:144 Valom + scratch


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dawna pracowałem również nad modelem Albatrosa. Zainspirowałem się zdjęciem samolotu Waltera Boninga składanego na "z paczki". Model w przybliżeniu przedstawia samolot po złożeniu :)

Td2D05a.jpg

A budowa zleciała tak:

JlwId1v.jpg
san3D3R.jpg

W kokpicie sporo dodałem od siebie:
LdIAwvt.jpg
PK8xQKz.jpg

Dodałem oczka do przeciągnięcia linek.
irSfEdP.jpg
w7YVnYa.jpg
4ToWrMw.jpg

Musiałem dodać trochę plastiku żeby nie było szpar wzduż kadłuba:
IHFqzLx.jpg


Wymieniłem oś podwozia na odrobinę delikatniejszą:
0Ut2non.jpg

A potem już maskowanie i malowanie:
FRA0gfF.jpg
vVLpSGS.jpg
DRqNjN6.jpg
Mo7LS2N.jpg

Dodałem trochę objętości do rury wydechowej z blaszki fototrawionej przez wklejenie na końcu kawałka igły i oblanie całości żywicą.
2kzW5p5.jpg

Jak zwykle w międzyczasie zabrałem się za podstawkę. Co prawda linia telegraficzna na zdjęciu przebiega nieco dalej od miejsca akcji, ale myślę że podobnie jak ja będziecie mogli przymknąć na to oko ?
Ji3Kt6Q.jpg

Moje KM-y:
XyJ54s2.jpg

Mój silnik w porównaniu z częścią z zestawu:
BrBaNmc.jpg
HmTfdam.jpg

Zabawa z naciągami:
rR3kZDY.jpg

I gotowe:
UFZh8mk.jpg
L3lIJLR.jpg

Zapraszam do galerii :cool:

Edytowane przez Marudek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej, 

On tam nie lądował tylko był składany po dostarczeniu na front. Na zdjęciu którym się inspirowałem słupy były nieco dalej. Ja musiałem trochę nagiąć rzeczywistość żeby wszystko zmieściło się na podstawce średnicy 76 mm. 

A z zawodu jestem logistykiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, gratulki  :) Bardzo ładna winietka. Widzę , że uparłeś się na te paski ostatnio ?

 

Valom ma u mnie sporego plusa za te wielopaki wielopłatów - i cena nie jest zaporowa, i modele przyzwoicie wykonane.. Szkoda, że jakoś nie widzę w sklepach ich drugowojennych produkcji, ale pewnie i te w końcu sobie bliżej obejrzę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland , ale Valom w 1/144 z drugo-wojennych robi tylko NT T-6 Texan (w 3 wersjach) i zestaw Messerschmitt Me.1101/ Focke-Wulf Ta-183. W skali 1/72 robią więcej modeli z II wojny.

14410-N.A.-T-6-Texan-Harvard-300x172.jpg14408-N.A.-T-6G-Texan-300x174.jpg14401-Me-1101-vs.-Ta-183-300x187.jpg

foto_14409-N.A.-T-6G-Texan-300x174.jpg

 
Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.