Skocz do zawartości

E-50 with 8.8cm KwK 44 L/100 ~Paperpanzer /Trumpeter/1:35


modelswarrior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Zaczynam budowę niemieckiego prototypowego czołgu z okresu IIWŚ. Jako że model sam w sobie jest w tematyce "Co by było gdyby?", to mam plan go jeszcze bardziej zmodernizować. Mam w planie dokupić parę blach i różnych dodatków do niego, ale to dopiero w połowie marca. Na razie dokupiłem lufę 8.8 L/100 z E-75 firmy RB.
7a9OO7A.jpg
UKzgypQ.jpg
Poszukuję po internecie takich wydechów, bo w zestawie mam takie zwyczajne,"proste". Jakby ktoś miał na sprzedaż albo znał sklep który ma takie coś w ofercie to byłbym wdzięczny.
bovington6.jpg
Pozdrawiam 
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, myślałem że w Polsce się coś znajdzie ?
Jakoś w piątek powinny przyjść do mnie metalowe gąski, anteny i osłony wentylatorów :D 
Jako że dzisiaj miałem wolne w pracy to troszkę sobie porobiłem. Ogólnie spasowanie wanny jest okej,na niektórych łączeniach są małe szparki ale to już zaszpachlowane. Najwięcej szpachli poszło na łączeniu tylnej płyty z dolną. Zaszpachlowałem większość dziurek na jakieś narzędzia. Oryginalne uchwyty podtrzymujące linę, zamieniłem blaszkami z jakiegoś starego zestawu. Zrobiłem odpowietrzniki(chyba tak się to nazywa), bo oryginalne wyglądały strasznie płasko. Zrobiony uchwyt na jarzmie oraz dodatkowa płyta na górze wieży. Na razie przyklejona na ślinę, bo muszę ją jeszcze poprawić :) 
Ogólnie nie spodziewałem się że ta lufka będzie tak strasznie długo wyglądać po zamontowaniu ?:D 
Z4TkTu7.jpg
c2ssvDm.jpg

5paorl2.jpg
8KFyZVO.jpg
e6VRsct.jpg
3ku9UV7.jpg
lPyXPej.jpg
dL3H3EL.jpg

WD52B8z.jpg
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem parę bambetli, na razie wszystko ułożone testowo bo czekam na rzeczy które mi zamówiłem. zastanawiam się co robić z tym łańcuchem, bo niby mi się podoba i wygląda fajnie, ale trochę nie jestem przekonany.
Myślę powoli nad kolorystyką jaką będzie miało E-50 i mam 4 wersje:
1)cały model czerwono rdzawy (nie wiem jak to fachowo nazwać )
2)piaskowy
3)jakieś fajne kamo (prawdopodobnie w paski z ostrymi krawędziami )
4)też te same kamo co wyżej ,ale wieża w takim kolorze jak punkt 1
5hXUPxD.jpg
iWKCGSX.jpg
s1tRsx1.jpg
8JOOTbV.jpg
Y7cb9yZ.jpg
QwmFwQs.jpg

Pozdrawiam 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michal0281 napisał:

Pomysl nad bazowym zielonym z dodatkiem tylko kilku duzych plam piaskowych albo brazowych. 

Jeżeli chodzi o kamo to myślałem o połączeniu jakoś tych kamuflaży : 
https://pl.pinterest.com/pin/442126888416480130/
https://pl.pinterest.com/pin/AZAdHAwlrhnjHmU8XvQ6QtNnPNHi-9LTRNp-8DC6YsKSn1Db8iFRRiI/
https://pl.pinterest.com/pin/442126888411633514/
https://pl.pinterest.com/pin/442126888411527049/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TerraIncognita napisał:

Kto woziłby drabinę na czołgu? Po co? A ten łańcuch to chyba od kotwicy z jakiegoś pancernika wzięli. Czy miałeś kiedy styczność z grubym łańcuchem? i czy masz pojęcie ile to waży?

Rzeczywiście, z tak długim łańcuchem mnie poniosło. Został już skrócony i będzie mały kawałek pomiędzy tylnymi szeklami albo wcale, zobaczy się.
 

1 godzinę temu, Seb napisał:

Mam nadzieję, że część tych dodatków finalnie nie znajdzie się na modelu ? 

Możliwe że tak, okaże się po pomalowaniu jak to będzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszło mi parę rzeczy :D 
Xrpvcvb.jpg
A jeżeli chodzi o drabinę na czołgu to znalazłem tygrysa z drabiną też 
RMBqaK6.jpg
ab58aVJ.jpg

Znalazłem też fotkę pantery z taką burtą (nie wiem jak to nazwać ) z tyłu i mam plan ją zrobić. Tylko zastanawiam się jak ta deska była przymocowana ?
SCCbXLm.jpg
QLUwdFi.jpg
Podczas szukania jakiś ciekawych fotek "dodatkowego wyposażenia" trafiłem też na zdjęcie MG42 zamontowanego na stelażu na płycie silnikowej.
i4qXhev.jpg

Z dodatkowych przeciwodłamkowych osłon wlotów powietrza, które zamówiłem pasują tylko te duże środkowe, 4 pozostałe są za wąskie ? Myślałem że pójdę na łatwiznę i kupię gotowca, ale jak widać i tak muszę samemu dorobić 4 pozostałe.
Na razie nic zbytnio się nie podziało ciekawego na warsztacie dlatego nie wrzucam fotek, ale myślę że jakoś jutro powinno być już coś widać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się podziało na warsztacie. Karabin zamontowany, burta również. Do mocowania burty muszę dorobić tylko spawy. Osłony na sucho na razie, bo malować będę bez nich. Na osłonach brakuje tylko górnych nakrętek. E-50 dostało też dwie anteny, oraz parę śladów po pociskach.
StEKDfH.jpg
gdbZnXm.jpg
c0kd6Hd.jpg
H2h3Re0.jpg
oA0SGcJ.jpg

Edytowane przez modelswarrior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten karabin z tyłu to tak trochę nie teges, przy pierwszym pełnym obrocie go urwą  ,lepiej i praktyczniej to go zamontować na tylnej ścianie wieży. Ten sposób mocowania to z Jagdtigera. Cały czas mam wrażenie że tak długa lufa zaraz postawi go na nosie  .Powodzenia z malowaniem pozdrawiam OLO.

Edytowane przez OLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OLO napisał:

Ten karabin z tyłu to tak trochę nie teges, przy pierwszym pełnym obrocie go urwą  ,lepiej i praktyczniej to go zamontować na tylnej ścianie wieży. Ten sposób mocowania to z Jagdtigera. Cały czas mam wrażenie że tak długa lufa zaraz postawi go na nosie  .Powodzenia z malowaniem pozdrawiam OLO.

Twój pomysł z karabinem na tylnej ścianie wieży, może być ciekawszy ... Ale jak go tam zamocować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę rurę na której jest przyspawać czyli przykleić z kawałkiem plastiku jako klin i imitacja jarzma z pręta, w 72 to wychodzi to tu powinno być zdecydowanie łatwiej pozdrawiam OLO

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ad drabin, jak ktoś nie stał koło panthery czy królewiaka to powiem szczerze że wdrapanie się na tył wcale nie jest takie proste ? i wymaga niezłej akrobatyki ? a drabinka ułatwia życie...
Oglądam bo moja 50 leży, ale pod kątem WoT`a do kompletu z Is-4 ?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, OLO napisał:

Tak i możesz nawet głębiej rurę wepchnąć aby się oparła dołem o  ścianę wieży.

Może bez opierania rury o ścianę wieży, bo myślałem żeby w razie W to też był karabin dla piechoty, która czasem siedzi z tyłu. Ale dzięki za ogólny pomysł :D
 

 

21 minut temu, enten napisał:

A nie możesz wykorzystać normalnego pierścienia pod mg na kopułkę dowódcy z np. Pantery?

Taki miałem wstępny zamiar, ale szukałem w zbiorach i nic nie znalazłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.