Skocz do zawartości

Nakajima Ki 43 II Ko "Hayabusa", SH, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

"Samoloty Ki 43-IIKo "Hayabusa" były dostarczane do jednostek bojowych bez kamuflażu, tj w kolorze metalu, z naniesionymi znakami rozpoznawczymi i żółto pomarańczowymi identyfikacyjnymi pasami na natarciach skrzydeł. Samoloty otrzymywały kamuflaż w jednostkach bojowych i jest wielce prawdopodobne, że wszystkie napisy eksploatacyjne na górnych powierzchniach były zamalowywane"

cytat z instrukcji SH

A zatem:

Nakajima Ki 43-II "Hayabusa", lotnisko zakładowe Nakajima, miasto Ota, prefektura Gunma,1943 r.

LYnjDNm.jpg

lFwexAK.jpg

jRLWTcF.jpg

av8K3V3.jpg

b2p3iZ9.jpg

tbRa1hx.jpg

PzuOLvX.jpg

cfDs0nd.jpg

TQjLKt6.jpg

LYnjDNm.jpg

zlot rodzinny

PuAQjAG.jpg

fWEO5y8.jpg

Y2B6QDc.jpg

Made in Japan

bFb2EKU.jpg

9MqIwRA.jpg

:pif:

:kawa:

Edytowane przez abtb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszedł.:super:Nie mogę jednak darować że Poszedłeś na taką łatwiznę i zrobiłeś model bez oznaczeń jednostki bojowej:wpier:.Taki "golas".:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chciałeś takiego golasa? Czy poprostu nie masz kalek? Jakby co to coś znajdę...

Ps. Pasy na natarciu skrzydła masz nieprawidłowo pomalowane. W obu.....niestety. powinny być  jak w twoim Tojo.  

Sorry że dopiero teraz.....

Edytowane przez zegeye
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zegeye napisał:

Naprawdę chciałeś takiego golasa? Czy poprostu nie masz kalek? Jakby co to coś znajdę...

Kalki mam,  ale mi się nie chciało klepać kolejnego samolotu z jednostki. Dla odmiany "nówka sztuka, nie śmigany" Taki egzemplarz dla wzbudzenia emocji (zapewne niezbyt pozytywnych):mrgreen:

18 minut temu, zegeye napisał:

Ps. Pasy na natarciu skrzydła masz nieprawidłowo pomalowane.

Jeden z egzemplarzy muzealnych  ma pasy pomalowane w ten sposób, a i w necie można znaleźć modele z różną interpretacją malowania pasów

5 godzin temu, Xmen napisał:

Nie mogę jednak darować że Poszedłeś na taką łatwiznę i zrobiłeś model bez oznaczeń jednostki bojowej

Trudno. Jak wyżej, jeszcze folia na fotelu i w związku z tym  brak '"rejestracji"

To jest taka "moja interpretacja numer jeden"

A poza tym chyba każdy japoński samolot był kiedyś .....nowy, gotowy do odbioru od producenta.

:jezyk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze folia na fotelu to wszystko gra.:haha:Cieniowanie paneli jak robiłeś?Widać też jakby mniejsze ziarno.Farba inna niż dotychczas?:hmmm:

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij w mrowisko wink3

1 godzinę temu, zegeye napisał:

Ale one wszystkie mają źle pomalowane krawędzie natarcia.

 

Bardzo śmiała teza. A czymże jest ona poparta?

a) książką pana X

b) interpretacją zdjęć z epoki

c) np "Instrukcją malowania i oznakowania samolotów Armii Cesarskiej" podpisanej przez osobę upoważnioną (np Ministra, Prezesa, Generalnego Inspektora)

Jeżeli "c" to idę do kotłowi i posypuję głowę popiołem :oops:

Jeżeli "b" to i owszem ale pod warunkiem że spieramy się o konkretny egzemplarz :szerm:

Jeżeli "a" to rozumowanie pana X  też może być tylko interpretacją zdjęć. :nauka:

Ja w swej wrednej złośliwości przedstawiłem egzemplarz "prosto z taśmy" który to mógł być tylko i wyłącznie malowany wg "Instrukcji..........." Gdybym "nalepił" choć jeden znaczek określający konkretny egzemplarz czy jednostkę to wtedy musiałbym się bronić stosowną fotką a tak poleciałem sobie w makumbę:wariat:

:odlot:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.