Skocz do zawartości

L-13 Blanik (1/144, Mark-1)


lejgo_inc

Rekomendowane odpowiedzi

Część z Was pewnie już widziała - albo na żywo we Wrocławiu, albo u mnie na fejsie, albo... eee... nie kojarzę już gdzie jeszcze wrzucałem.

Udało się zrobić model prosto z pudła (prawie). Skleić, zamaskować, pomalować, nakleić kalkomanie, postawić na polu ziemniaków i już. Tylko nie mogłem się oprzeć żeby nie dorobić wypuszczonych hamulców aerodynamicznych, ale co to jest te 8 listków aluminium. Wiadro się nie liczy.

blanik-144-01.JPG

blanik-144-02.JPG

blanik-144-03.JPG

blanik-144-04.JPG

blanik-144-05.JPG

blanik-144-06.JPG

blanik-144-07.JPG

blanik-144-08.JPG

blanik-144-09.JPG

blanik-144-10.JPG

blanik-144-11.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Blaníkiem się trochę latało za dzieciaka. ?

Dwie uwagi - 1. słabo wygląda na kawie, chyba, że to zamysł, 2. Heble nie mają kształt L, tylko są płaskie i otwierają się tworząc "Z". 

Pozatym piękny maluszek. ?

 

Screenshot_2019-04-23-22-52-47-916_com.google.android.keep.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mbrnnr napisał:

Dwie uwagi - 1. słabo wygląda na kawie, chyba, że to zamysł, 2. Heble nie mają kształt L, tylko są płaskie i otwierają się tworząc "Z". 

:)

Kawa miała w zamyśle symulować zaorane pole kartofli, ale jak to z symulatorami - różnie bywa z realizmem. Z praktycznych spostrzeżeń co do stosowania kawy - faktura grubych grud ziemii może być bardziej lub mniej przekonująca, ale trudno jest wykonać ziemię udeptaną, trzebaby lokalnie dosypać kawy greckiej czy coś w podobnej miałkości.

O hamulcach nie robiłem szczegółowego wywiadu - podpatrzone na "domyślnym szybowcu" i wykonane dla efektu. Tym bardziej dziękuję za drobny, acz interesujący szczegół Blanika. Mam nadzieję zrekompensować to bardzo niesumienne podejście do materiałów źródłowych przy okazji następnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, moje pierwsze skojarzenie było takie, że szybowiec jest ustawiony na kawałku tortu z posypką kawową.
Uznałem to za bardzo oryginalny pomysł i mi się to podobało :mrgreen:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.