Skocz do zawartości

[W] M2A1(early) Academy Desert Storm


Daniel_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Pooglądawszy trochę warsztatów na forum postanowiłem ,trochę z obawą otworzyć ten warsztat. Warsztat powinno się zaczynać od początku pracy z modelem , ale ponieważ prace nad tym modelem zacząłem bardzo dawno , postanowiłem go dokończyć samodzielnie . Moje umiejętności nie są wysokie i po dotarciu do pewnego etapu zabrakło mi wątku " co dalej" i właśnie dlatego otwieram ten warsztat . Jest to mój trzeci zestaw po powrocie do modelarstwa po wielu latach ( figurki, m998, ) Ma to być zestaw prosto z pudła bez fajerwerków , już dostrzegam w nim trochę spraw które można było zrobić lepiej , ale chce dokończyć i nauczyć się kilku technik modelarskich z nadzieją , że następne modele będą lepsze. Stan przedstawiony to zwashowany i pokryty sidoluxem. Zacząłem trochę brudzić desert depositem i zastanawiam się czy nie lepiej pójść w pigmenty . Nigdy nie używałem pigmentów , więc proszę o radę co polecacie na kuwejtską pustynie (jakieś zestawy?? )GZuTvsx.jpg?1

grwnPPz.jpg?1

o6Ahwe8.jpg

eEdq3qt.jpg

1DvDvUb.jpg

421F2Al.jpg

AmKgPMY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, poszukaj sobie takie coś. Na Moje Hobby, 40 zł, z hakiem. Co prawda, napisali na tym, Operation Iraqui Freedom, ale do DS też się nada. A porady jak tego użyć, znajdziesz na YT

 

IMG_20190424_182004.jpg

IMG_20190424_182013.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie burty ma na jakimś patafixie przyklejone.

Powiem tak: nie mój klimat i nie moja epoka więc merytorycznie się nie wypowiem. Natomiast pojazd mi się jak na tą chwilę podoba. Rzuć jeszcze jakieś desert zacieki na pionowe powierzchnie takie jak burty i tył pojazdu. Nazwy pigmentów są dosyć umowne więc wszystko co ma pustynie (i nie tylko) w nazwie powinno się nadać. Pamiętaj, że po pokryciu go pigmentem to już raczej więcej na nim nie zrobisz więc pigment to absolutny koniec pracy i nawet przy chwytaniu to delikatnie z paluchami. I nie dewastuj go za bardzo bo jest ok ?

5 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Daniel, poszukaj sobie takie coś. Na Moje Hobby, 40 zł, z hakiem. Co prawda, napisali na tym, Operation Iraqui Freedom, ale do DS też się nada. A porady jak tego użyć, znajdziesz na YT

Wash już zrobiony więc nie ma sensu płacić za to co już masz. Zamiast zestawu możesz wziąć każdy z tych produktów osobno i praktycznie w tej samej cenie więc w miejsce washa jeszcze jeden pigment. Miałbyś wtedy mieszankę dwóch pigmentów np desert dust i sand i głębia kolorystyczna by wtedy zyskała. Szczególnie żeby wyróżniała się odcień pigmentów na gąsienicach gdzie powinien znajdować się piach a na pojeździe pył. Najlepszy efekt daje zmieszanie pigmentów o różnym nasyceniu w zależności od pigmentowanej powierzchni.

 

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bengal napisał:

To ja może zadam pierwsze pytanie :)

a jak założysz gąski ?

Dzieki za pierwsze pytanie na ktore odpowiem bardzo latwo.Gąski założe bez problemu , cała góra z burtami zdejmuje sie jak kanapka. Koła są na tulejkach założone na wcisk bez kleju , kręca sie. Tylko te gąski musze pomalowac i nie do konca jeszcze wiem jak sie za to zabrac , ale cos wykombinuje .

Kolego Grzegorzu . Wlasnie tych dwu specyfikow tutaj użyłem. I nawet sobie chwale , zapewne dokupie i pigment , ale zamierzam nabyc kilka odcieni , jest taki fajny nowy pustynny zestaw z miga abtailung  i sie nad nim zastanawiam. https://abteilung502.com/product/desert-sand-pigments-set/

Kolega TAW :  dzieki za dluzsza wypowiedz. No wlasnie sie zastanawiam nad tymi zaciekami , nie chcialbym  przasadzic . Na zdjeciach ten sprzet( z DS) nie jest styrany ani zbytnio usyfiony , pewnie dlatego ze swiezo pomalowany a walki trwaly 4 dni. Ja tez dlatego go nie masakruje. Kilka odpryskow (szczegolnie na gumowych elementach) . Dodam troche wiecej takiego dust&dirt deposit w zakamarki . Do wykonczenia jest tez cale wnetrze ktore przedstawie wkrotce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja M2A1 , a nie M2A2 , owszem była używana, jak widać na fotografiach przez 2 Dywizję  Pancerną i 24 Dywizję Piechoty  podobnie jak Abramsy w wersji M1, Bradley'e w wersji M2A2 ( ale nie wersja ODS która  to wersja jest późniejszą modyfikacją już raczej Kosowo i OIF) i Abramsy w wersji M1A1 były głównie używane przez 1 Dywizję Piechoty (Wielką Czerwoną Jedynkę) i 1 Dywizję Pancerną. Co do pojazdu wyszedł fajnie , ale żeby nie było za miło to :rozga:za puszki amunicyjne do km-u  w kolorze nadwozia, powinny być zielone , masz je z tyłu kosza na wyposażenie wieży ( 3szt) , oraz po jej prawej stronie  dookoła podstawy anteny ,jeden zasobnik na 2 szt, i 2-gi zasobnik na 1szt. dodatkowo w tym zasobniku na kadłubie po lewej stronie .Działaj dalej jesteś obserwowany:wow:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Daniel_ changed the title to [W] M2A1(early) Academy Desert Storm

Tak , to jest wersja M2A1 , już poprawiłem tytuł. Co do puszek , to że one są zielone to ja wiem , ale gdzieś widziałem kilka zdjęć z zamalowanymi i dlatego takie zrobiłem (stąd na nich te niby obicia) , Niektóre egzemplarze naprawdę były malowane po całości jak leci nikt nic z osprzętu nie odpinał , a że później farba z tego złaziła to już inna sprawa. Wnętrze w trakcie poprawek :

0phrEjP.jpgafLdHck.jpgtcn1FoF.jpgwICDQyK.jpg

Zacząłem brudzic sand depositem i tak to wygląda . Muszę zrobić próbę z aero. 

Edytowane przez Daniel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bulik58 napisał:

A czy M2A2 w tej wersji bral w ogole udzial w Pustynej Burzy? Jest to bardzo wczesna wersja (boczne fartuchy, przednia plyta , bable w bocznym pancerzu gdzie montowano bron desantu, itp ) lepiej pasuje np.Tamiya 35264 M2A2 ODS 

Brały udział czytałem świetną książkę w temacie. Okazuje się że po operacji Pustynna Burza pojazdy zostały zmagazynowane i wzięły udział IF . A co do modelu bardzo miły dla oka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z tym malowaniem , ale dotyczy to np. sprzętu saperskiego, a puszki amunicyjne , jako towar łatwozbywalny , zawsze lądowały po opróżnieniu na poboczu , a ich miejsce zajmowały inne nowe wyciągnięte świeżo z ciężarówki , których już nikt nie malował. Jak rampa otwarta czy będą ludki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.