Skocz do zawartości

1/72 Nysa 501 karetka


kret69

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten wątek nie tyle żeby się chwalić, bo nie ma czym, ale żeby się poradzić.

Postanowiłem rewitalizować stary modelik RUCHu z lat osiemdziesiątych. W zasadzie miałem tylko niekompletne nadwozie, więc je naprawiłem, odlałem i pracowałem na odlewie (bo plastik oryginału łamie się przy byle nacisku). Dokładnie to ten element w tle:

Ni5SmMd.jpg

Dodałem burty bo w oryginale nie są kompletne, wnętrze i używając części od Warszawy M20 z Military Wheels (o dziwo, pasują) próbowałem zrobić podwozie. Powinienem był zrobić ramę od podstaw, ale nie byłem pewien jak to wyjdzie:

yr3W5CF.jpg

Dodałem drzwi. Dużym błędem było nieuwzględnienie klapy silnika, zamiast tego postanowiłem tylko pocieniować oryginalny element bo mi się wydawał przyzwoity. 

wOzopwA.jpg

Największym koszmarem było oszklenie, zwłaszcza przednie szyby.

Efekt na teraz jest taki:

3e0zbjG.jpg

bPkdOeA.jpg

B8PlCBV.jpg

3z36Ye1.jpg

 

Co mogę zmienić lub poprawić? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód wygląda najgorzej. Do wymiany lub poprawki kwalifikują się:
- Szyby - od nowa, czysto i równo
- Wycieraczki - dopasować do szyb
- Reflektory - poprawić osadzenie
- Listwa pod szybami - złapać poziom
- Grill - zrobić porządnie i równo z blaszki 

Poza tym:
- Drzwi - zrobić staranniej i równiej, zwłaszcza okolice szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzes napisał:

Przód wygląda najgorzej. Do wymiany lub poprawki kwalifikują się:
- Szyby - od nowa, czysto i równo
- Wycieraczki - dopasować do szyb
- Reflektory - poprawić osadzenie
- Listwa pod szybami - złapać poziom
- Grill - zrobić porządnie i równo z blaszki 

Poza tym:
- Drzwi - zrobić staranniej i równiej, zwłaszcza okolice szyb

Czyli odlać od nowa  drugi egzemplarz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

Czyli odlać od nowa  drugi egzemplarz :mrgreen:

No tak kolega inżynier w jednym zdaniu ujął to, na co ja - magister - potrzebowałem całego wywodu...
 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja, jako magister inżynier, napiszę wprost - niesamowita jest niestaranność, z jaką robisz swoje modele. Ja wiem, że to "tylko" 1/72, że makro na zdjęciach, no ale kurde no... Wybacz bezpośredniość. Ale bardzo lubię Twoje warsztaty, takie niecodzienne i niszowe, i po prostu chętnie zobaczyłbym tu coś więcej, niż sam ciekawy temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kubisz napisał:

Ja wiem, że to "tylko" 1/72

No, ale niejeden już udowodnił jakie cuda można w tej skali zdziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie kółka się skiepściły temu Nysu:mrgreen:, ale tak na poważnie robisz fajne , nie typowe tematy , ale trochę słabe są efekty , ja wiem że to skala 1/72, tryb makro , ale jednak  bardzo nie starannie , np. ta tablica rejestracyjna , ja wiem że było malowane "z ręki" ale np. kup sobie kalki  z ToroModel 72D06 z tablicami rejestracyjnymi,czerwonymi  krzyżami i mnóstwem innych potrzebnych napisów, emblematów i literek , gwarantuję Ci że look od razu 500+ , a i  na pewno przyda Ci się to do wielu innych  Twoich projektów. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adams M1A1 napisał:

tablica rejestracyjna , ja wiem że było malowane "z ręki"

Chyba żartujesz, że to malowane z ręki.
Tablica akurat wygląda najlepiej
 

19 minut temu, Adams M1A1 napisał:

look od razu 500+

Czyli...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzes napisał:

Chyba żartujesz, że to malowane z ręki.
Tablica akurat wygląda najlepiej
 

Czyli...?

No ja się już nie czepiam malowania tej Nysy ,koledzy wcześniej zrobili to za mnie , ale jak wyklei tą tablicę z kalkomanii generycznych to od razu będzie lepiej wyglądać ( oczywiście malowanie i te inne babole jak te szyby ,drzwi ,kółka i inne też trzeba by poprawić:D). Pozdr. A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.