Skocz do zawartości

[W] Fw 190 D-9 - Hobby Boss 1:48


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Czółko,

czekając na wyschnięcie olejków na Hetzerze ;-)  zacząłem dłubać sobie wymienioną w tytule foczkę. Pierwsze wrażenie lekko szokujące - to co do tej pory przygotowałem sobie do malunków jest wręcz idealnie spasowane. Nie wiem, może trafiłem na wyjątkowy model tego producenta, ale, że użyję górnolotnych słów, Hobby Boss może już zacząć deptać po piętach tamce... Po złożeniu próbnym połówek kadłuba i skrzydeł muszę dokładnie i powoli poszukać miejsc, gdzie użyję szpachli, i nie wiem, czy takowe znajdę... 

Od razu przyznaję, że nie wiem jak w tym HB jest z merytorycznością - nie jestem jeszcze na modelarskim etapie liczenia nitów - ale fun ze składania tego jak na razie jest na maksa.

Fw190-HB-01.jpg

Fw190-HB-02.jpg

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie połówek kadłuba

FW190-HB-03.jpg

PS. Na tegorocznej Babarybie kupiłem sobie takie coś

FW190-HB-04.jpg

i wydaje mi się, że mimo iż trzeba to samemu malować, jest to fajniejsze rozwiązanie niż blaszki... Przede wszystkim można kleić zwykłym modelarskim a nie tylko CA, co i tak nie gwarantowało sukcesu (przynajmniej u mnie). Czasami taki pas przyklejony CA lubił sobie nagle strzelić w kosmos ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie gotowy do podkładowania (wiem, jeszcze osłona silnika i stateczniki poziome).

Bardzo fajnie HB „zaprojektował” kabinę w tym modelu - mamy rowek w kadłubie ze specjalną prowadnicą wklejaną do oszklenia. Można po zmalowaniu wszystkiego bez problemu taką kabinkę otwierać/zamykać :-)

Fw190-HB-03.jpg

Fw190-HB-04.jpg

Fw190-HB-05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marek K napisał:

 Maski montexu można przykleić na taśmę tamiya i wyciąć po obrysie skalpelem. 

Potwierdzam.Też używam tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Marek K napisał:

Z tą linią nie dodałem że nie było jej z dołu. Maski montexu można przykleić na taśmę tamiya i wyciąć po obrysie skalpelem. 

Z tymi liniami to coś nie tak...

poniżej zrzut z TopDrawings od Kagero

418303A2-E41B-4C5C-96A8-8234C6AB260D.thumb.png.c33463848bd2a95b074bcfde428f5c5b.png

0644B5EF-17DC-43A5-B91D-53FE74BC2D62.thumb.png.e818bbe23dc5a318fbfd42fa6d10272a.png

 

A poniżej z włoskiego wydawnictwa „Fw 190” wyd. Delta Editrice.

DA493935-B500-48A6-8295-91D088F4376A.thumb.jpeg.a90a57d398cd992502286c4a09f6a7bc.jpeg

 

Jeżeli dobrze czytam plany, to w planach od Kagero pod kadłubem jest linua na krótkim odcinku, tuż przed statecznikami, a na górze na całej długości za kabiną. Z kolei u włochów nie ma ani na górze ani na dole (mówimy o części ogonowej)... Oczywiście widać, że włosi uprościli rysunek, więc...

Niczym innym nie dysponuję...

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grobowiec położony ;-)

Góry nie zmienię, ale nad dołem się jeszcze zastanawiam – w końcu to to białe ma robić za białe pasy charakterystyczne dla JV44... Niektóre miejsca są mocniej inne słabiej - to zamierzone! :-)

Fw190-HB-08.jpg

Fw190-HB-09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.