Skocz do zawartości

McDonnell FH-1 Phantom - 1:72 "pierwsze rury USNAVY cz.3."


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jakiś czas temu rozpocząłem cykl "Pierwsze rury US Navy", i do tej pory udało mi się zlepić dwie maszyny:
Vought F-6U Pirate -> Tutaj Galeria i North American FJ-1 Fury  Tutaj Galeria

 

 

Cierpliwość się opłaciła i Special Hobby wydał ponownie, ale już z nowych form model konstrukcji, która powinna otworzyć ten cykl - a mianowicie FH-1 Phantom.

Jak model się ukazał na rynku, tak trafił do mego magazynku, a jak trafił do magazynu to i obowiązek zakończenia cyklu wymagał aby trafił i na warsztat, a tym samym i do galerii:

48212005927_54c84045b1_b.jpg
48211946371_b78b38d1c0_b.jpg
48211946131_51c1ddf180_b.jpg
48211945976_f1b7b1d29f_b.jpg
48212005082_7724d38807_b.jpg
48212004382_99e44dcdd8_b.jpg48212004162_c5b7d08f40_b.jpg

48212003707_e3a8af6410_b.jpg48212003512_652a687e2d_b.jpg48211944091_c8838b7f90_b.jpg


Tutaj z inną pierwszą rurą, która równocześnie powstawała i czeka na publikacje galerii:
48211944621_3299bb9f2d_b.jpg

Dalsze część historii FH-1 Phantom znajduje się z kolei tutaj.
 

ps. niestety niewiedzieć czemu - oszklenie trochę zaparowało.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat w masie Tomcatów, Hornetów i innych współczesnych maszych US NAVY. Coś innego i bardzo dobrze! Zrobiłeś model samolotu, którego nazwę odziedziczył potem inny samolot, który stał się światową legendą lotnictwa wojskowego czyli McDD F-4 Phantom II :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Staryfajter1954 - dzięki za słowo komentarza. 

Uzupełniając informacje o samej konstrukcji. Nawiązuje ona do pierwszej konstrukcji wtedy młodej firmy czyli: XP-67 Bat  (tutaj troche wiecej o nim)

Sam Phantom I został wyprodukowany w niewielkiej ilości (60 egzemplarzy) i był używany przez krótki okres czasu przez lotnictwo US Navy i Marines. Pomimo tego może poszczyć się mianem pierwszej rury, która operacyjnie była używana na lotniskowcu.

Edytowane przez pepociufakers
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe taki czysty.Nie poobijany, bez wycieków i okopceń.Nuda.:bebe:

Teraz poważnie.Bardzo duży plus za temat.Bardzo fajnie zrobiony.Jestem na tak.Podoba się.:super:Owiewkę bym oderwał i wyczyścił bo model od razu by zyskał .Czekam na galerię tego modelu w tle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Łe taki czysty.Nie poobijany, bez wycieków i okopceń.Nuda.:bebe:

Dzięki za motywacje;) Dokładnie taki mam plan jak się zabieram do modelu - zrobię boobijanego, z wyciekami i okopceniami. Ale po 6 miesiącach pracy nad nim, już mam go na tyle dość, że celem jest tylko przykleić ostatnie elementy, psiuknąć lakierem bezbarwnym, postawić na półce obok innych i wziąć się za kolejnego z myślą, że następny już będzie poobijany:)

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Owiewkę bym oderwał i wyczyścił bo model od razu by zyskał . 

Tak jest plan, ale nie wiem jaki będzie efekt po, więc galerię wolałem już zrobić:)

Pzdr.

Jaro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki niewinny żarcik był.:mrgreen:Jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam nie chciałem.:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Xmen napisał:

To taki niewinny żarcik był.:mrgreen:Jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam nie chciałem.:piwo:

No co ty:) Pewnie, że kumam ten żarcik:) No stress:)  Okopcenia to pierwsza uwaga do niejednego modelu?

W każdym razie zawsze to mnie motywuje do tego, aby kolejny model był bardziej okopcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pepociufakers napisał:

Cierpliwość się opłaciła i Special Hobby wydał ponownie, ale już z nowych form model konstrukcji, która powinna otworzyć ten cykl - a mianowicie FH-1 Phantom.

Rozumiem, że  Kolega budował ten zestaw https://www.specialhobby.eu/nase-produkce/fh-1-phantom-first-us-navy-jet-fighter-1-72.html?listtype=search&searchparam=phantom ?

Ja posiadam ten https://www.specialhobby.eu/nase-produkce/fh-1-phantom-demonstration-teams-and-trainers-1-72.html?listtype=search&searchparam=phantom

czy to są te nowe  formy?

 

Podoba  mi się  model ale  mam wątpliwość czy  aby  nie  wysoki  połysk powinien  być. Wiele  zdjęć  w necie  ten  wysoki  połysk obrazuje.

 

czy są jakieś  ciekawe  publikacje  dot. tego samolotu  czy są wreszcie  plany  gdzieś  dostępne  z  nitowaniem. Ze  zdjęć egzemplarzy  muzealnych wynika,że  takowe  było widoczne. Może  coś  Koledzy  wiedzą? Ja  posiadam Naval Fighters Nr 3.

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.