Skocz do zawartości

Space Station MIR - Revell - 1:144


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję Wam konkursową Space Station MIR, a dokładnie Советская орбитальная станция МИР, jak to napisałem w warsztacie konkursowym pod linkiem http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5019 i jednocześnie poddaję go ocenie jury.

 

Przedmiot galerii, czyli stację MIR, chyba każdy zna, jednakże gdyby komuś umknęło zdjęcie z pierwszej mojej wypowiedzi w warsztacie, to wstawiam je także tutaj. A mianowicie celem było coś takiego:

6ec07d350e31f329.jpg

 

Jak napisałem w warsztacie, chciałem, "aby mój model choć w 10% przypominał tą stację". Czy udało mi się to zrealizować, oceńcie już sami (w szczególności jury).

 

Wykonałem trzy sesje zdjęciowe modelu i niektóre zdjęcia z tych sesji przedstawiam poniżej.

 

Kilka informacji technicznych:

Budowę modelu udało się zakończyć 19 marca 2008 roku, po upływie 4 miesięcy, 3 dni, 17 godzin, 32 minut i 16 sekund. ;)

/*post startowy: 2007.11.15.23.33.56 CET, post końcowy: 2008.03.19.17.06.12 CET*/

Oczywiście budowa nie trwała przez cały powyżej opisany czas; kiedyś trzeba spać i jeść, a czasem pracować. ;) Nie jestem w stanie stwierdzić, ile realnego czasu przeznaczyłem na budowę modelu.

Model składa się z 608 elementów, w tym:

561 wycinków zdjęcia RTG;

33 elementy plastikowe (produkcji firmy Revell);

14 miedzianych drucików;

(Gdyby ktoś zażyczył sobie dokładną rozpiskę z ilu elementów składają się poszczególne moduły, to proszę na PW, szkoda zaśmiecać forum takimi szczegółami).

Stacja została pomalowana 9 kolorami farb.

Wymiary modelu stacji (patrząc zgodnie z literami na podstawce): dł: 225mm, szer. 215mm, wys. 230mm (wysokość mierzona łącznie z podstawką).

Masa modelu stacji: 105 g (łącznie z podstawką).

 

Zdjęcia (miniaturka jest jednocześnie odnośnikiem do zdjęcia w większym rozmiarze):

Sesja 1, "w plenerze":

01small.jpg 02small.jpg 03small.jpg 04small.jpg 05small.jpg 06small.jpg 07small.jpg 08small.jpg 09small.jpg 10small.jpg 11small.jpg

Zbliżenia na poszczególne moduły, kolejno Kristałł, Priroda, Mir z Kwantem 1, Spektr, Kwant 2, statek Sojuz:

12small.jpg 13small.jpg 14small.jpg 15small.jpg 16small.jpg 17small.jpg

A gdyby kogoś interesowało, w jaki sposób model znajdował się w stanie nieważkości, to tutaj jest rozwiązanie problemu: 18small.jpg

 

Sesja 2, na tle niebieskim:

19small.jpg 20small.jpg 21small.jpg 22small.jpg

Zbliżenia na poszczególne moduły, kolejno Kristałł, Priroda, Mir z Kwantem 1, Spektr, Kwant 2, statek Progress, statek Sojuz, podstawka:

23small.jpg 24small.jpg 25small.jpg 26small.jpg 27small.jpg 28small.jpg 29small.jpg 30small.jpg

 

Sesja 3, na tle białym:

31small.jpg 32small.jpg 33small.jpg

 

A także moje dwa ulubione zdjęcia:

09.jpg 11.jpg

 

Dziękuję szczególnie mojej Narzeczonej za cierpliwość (i że mi nie przeszkadzała podczas budowy).

 

W ramach podziękowań Okonkowi zamieszczam Jego wypowiedź z wątka warsztatowego wraz z Jego zdjęciem mojej stacji (dodam jedynie, iż pomysł wykonania zdjęcia stacji na tle kuli ziemskiej zrodził się niezależnie):

Na poniższym zdjęciu przedstawiam Советская орбитальная станция МИР

 

Prawie jak orginal

 

okonek.jpg

 

Dziękuję także wszystkim, którzy pomagali mi podczas budowy tej stacji, oraz wszystkim komentatorom i widzom. Mam nadzieję, że nie zawiodłem Waszych oczekiwań.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Nie znam się kompletnie na statkach kosmicznych, stacjach itp., ale podoba mi się twoja. Niezłe zdjęcia, na początku myślałem że to niezły fotomontarz, aż nie uwidziałem książki.

Gratulacje i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, koledzy, dzięki. Co do tej orbity, to masz rację, Okonek, ale ni choroby nie mogłem znaleźć lepszego plakatu...

Niezłe zdjęcia, na początku myślałem że to niezły fotomontarz, aż nie uwidziałem książki.
Książki???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.
OK, nic się nie stało. Po prostu myślałem, że gdzieś na zdjęcie "wlazła" jakaś książka (czasem podczas focenia "udaje" mi się "zahaczyć" o element spoza "sceny"...).
Na tej miniaturze wygląda jak książka.
Żeby w ogóle było weselej, to ten plakat powiesiłem celowo odwrotnie. A fociłem u mojej mamy w domu w pokoju siostry - stąd te motylki i różowo-fioletowa ściana. A powód był jeden i to prosty - ja nie mam u siebie takiego kawałka ściany, gdzie mógłbym plakat powiesić; niestety, zbyt małe mieszkanie i każdy kawałek ściany jest wykorzystany. W większości przez półki z modelami. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem wspaniale, ale mógłbyś go trochę przyciemnić. Zwróć uwagę na prawdziwego MIR-a, on jest trochę "po przyciemniany". Reszta w jak największym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mógłbyś go trochę przyciemnić. Zwróć uwagę na prawdziwego MIR-a, on jest trochę "po przyciemniany".
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że tutaj zdjęcia były robione z lampą błyskową (jeśli chodzi o zdjęcia na jednolitym tle), a w przestrzeni nawet jeśli ktoś używał lampy, to i tak niewiele ona dawała (duża odległość od obiektu).

Ale muszę się poniekąd zgodzić, że prawdziwy MIR był mniej "jasny"...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia fota wymiata
Bo ostatnia nie jest moja, tylko autorstwa Okonka, jak już wcześniej wspomniałem. Poza tym ta ostatnia jest montażem komputerowym, a wszystkie inne zdjęciami na tle plakatu (lub brystolach).

Dzięki za słowa uznania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne to to - powiedziała moja żona, podzielam jej zdanie
Dziękuję Wam obojgu. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robi wrażenie ! Szczena przy podłodze. A przy tym foty bardzo fajne. Sam temat modelu jest wyjątkowy, rzadko spotykany no i bardzo ciekawy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik, jest Muy Bien... Todo Buenisimo...

 

Tylko jedna uwaga techniczna. By wykonać naprawdę realistyczne zdjecia, rodem z kosmosu, musisz użyć zupełnie innej techniki. Odpada tu naturalne światło dnia, a tym bardziej lampa. W kosmosie światło jest niesamowicie kontrastowe, i jednokierunkowe. Na obłych elementach prawdziwej stacji, występowały głębokie cienie własne.

 

Jak możną je osiągnąć? Metoda rodem z tematu o wraku Titanika. Czyli ciemność i punktowe źródło mocnego światła. opłaca sie pobawić... Na pewno MIR nabierze realizmu

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muy Bien... Todo Buenisimo...
Hmm... może przekład na jakiś mój język? Może być angielski, łacina, japoński, ewentualnie polski... ;)
Tylko jedna uwaga techniczna. By wykonać naprawdę realistyczne zdjecia' date=' rodem z kosmosu, musisz użyć zupełnie innej techniki. Odpada tu naturalne światło dnia, a tym bardziej lampa. W kosmosie światło jest niesamowicie kontrastowe, i jednokierunkowe. Na obłych elementach prawdziwej stacji, występowały głębokie cienie własne.

 

Jak możną je osiągnąć? Metoda rodem z tematu o wraku Titanika. Czyli ciemność i punktowe źródło mocnego światła. opłaca sie pobawić... Na pewno MIR nabierze realizmu[/quote']OK, postaram się coś wymyślić. Tylko techniczne pytanie: czym może być takie źródło mocnego punktowego światła? Latarka diodowa chyba zbyt słaba, prawda?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka diodowa chyba zbyt słaba, prawda?
Nie, pod warunkiem, ze ustawisz odpowiednio dlugi czas ekspozycji i bedziesz w stanie utrzymac aparat nieruchomo podczas naswietlania (statyw/sterta ksiazek/cos podobnego + samowyzwalacz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka diodowa chyba zbyt słaba, prawda?
Nie, pod warunkiem, ze ustawisz odpowiednio dlugi czas ekspozycji i bedziesz w stanie utrzymac aparat nieruchomo podczas naswietlania (statyw/sterta ksiazek/cos podobnego + samowyzwalacz).
Statyw do aparatu jest (wszystkie zdjęcia modelom na nim robię), tylko wtedy (przy dłuższym czasie naświetlania) również i latarka musiałaby być chyba nieruchoma... I swoją drogą znów będę musiał do siostry do domu pojechać. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz robić zdjec u siostry. Przy tej metodzie, i tak nie uchwyciłbyś tła. Problem polega na tym, że ziemia winna by oświetlona równomiernie.

 

Najlepiej będzie zrobić fotomontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamięta pan kermit kto polecił zdjęcia rentgenowskie na baterie słoneczne?

 

????

 

Jak bys jeszcze polecił mi program jakim robiłe te fajne kosmiczne zdjęcia.

Ja próbuje sił corelem, ale strasznie profesjonalny ten program jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.