Skocz do zawartości

Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

Dość dawno nie dodawałem na forum żadnej galerii a więc pora to naprawić. Tym razem Lockheed TF-104 Starfighter w malowaniu NASA. Model to stareńki Heller z roku 1978 (druga edycja) a więc vintage pełna gębą malowany akrylami Mr Hobby z serii C oraz metalizerami Ak Extreme Metal (luki podwozia) i Bilmodel (dysza wylotowa). Model ma zmodernizowany kokpit, fotele, luki podwozia oraqz samodzielnie tłoczoną owiewkę kabiny.  Pomimo starego wieku wyprasek (kruchy plastik owiewki) i kilku niedoskonałości, których mi się nie udało usunąć uważam, że efekt jest a tyle udany i zachęcający, że powstaną kolejne dwa Starfightery w malownaiu NASA (jeden będzie z zestawu ESCI wcześniejszy A i prawdopodobnie Hasegawa N).

To tyle słowem wstępu i zapraszam do galerii :).IMG-0629.jpg
IMG-0628.jpg
IMG-0619.jpg
IMG-0617.jpg
IMG-0613.jpg
IMG-0612.jpg
IMG-0609.jpg
IMG-0607-1.jpg
IMG-0607-1.jpg
IMG-0606.jpg
IMG-0605.jpg
IMG-0604.jpg
IMG-0603.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mig napisał:

Ładnie zrobiony w ciekawym malowaniu.

A tygrysiego Starfightera kolega też będzie robił, czy już zrobił?

Jakoś tygrysie malowania nie intrygują mnie tak bardzo jak malowania NASA albo użytkowników cywilnych. Dlatego jeszcze nie podjąłem decyzji o wykonaniu modelu 104 w malowaniu tygrysim. Może dlatego, że stały się zbyt powszechne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zloty napisał:

Fajny zestaw "kosmicznych  śledzi" robi Platz w 144. 

Jak dobrze pójdzie to może Edek  jeszcze w tym roku wypuści pod swoją marką tego Starfightera i kto wie może będzie malowanie  NASA.10338813t4.thumb.jpg.725f9b50f7c3ee9ee64f4661cf8c3628.jpg

Piękne kalkomanie niestety w Polsce oficjalnie niedostępne :(. Czekam na kalkomanie Xtradecals, które przygtowano do modelu Kinetica w 48 chociaż nowością są też te same kalkomanie dla 72. Póki co kalkomanie NASA zamawiam u Bogdana Żołnierowicza Mr. Decal. Natomiast co do modelu Platza w edycji Eduarda również o tym czytałem i mam nadzieję, że trafi on jednak do sprzedaży tak samo jak 48 (ciekawe co zapakują Hasegawę czy już Kinetica?). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zloty napisał:

Pół biedy że  w Polsce niedostępne , w sklepie w Japonii na razie też.

 Własnie  zamówiłem kalki u Mr.Decala.

Jaka jest twoja opinia o tych naklejkach? 

Właśnie już szukałem tych śledzików, na HLJ jest informacja że model jest "discontinued" i nie zapowiada się żeby wrócił do sprzedaży.

Wszystkie modele Platza wychodzą w takich króciutkich seriach?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.