Skocz do zawartości

M-ATV 1/35 RYE FIELD MODEL


Matheas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 23.08.2019 o 23:22, mandrivecs napisał:

Patrząc na rendery z zawartością, to wszystkie poprzednie (Kinetic, panda hobby) bije na głowę... 

Ceną również. Fajnie ze podsufitka też jest zrobiona 

Edytowane przez seven up
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

279zł z przesyłką na ebay. Ale czy to jest docelowy produkt to trudno powiedzieć. https://www.ebay.pl/itm/RYE-RM5032-1-35-Scale-model-M-ATV-CMRAP-ALL-Terrain-vehicle-M1240A-NEW/303266749760?hash=item469c1b5d40:g:DUgAAOSwQypdZceS     tu masz  stronę. Bodaj w 2018r. jak pamiętam w Powidzu  to był wystawiony taki sam. Oczywiście pojazd nie model :) 

Edytowane przez seven up
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
W dniu 23.12.2019 o 22:00, bulik58 napisał:

seven up

Bodaj w 2018r. jak pamiętam w Powidzu  to był wystawiony taki sam...

pojazdy w polskim malowaniu posiadaja na kazdych z czworga drzwi nieznane mi z amerykanskiej wersji urzadzenie (nie wiem jak to nazwac) zamontowane w miejscu gdzie powinno byc otwieranie drzwi. Na ikonce nr.6 pokazano (tj.nastepna po ikonce z silnikiem) iz tylny most jest wyposazony w instalcje, szukalem w instrukcji sposobu jej montazu i ..... nic ,glucho ? podobnie jak Border Model ktory wyposcil model BT-002 Leopard 2 A5/6 w wersji wczesnej i poznej, opisal jedno z malowan Leoparda 2A6 jako polski pojazd, a zapomnial o greckim malowaniu choc kalkomanie sa, tyle tylko iz grecka wersja 2A6 HEL rozni sie od niemieckiej . Ale wracajac do M-ATV moze ktos rozjasni mi umysl i podpowie co to jest za ww urzadzenie zamontowane w polskiej wersji .

Nie ma czegoś takiego jak polska wersja, pojazdy te nie wyróżniają się niczym szczególnym od konfiguracji amerykańskiej, bo też taki był ich pierwotny właściciel. Instalacja na tylnym "moście", (bo tak nie do końca jest to klasyczny most, Oshkosh chwali się wszędzie swoim niezależnym system zawieszenia TAK-4)  to raczej na pewno przewody hamulcowe, sprężonego powietrza i pewnie sporo elektryki, czujników itd. W podobny, nie wiem czy dokładnie taki sam sposób, doprowadzone są przewody na przedniej osi pojazdu, jednak ciężko gdziekolwiek zobaczyć jak zostało to rozwiązane. Co do dziwnych stelaży na drzwiach, to jest to pozostałość po Afganistanie. Swego czasu długo przeszukiwałem internet, aż w końcu udało mi się połączyć pewne fakty i dojrzeć to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Owe stelaże służą do mocowania siatek przeciwko pociskom RPG. Z jednej strony przykręcone nieruchomo śrubami, z drugiej wsunięte są w specjalny element wystający z drzwi. Dzięki temu podczas otwierania drzwi stelaże przesuwają się wzdłuż nich, co umożliwia otwieranie ich razem z siatką. Zasada działania identyczna jak przy otwieraniu lodówki w zabudowie. Osobną kwestią pozostaje wizja osób przemalowujących te pojazdy, w której owe stelaże i inne wybiórcze elementy pomalowano na inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.01.2020 o 17:43, bulik58 napisał:

Zderzak dzieki za naswietlenie tematu  stelażu na drzwiach, piszac polski M-ATV mialem na mysli pojazdy ktore sa obecnie uzwane przez naszych zolnierzy w kraju.Dzieki ?

Spoko, jakbyś miał jakieś wątpliwości w sprawie uzbrojenia, malowania pytaj, może będę mógł pomóc. Co prawda to nie Humvee, ale coś tam na temat tego nowoczesnego uzbrojenia w naszym wojsku wiem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.