Skocz do zawartości

Bf-109F-2, 1/72 Zvezda


zeger239

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie modelarską brać. Przedstawiam mój pierwszy model malowany aerografem. Na pierwszy raz wybrałem coś stosunkowo prostego jeśli chodzi o malowanie. Malowany akrylowymi Humbrolami, podkład szary Tamiya Surface Primer, brudziłem czarnym washem Vallejo. Jestem świadomy wielu niedociągnięć jak i niektórych elementów, które mogą nie zgadzać się historycznie, ale uznałem, że postanowię otworzyć się na porady bardziej doświadczonych Kolegów. ? Bardzo proszę o krytykę i podpowiedzi, co można zrobić lepiej przy kolejnym modelu.

IMG_20190911_223133.jpg

IMG_20190911_222341.jpg

IMG_20190911_222535.jpg

IMG_20190911_222556.jpg

IMG_20190911_222653.jpg

IMG_20190911_222718.jpg

IMG_20190911_222859.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ robiłem model tego samego samolotu to można jeszcze parę szczegółów poprawić:

  • spód kadłuba niekoniecznie był biały,
  • ramy kabiny nie były pokryte białą farbą,
  • pod swastyką widać ciemniejsze miejsce, być może była zasłonięta kwadratowym szablonem,
  • na skrzydłach nie było napisów eksploatacyjnych,
  • wnęka koła ogonowego była czymś osłonięta,
  • w eksploatacji w warunkach zimowych osłony podwozia głównego były zdjęte,

widać to na zdjęciach oryginału, pożyczyłem z innego forum:

bf-109f_phillip_1.jpg

bf-109f_phillip_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek K - daję like ale... trzeba także wiedzieć, że jest szansa na pozyskanie wiarygodnych źródeł!

 

Model zegera mi się bardzo podoba i jest wspaniałą alternatywą do chorej cenowo Fine Molds !!!!

Robimy Panowie!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mbrnnr- właśnie coraz częściej myślę nad warsztatem przy następnych sklejkach, a będą to Kittyhawk Mk. III(P-40K) od Special Hobby i Revellowski Mirage 2000D, oba w 1/72, oba w malowaniach 'okładkowych',  ale chyba raczej w odwrotnej kolejności je popełnię.

1162656-11991-72-720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie wybrałeś jedno z trudniejszych malowań, bo samoloty Luftwaffe na froncie wschodnim były bielone farbą białą na bazie wodnej, która siłą rzeczy była mało trwała, i spod której często-gęsto prześwitywał oryginalny kamuflaż "letni". To po pierwsze. Dobrze jest przed robieniem modelu zrobić mały "research" i zaopatrzyć się w zdjęcia oryginału, na którym opiera się malowanie. Autorzy "pudełkowych" malowań nie tworzą science-fiction (najczęściej), więc prędzej lub później jedno lub więcej zdjęć się znajdzie w Internecie - polecam Pinteresta.

Model według mnie sklejony czysto i poprawnie, dobra baza wyjściowa na przyszłość. Co do linki anteny, zaopatrz się w linki naciągowe Uschi van der Rosten lub MiG, o grubości 0,01 lub 0,02 mm. Ewentualnie zabierz się za nitki elastanowe ze starych rajtek żony lub kochanki ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.