Skocz do zawartości

Mitsubishi A6M2b Zero - Tamiya 1/72


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynam - najlepszy myśliwiec początku wojny, model zapewne znany.

Na razie zaczynam - położyłem podstawowy kolor do środka (i parę elementów na czarno przy okazji jak malowałem coś prz Messerku). 

 

Wszelkie uwagi i sugestie bardzo mile widziane !!zero_begin_1.jpg324912411235dbfc02caecbe80637d22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę spamować, miałem skończyć na dziś, ale w sumie jako,  że jutro poniedziałek, to przecież można się nie wyspać i coś podłubać - zrobiłem mieszankę według instrukcji  x-13 - 3/ x-25 - 1 i pojechałem po pozostałych elementach wnętrza, itp. Fajny ten kolorek, dużo weselszy, niż to co Niemcy prezentowali :)

 

zero_begin_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeden z piękniejszych samolotów z okresu. Chętnie popatrzę na Twoje zmagania z tym ładnym zestawem. Jakie malowanie wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można było wziąć gotowce z Gunze :stolek:  Koledze chyba bardziej chodziło o ten "zielony" do wnętrza niż o niebieski. Ale tak czy siak to teraz jesteś na widelcu. Powodzenia życzę :haha:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Usul napisał:

Cóż - dalej instrukcjowo - XF-71 :)

Pod nakajimę ten kolor można naciągnąć, ale mitsubishi to tylko  C126 . Jak coś podobnego uda Ci się wymieszać to ok, jak nie to do wycieczka do Szumka mile widziana. Uwaga na tą farbę jest inny rozcieńczalnik.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, aj... ok, farbka zamówina, akurat czekam na zamówienie z agtomu to dorzuciłem. 

24 minuty temu, Marek K napisał:

Pod nakajimę ten kolor można naciągnąć, ale mitsubishi to tylko  C126 . Jak coś podobnego uda Ci się wymieszać to ok, jak nie to do wycieczka do Szumka mile widziana. Uwaga na tą farbę jest inny rozcieńczalnik.

 

 

Jak to inny rozcieńczalnik ? Z tego co widzę to leveling thinner będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z grubsza poskładane do kupy, naklejone 2 mikro kalki na tablice + pasy - zdjęcie przed i po washu.

Uwagi mile widziane, bo kolejne będzie klejenie połówek kadłuba, a potem wklejanie tego w środek. Wtedy poprawianie jest mocno utrudnione :)

 

zero-kabina-1.jpgzero-kabina-2.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek K napisał:

Samoloty brudzą się na podłodze, po bokach nikt nie depcze. Jakieś przetarcia w miejscu gdzie pilot macha nogami by się przydało. Kolor  kokpitu jest ok. :piwo:

Zmienione na Twoją wyraźną uwagę - dzięki za czujność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po małej przerwie - powrót do modelu - wszystko ładnie spasowane, przy szlifowaniu miejsca łączenia połówek trochę zatarłem linie podziału, które były obok, więc miałem troszkę zabawy z ich odtworzeniem (robiłem to pierwszy raz).

Minimalna (ale to minimalna) ilość szpachli poszła w krawędzie nataria skrzydeł - jak wyżej - odnowione linie podziału. 

Dalej trzasnąłem wszystko podkładem i (bez preshadingu, przy kolejnym modelu chyba się zdecyduje) kolor bazowy. Kładziony w spreju - kupiony już jakiś czas temu kolor AS-29. Chcę go wykorzystać i mieć z głowy, bo jednak aerograf jest dużo bardziej precyzyjny. Dziś w planie mam położyć sidolux i przywashować linie.

Tak to wygląda (postaram się, żeby następne zdjęcia były lepsze, bo te jakoś słabo wyszły):

zero-polowki-1.jpgzero-polowki-2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od razu wrzucę kolejny update - prawie sklejony, zamaskowałem oszklenie, zaraz będę nakładał mu kolor, zostały do przyklejenie ostatnie elementy. Samolot stoi już na swoich nóżkach i prezentuje się bardzo ładnie - cholera, ładne te zera :)

 

zero-nearly-end_1.jpg

 

zero-nearly-end_2.jpgzero-nearly-end_3.jpgzero-nearly-end_4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Usul napisał:

Mam pytanie - śmigło - wg instrukcji wszystko w matowe aluminium, ale patrzę, że zazwyczaj "tył" łopat śmiegieł jest malowany na matowy czarny, Jak to malować ?

Rób czarne. Jedni robią matem, inni półmatem, ale czarne.

Edytowane przez Baas ArK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bliżej końca, zgodnie z poradami domalowałem tyły łopat na czarno. 

Pokleiłem kalki i właśnie psiknąłem sido... Jutro polecę z washowaniem, coraz bliżej do końca.

Widzę teraz jakie błędy zrobiłem w tym modelu (w podsumowaniu na koniec wypiszę), ale wydaje mi się, że lepiej mi w nim idzie, niż w bf'ie (w końcu to drugi model, więc powinien być lepszy niż pierwszy ? ). 

 

W kolejnym myślę, że pokuszę się już o mały preshading...

A na tą chwilę wygląda to tak:

zero-kalki-1.jpgzero-kalki-2.jpgzero-kalki-3.jpgzero-kalki-4.jpg

zero-kalki-5.jpgzero-kalki-6.jpg

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.