Skocz do zawartości

ŁaGG-3 Roden 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie najgorszy myśliwiec 2 Wojny Światowej.Model firmy Roden.Spacerek to to nie był.Jestem w pełni świadomy popełnionych błędów ale mimo wszystko postanowiłem go pokazać..W modelu dodałem pasy pilota , tablicę przyrządów Yahu, celownik i dorobiłem rurkę pitota bo to co daje Roden to nieporozumienie.Malowany farbami MRP i Hataka Orange.Kalkomanie AML.Można szczelać:pif:

vFxC64gl.jpgOSDc4Qrl.jpgpvYJhT7l.jpgCiNmbi6l.jpgZWzQTGQl.jpgcg6v70pl.jpg

Edytowane przez Xmen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Xmen napisał:

Można szczelać:pif:

 

Szczelam :pif:

Model ciekawy i w ciekawym malowaniu. Wyszło całkiem nieźle, biorąc pod uwagę że "sklejkoloty" to trochę trudne są  w wymalowaniu ze względu na "płaskośc" materiału z którego były wykonane. A tym bardziej gratki za to że udało się go zlepić z zestawu Rodena który to raczej dokładnością nie grzeszy.

Jestem na "TAK"

Bardzo dobrze pasuje do wcześniej pokazanego Jak-a.

Czyżby rodziła się kolekcja myśliwców WWS?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancko sklejony łagg. Ja uważam, że to był bardzo ciekawy myśliwiec. W niektórych wersjach bardzo potężnie uzbrojony. Szybki.Tyle, ze problemy techniczne przy produkcji(zamiennik kleju do sklejki i niskiej jakości pleksiglas) mocno obniżyły wartość samolotu. Ale zdecydowanie bym się z niego nie śmiał. Kiedy Jankesi uzupełnili zapas kleju i pleksi, Łaggi i potem Ła należały do najlepszych sowieckich myśliwców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WujekAlice napisał:

Ładny model z dosyć efektownych, ale niespecjalnie przyjaznych  w lepieniu wyprasek - znaczy szpachla, pilnik, szpachla.   Która to seria Łagga?

Seria 11 (chyba):mrgreen:.Szpachli to tu było potrzebne i to nie mało.

"Spiton" ja się z tego samolotu nie śmieję.Taka panuje opinia.Ciężki ,mało zwrotny,kiepsko wykonany.Dopiero jak zmienili silnik na gwiazdowy to coś z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ła5. Ponoć przez przypadek trochę.

Jakby się zastanowić, to chyba faktycznie najgorszy - tak nieudanego samolotu myśliwskiego tak szeroko stosowanego chyba w innej armii nie było.

EDIT: Był! Caudron Renault 714 Cyclone. To był jeszcze gorszy szrot.

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 714 to było jeszcze gorsze badziewie.Tylko jak porównać wielkość produkcji i skalę użycia operacyjnego  to ŁaGG wygrywa.Jeszcze był MiG 3 .Też "cudo" przemysłu "kraju rad".

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.