Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kopernik napisał:
W dniu 16.08.2024 o 18:45, Grzes napisał:

Najciekawsze na końcu - zapowiedź naszego Żabusia :jupi2:

Jeśli faktycznie wyprodukują ten model, to będzie jak policzek dla naszych producentów, którym nasze się nie opłaca ... 

Napisz do Mistercrafta może się zdecydują:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kopernik napisał:

Jeśli faktycznie wyprodukują ten model, to będzie jak policzek dla naszych producentów, którym nasze się nie opłaca ... 

A ja tam dałbym sobie spokój z darciem szat.

Patrzmy z punktu widzenia modelarza - nie ważne kto produkuje, ważne, że model jest.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lord_karton napisał:

Napisz do Mistercrafta może się zdecydują

Prędzej zrobią przepak niż zaczną produkcję.

 

4 godziny temu, Grzes napisał:

Patrzmy z punktu widzenia modelarza - nie ważne kto produkuje, ważne, że model jest.

I to jest słuszne podejście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, India napisał:

Jak to ilu? Answer?


No właśnie, tymczasem kopernik napisał o jakichś bliżej nieokreślonych producentach, mających się przejąć faktem, że czeski potentat (zdaję sobie sprawę, że to określenie może być zaskakujące, bo katalog produktów własnych Fly nie jest specjalnie wybujały, ale to głównie pokłosie tego, że Fly jest przede wszystkim podwykonawcą dla innych wydawców modeli - dla przykładu gros produkcji AZ/KP jest wtryskiwana właśnie przez Fly) jako poboczny projekt (kto wie, może za zachętą jakiegoś zaprzyjaźnionego polskiego sklepu i/albo po otrzymaniu skądś gotowego projektu czy matki, jak to drzewiej z Łosiem było) postanowił wydać krótkoseryjną miniaturę polskiego szybowca. W tej technologii się to ma prawo skalkulować i spłacić, natomiast jedynym póki co wydawcą takich modeli w Polsce jest Answer (w tempie nieco ponad jednego opracowania rocznie).

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej grubości i profilu skrzydła oraz kadłuba?

Wątpię - może IBG lub Arma i to raczej 48 lub nawet 32. Jestem ciekaw, czy skrzydła by się mocno uginały- podział nie wchodzi w grę. Kadłub też lity co najmniej od spływu skrzydeł do ogona.

Jak pierwszy raz zobaczyłem Dianę, to trochę czasu wbijałem sobie szczękę na miejsce..

W skali 1:1 już wyglądała jak ciut przerośnięty model.

Ale temat byłby piękny - kurcze, rozmarzyłem się.

PS. A może choć wtryskowa Foka i Cobra...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, India napisał:

Z wtryskowych, nie ma nawet części szybowców na których latałem. Tamten zewnętrznie się praktycznie od oryginału nie różni..

Nixus jest trochę dłuższy. Ma 28m. Dzisiaj to extremum.  Model czegoś takiego mógłby znaleźć nabywców w różnych częściach świata.

Zainteresowane naszymi  szybowcami  klubowymi ogranicza się do Polski i głównie do modelarzy, którzy sami na szybowcach latali albo latają.   

Wiem że Grzegorz Mazurowski latał kiedyś na szybowcach, ale czy i jakie ma wpływy na plany AH?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem zarazić jedną z firm Swiftem i Foxem. Praktycznie monotypy szybowców akrobacyjnych na świecie.. Rynek zbytu szeroki, modele nie za duże (ok 13 m rozpiętości). Sylwetki rasowe. Wybór malowań duży..

Modeli nadal brak...

PS z gigantów rozpiętości nadal króluje ETA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, India napisał:

Kiedyś próbowałem zarazić jedną z firm Swiftem i Foxem. Praktycznie monotypy szybowców akrobacyjnych na świecie.. Rynek zbytu szeroki, modele nie za duże (ok 13 m rozpiętości). Sylwetki rasowe. Wybór malowań duży..

Modeli nadal brak...

PS z gigantów rozpiętości nadal króluje ETA.

Z mamutów też można by zrobić niezła kolekcję

historyczny SB-10

Eta

Nimeta

Nixus

Concorda

EB-28

EB-29

https://concordia-sailplane.com/design-of-a-competition-sailplane/

 

Edytowane przez DobreMzimu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, India napisał:

Kiedyś próbowałem zarazić jedną z firm Swiftem i Foxem. Praktycznie monotypy szybowców akrobacyjnych na świecie.. Rynek zbytu szeroki, modele nie za duże (ok 13 m rozpiętości). Sylwetki rasowe. Wybór malowań duży..

Modeli nadal brak...

PS z gigantów rozpiętości nadal króluje ETA.

Foxa w żywicy robi Airich Resin Model, a Swifta miał w ofercie Dujin. Oba w skali 1/72.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywicy się obawiam, po doświadczeniach z Jantarem Ardpolu i to krótkim. Szybko zaczął przypominać spaniela. Doklejane podstawek pod skrzydła było ratowaniem sytuacji.  Jantar 2b leży i czeka..

Podobnie z gigantami rozpiętości, nawet we wtrysku będą problemy, a pręt węglowy rozwiązaniem nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, India napisał:

Żywicy się obawiam, po doświadczeniach z Jantarem Ardpolu i to krótkim. Szybko zaczął przypominać spaniela. Doklejane podstawek pod skrzydła było ratowaniem sytuacji.  Jantar 2b leży i czeka..

Podobnie z gigantami rozpiętości, nawet we wtrysku będą problemy, a pręt węglowy rozwiązaniem nie jest...

Niektóre szkolne linijki zrobione są ze sztywnego tworzywa. Rozważałem wypiłowanie z nich skrzydeł. Ale ciągle odkładam temat na później.

Moja Jaskółka z Ardpolu zmieniła geometrię końcówek skrzydeł zarówno wzdłuż rozpiętości jak i wzdłuż cięciwy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, DobreMzimu napisał:

Niektóre szkolne linijki zrobione są ze sztywnego tworzywa. Rozważałem wypiłowanie z nich skrzydeł. Ale ciągle odkładam temat na później.

Moja Jaskółka z Ardpolu zmieniła geometrię końcówek skrzydeł zarówno wzdłuż rozpiętości jak i wzdłuż cięciwy..

Moja Foka (1/72; scratch) ma usterzenie pionowe i poziome wystrugane z takiej linijki i się sprawdza.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uśmiech 🙃 z tematu skrzydeł Jaskółki.

Dlatego nie jestem fanem żywic. 

PS Robienie Kobuza 1/50 z włókna szklanego i żywicy, mimo efektu, zniechęciło mnie do dużych ingerencji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.