Skocz do zawartości

Corsair MkII "P54" Revell 1/72


sebastain

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie koniec zmagań z Korsarzem. Założenie, aby na podstawie warsztatu bardziej doświadczonego modelarz spróbować odtworzyć model, zarówno warsztatowo, jak i zbliżyć się do oryginału, który jest na zdjęciu. Założenia częściowo udało się zrealizować. Nie wyszedł mi preshading, ale z drugiej strony, samolot na zdjęciu nie ma wyraźnie zaznaczonych różnic odcieni na liniach podziałowych. Większym wyzwaniem było odtworzenie śladów eksploatacji, czyli obić, odrapań, plam po płynach technicznych itp. Nie wyszły może jeszcze doskonale ale myślę, że jest znacznie lepiej niż w poprzednim moim modelu. Innym wyzwaniem było opanowanie malowania farbami innymi niż Vallejo - były to Gunze H. Tutaj faktycznie zauważyłem różnicę w jakości farby, sposobie nakładania, możliwość manipulacji kolorem, przezroczystością itp.

Model przedstawia Corsaira MkII JT260 o oznaczeniu "P54" na pokładzie lotniskowca HMS "Unicorn". Tutaj pojawia się kolejny błąd "historyczny", bo do budowy użyłem modelu Revell, który miał przedstawiać Corsaira wyprodukowanego przez Goodyear o oznaczeniu FG-1D, w brytyjskiej nomenklaturze Corsair Mk IV. Stąd błędy takie jak inne śmigło (MkII inne śmigło o  smuklejszym kształcie łopat), brak napływów powietrza na kadłubie. Sam model również ma parę niedoskonałości - za krótką cięciwę klap na dolnej powierzchni, za długie klapy regulacji temperatury silnika, średnio spasowane: obudowa silnika, górna część kadłuba, pierścień z klapkami chłodnicy. Mam wrażenie, że silnik jest też za głęboko osadzony w kadłubie.  W budowie poza tym użyłem wyposażenia kabiny w postaci elementów fototrawionych Eduarda i kalkomanie Techmodu. Litery na kadłubie malowane szablonem.

 

 

_IGP1349.jpg

_IGP1354.jpg

_IGP1356.jpg

_IGP1357.jpg

_IGP1360.jpg

_IGP1361.jpg

_IGP1365.jpg

_IGP1366.jpg

_IGP1374.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh a właśnie chwile temu na facebookach czytałem jak to spartolony ten revell i nie da się z niego zrobić dobrego modelu.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rymulus napisał:

W warsztacie wspominałem że wychodzi Ci fajny model. Opinię swą podtrzymuję, wyszedł Ci fajny model.

Dzięki! :

3 godziny temu, Moses napisał:

Ehhh a właśnie chwile temu na facebookach czytałem jak to spartolony ten revell i nie da się z niego zrobić dobrego modelu.....

Ja to bym ujął tak - są dobre modele, takie, które wymagają trochę pracy i Amodel (chociaż jeszcze nie kleiłem). Myślę, że revell łapie się gdzieś pomiędzy dobrym (dużo detali, ładna powierzchnia, fajny podział sekcji kadłuba i detali skrzydeł) a takim, który wymaga trochę pracy ( czyli dopasowanie, szlifowanie i szpachlowanie). Tragedii nie ma, chociaż nie kleiłem jeszcze Tamiyi i Eduarda. Spitifre'y czekają :) Poza tym dziękuję za miłe słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja. Ja takie modele bardzo lubie. Znakomite ślady eksploatacji. Model wygląda jak prawdziwy samolot

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modelu na model coraz lepiej. Podoba mi się, że zaplanowałeś malowanie na podstawie źródeł i bez trzymania się schematów. Interpretacja ciekawa. Pracuj jeszcze nad jakością budowy - czystość i geometria. Z pewnością będę zaglądał do kolejnego Twojego tematu :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.