Jump to content

9 Wrocław Model Show - 18-19 kwietnia 2020


Recommended Posts

Ten...tego...ZAPRASZAMY !!!

Wszelakie niezbędne informacje znajdują się na naszej stronie, wystarczy kliknąć TUTAJ

Modelarska uczta odbędzie się w zeszłorocznej lokalizacji Lotniczych Zakładów Naukowych, których budynki powstały w drugiej połowie lat 40 w pobliżu dawnych zakładów Rheinmetal-Borsig w dzielnicy Psie Pole.  Gdyby ktoś nie odnalazł owych zakładów, to na wszelki wypadek podajemy adres imprezy na naszej stronie internetowej w zakładce mapa. Jak zawsze coś fajnego wymyśliliśmy (czytajcie uważnie naszą twarzoksiążkę). Wszelkie inne niezbędne informacje postaramy się sukcesywnie rzecz jasna zamieszczać pod niniejszym tematem.

TEMAT PRZEWODNI 2020: Z KAMERĄ WŚRÓD ZWIERZĄT

 Informacja pierwsza (1):

Podobnie jak w roku ubiegłym oddano do naszej dyspozycji wszystkie miejsca noclegowe w schronisku mieszczącym się na terenie imprezy. Dokładne opłaty podamy Wam wkrótce, ale jak na Wrocław, to będzie to opłata raczej symboliczna (w ubiegłym roku oscylowała w cenie 27-30 zł + 12 za pościel, chyba, że ktoś wolał spać w swojej lub w opakowaniu, to wtedy nie płacił 12 zł) .

Na chwilę obecną mamy następujące pokoje do Waszej dyspozycji:

2 pokoje 4 osobowe, 3 pokoje 6 osobowe, 1 pokój 10 osobowy

Informacja druga (2) ...wkrótce

 

9WMS_plakat_iww.jpg

Edited by Robroy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja stanu pokojów:

Na chwilę obecną mamy następujące pokoje do Waszej dyspozycji:

1 pokój 4 osobowy, 3 pokoje 6 osobowe, 1 pokój 10 osobowy, 1 pokój 2 osobowy

Przy okazji taka informacja techniczna. Impreza odbędzie się w tym samym miejscu tylko w auli sportowej po prawej stronie (dużej, jasnej i przestronnej).

Ubiegłoroczne sale poszły do generalnego remontu i będą pachnieć nowością i nowoczesnością za ok. 1-2 latka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kolejna aktualizacja stanu pokojów:

Na chwilę obecną mamy następujące pokoje do Waszej dyspozycji:

3 pokoje 6 osobowe, 1 pokój 10 osobowy, 1 pokój 2 osobowy

PS 1. Wkrótce uruchomiona zostanie rejestracja modeli.

PS 2. Doceniając wartość zdobyczy jaką jest internet wprowadziliśmy od IX edycji WMS 2020 małą korektę zmierzającą do rejestracji modeli tylko drogą elektroniczną. W tym roku dla tych co zarejestrują swoje prace przez internet opłata wynosi 0 zł. Natomiast dla tych, którzy  zechcą rejestrować modele na miejscu opłata wynosi odpowiednio: Senior 20 zł, Junior/Młodzik 10 zł. bez względu na ilość zgłaszanych modeli.

Link to comment
Share on other sites

Robert, ale ty fajnie gadasz sam ze sobą, nie wiem czy mi wypada wchodzić w słowo ?

To tylko tutaj dyskretnie nadmienię że nasz główny sponsor - M-Zone -  wrocławski Sklep Modelarski - jak co roku niezawodnie zadba o to żeby Grand Prix WMS było tym czego modelarze pragną najbardziej (#sieoplacalosie). Również Grand Prix Tematyczne "Z Kamerą Wśród Zwierząt" oraz nagrodę publiczności będziemy mogli przyznawać dzięki wsparciu M-Zone.

87987723_1407616152743193_8320509249117487104_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=02d79f&_nc_oc=AQldS_HCpOXXlgAmNI9ijt0QaaOzfY0BP2HMt4p0V8X0NG7LTknRB0mu-sPF2I-nHQA&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=e44c303a3e448f801eaa3c4ab921f8cb&oe=5EF112B0

Więcej info o nowościach podczas 9 WMS wkrótce.

Zapraszamy 18-19 kwietnia!

Edited by lejgo_inc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9 godzin temu, Marcin Rogoza napisał:

Póki co - zostaje czy też będzie odwołany ?

To wszystko zależy od zmieniającej się sytuacji w Polsce i naszym regionie, a przede wszystkim od długości okresu zamknięcia szkół w Polsce. Do festiwalu pozostało jeszcze sporo czasu, przygotowujemy się do niego tak jakby miał się odbyć. Decyzja ostateczna w porozumieniu z różnymi podmiotami zostanie podjęta na sam koniec marca. Bądźmy dobrej myśli :)

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Thalgonis napisał:

Jak Wam pozamykają miasta jako takie, to będziecie mieli sprawę jasną...

Proszę Cię, nie rozsiewaj bzdur. To fake news.

Nikt na chwile obecną nikt nie zamierza zamykać miasta Wrocław.

Link to comment
Share on other sites

Zamkną to zamkną. Jest mnóstwo rzeczy poza naszą kontrolą, równie dobrze może walnąć meteor i będzie sobie można pofilozofować.

Na tą chwilę przygotowania trwają zgodnie z założeniem że impreza odbędzie się zgodnie z planem. Jeżeli siły wyższe zadecydują że nie ma takiej możliwości to po prostu dostosujemy się do sytuacji. Uważam że bez sensu jest dywagowac na tematy na które nie mam wpływu, wolę poruszać tematy na które jakiś wpływ mam:

 

Staramy się aby WMS nigdy nie stał w miejscu, mamy w zanadrzu kilka nowości. Pierwsza z nich to nowe klasy startowe, a właściwie podział klas istniejących:

1. Figurki zgodnie z licznymi sugestiami rozdzielają się na "Figurki" i osobną klasę "Popiersia".

2. Podpatrując tu i tam stwierdziliśmy że warto spróbować podzielić dioramy na "Dioramy cywilne" i "Dioramy militarne"

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cóż...
Zgodnie z informacją jaka uzyskaliśmy dziś od dyrekcji LZN Dni Otwarte Szkoły zostają odwolane w związku z ogólnokrajową prewencją epidemiologiczną. Oznacza to niestety również odwołanie tegorocznego Wrocław Model Show.

Wiemy że wielu z Was z niecierpliwością wyglądało otwarcia rejestracji i uczestnictwa w naszym festiwalu. Przychylamy się jednakże do stanowiska że lepiej w początkowej fazie zagrożenia epidemiologicznego zastosować dość radykalne ograniczenia, abyśmy w dalszej części roku mogli cieszyć się zdrowiem i normalną (?) rzeczywistością.

Włożyliśmy w przygotowanie WMS2020 sporo pracy, która zostaje teraz zamrożona. Temat przewodni, poprawki i innowacje, nagrody - pozostają. Niewiadomą pozostaje jedynie data kiedy się z Wami spotkamy po egidą 9WMS.

Dla Was oznacza to ...że można zbudować więcej modeli (sami zaczęliśmy już wprowadzać to w życie).

Dziękujemy że z nami jesteście!

Pozdrawiam, Marek

Edited by donalyah00
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście wszystkie nagrody, które przygotowaliśmy dla Was w tym roku pozostają nadal do zdobycia :) Część z nich dzisiaj otrzymałem w tym wydrukowane jeszcze ciepłe plakaty. Mogę zapewnić, że dzięki wsparciu jednego z naszych głównych sponsorów Toyoty każdy z dzieciaków młodszych i tych nieco starszych nie wyjedzie od nas z pustymi rękoma. A wyróżnieni młodzicy i juniorzy z jeszcze większą torbą nagród :). Drugi z naszych wielkich dobroczyńców, który jest z nami od samego początku czyli Wojtek z M-zone ufundował niezwykle cenne nagrody GP (główne, publiczności i tematyczne). Pierwsze z nich to jak co roku aerograf, tym razem będzie to PS-289 Mr.Procon Boy WA Platinum (0.3 mm) o wartości 650 zł. pozostałe dwa GP to torby chemii modelarskiej firmy gunze, a każda o wartości kilkuset złotych. Co miało byś jeszcze?..dowiecie się jak do nas zawitacie, kiedy będzie to tylko możliwe.

Siedźcie w domach, nie wychodźcie, budujcie kolejne swoje wspaniałe prace i przywoźcie je do Wrocławia.

A dla najmłodszych mamy małe zadanie :)

Przetłumacz na język polski i zastosuj w praktyce :)

Pozdrawiamy Was serdecznie, trzymajcie się i do zobaczenia!

 

 

 

received_499464814020839~2.jpeg

IMG_20200316_121644225.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kleicie coś? ?

My tak, mając przy tym szczerą nadzieję, że wszystkie przesunięte na jesień imprezy modelarskie odbędą się już bez przeszkód i że uda się nam zawitać choć na kilka z nich.

Pomyśleliśmy też, że w tej sytuacji dokładanie kolejnej imprezy modelarskiej nie będzie miało już większego sensu. Zapraszamy Was do Wrocławia w drugiej połowie kwietnia 2021. Dokładną datę podamy pod koniec tego roku. Wszystkie otrzymane już od sponsorów nagrody przechodzą na przyszły rok, być może uda się jeszcze coś do nich dołożyć. 

9wms2021.jpg

Trzymajcie się zdrowo! 

Pozdrawiam, Marek

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Marcin Rogoza napisał:

" Z kamerą wśród zwierząt" ?

 

28 minut temu, donalyah00 napisał:

Zgadza się.

Czyli takie "cuś"? :hmmm:

q0UxB93.jpg

JgGYw71.jpg

W końcu filmowali z tego Dorniera zwierzaki w Parku Serengeti :haha:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, RAV napisał:

PS. Ten Dornier ma kaczkę na skrzydle.

:hmmm:

Nie mam pojęcia o co chodzi ale jeżeli to ten punkt przy okienku w skrzydle to to jest ....podstawa anteny

50CPmoo.jpg

Przepraszam Kolegów z Wrocławia za zaśmiecanie wątku

Wszelkie uwagi odnośnie "zebry" z miłą chęcią poczytam w galerii pt. "Koń w paski"

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, RAV napisał:

Ente" to po niemiecku "kaczka".

Kod samolotu to D-ENTE. („D” oznaczało Niemcy, „E” dla lekkiego samolotu jednosilnikowego; mogli wybrać ( Bernhard i Michael Grzimek) pozostałe trzy litery, a ponieważ chcieli nazwy zwierzęcia, wybrali „ente”, po niemiecku „kaczka”.

:super:

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, RAV napisał:

Nie tylko "Tiger Meet".. Jestem "kociarzem" i mam zbiór modeli pod hasłem "Samoloty w koty". Poziom oczywiście niekonkursowy, ale wrzucam pomysł.

Poza tym wiele sprzętu ma "zwierzęce" nazwy - też się łapią do tematu konkursu? Pantery, Jaki, Rosomaki, Mustangi, nawet Zimorodek może się trafić...

Oczywiście, że tak - dzięki wielkie za wpis. Naszym założeniem jest aby podać temat imprezy i dać się zaskoczyć sposobem interpretacji przez uczestników.

Świetny przykład nietypowej interpretacji zaobserwowaliśmy kilka wydań WMS temu, hasłem przewodnim była wtedy Afryka. Na stołach między innymi modelami pojawiła się mała zaśnieżona, zimowa winietka z Shermanem w roli głównej. Czołg nosił imię własne AFRYKA. Genialne to było! :)  

24 minuty temu, RAV napisał:

"Ente" to po niemiecku "kaczka". ?

Kolejny dobry przykład nietypowej interpretacji tematu. :super:

 

48 minut temu, abtb napisał:

Przepraszam Kolegów z Wrocławia za zaśmiecanie wątku

Nie ma sprawy - bardzo fajnie, że wrzuciłeś tutaj Dorniera! Wiem, że w chwili obecnej ciężko cokolwiek planować, ale - planujesz może się do nas wybrać w przyszłym roku? Byłoby nam bardzo miło! :)

Pozdrawiam, Marek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.