Skocz do zawartości

VW Golf 1 GTI, Revell, 1:24


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że muszę czekać na nowy kit z nową budą wziąłem się za resztę drobnicy (zderzak, lusterka, frontowy grill, wycieraczki). Prawie wszystko jest ma czarno X-18 Black Semi-Gloss. Pomalowałem też clearami Tamki tylne światła i kierunkowskazy.

Końcowa drobnica.JPG

Tylne światło.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kurzu to idź z tematem do piwnicy. Ja malowałem w tragicznych warunkach, kurz na milimetr,  stara piwnica nie remontowana od lat 70. Leżące od 15 lat stare meble. Ważne, że nikt tam nie łaził. Nie malować w mieszkaniu. Psiknąć w piwnicy, poczekać aż wyschnie dotykowo (I ni cholery nie ruszać z pomieszczenia, gdzie było malowane).

 

Ja tak robiłem i żadnego kurzu na kaście nie miałem. A w mieszkaniu to wystarczy pędzlem raz przejechać i już jakiś kurz się przyczepi.

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przymiarka nadwozia modelu. Jeszcze nie pomalowane, bo przy tym trochę mi zejdzie (podkład, szlifowanie, kolor bazowy, szlifowanie, lakier, szlifowanie itd.) Chciałem zobaczyć czy będzie łatwo założyć tę budę. Nie powinno być z tym problemu.

Założona buda.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem nadwozie podkładem Mr. Finishing Surfacer 1500 Gray zmieszanym z Leveling Thinnerem w proporcji 1:2. Dodałem 5% retardera. Powłoka wydaje się być gładka z czego jestem zadowolony. Zostawiam to do jutra i może lekko przeszlifuję. Zakupiona niedawno komora lakiernicza spełnia swoją rolę. Są sporadyczne małe odrobinki kurzu ale nie aż tyle jak przy malowaniu na zakurzonym biurku. Takie sporadyczne drobinki kurzu są do ogarnięcia poprzez szlifowanie.

Nadwozie pomalowane podkładem.JPG

Edytowane przez Stalooki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie szlifowanie nadwozia samochodu na mokro ściereczkami GT36 od Mr. Hobby. Chciałbym żeby kolor bazowy był malowany na naprawdę gładkim podłożu. Nie wiem czemu ale jakoś nie umiem malować podkładem na gładko. Dlatego szlifuję teraz żeby farba była dobrze i gładko położona.

Szlifowanie nadwozia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enten, najlepsze jest to że ja tego w rzeczywistości nie widzę, nie wiem czemu mi się tak zdjęcie zrobiło, a dlaczego lubią sobie komplikować dorotka? wolę teraz lekko przyszlifować niż później mieć chropowatą farbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Stalooki napisał:

.... a dlaczego lubią sobie komplikować dorotka? wolę teraz lekko przyszlifować niż później mieć chropowatą farbę

 

Taką "budę" maluje się w godzinę od położenia podkładu do zakończenia kładzenia lakieru... Te czynności, które teraz z takim pietyzmem wykonujesz nie mają wpływu na ostateczny efekt (oczywiście w granicach rozsądku). Budę po pomalowaniu podkładem, po godzinie (jeżeli nie masz suszarki) mogłeś przelecieć gąbką 2000, położyć kolor bazowy i po kolejnych 30 min. wylać lakier. Cyzelujesz podkład, a nie pogłębiasz linii. To ostatnie na efekt wpłynie bardziej niż to czy podkład będzie lśnił, czy nie...   :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja wiem jaki efekt mi wyszedł wcześniej, gdy tego podkładu trochę nie wygładzałem. Farba była chropowata i ciężko było ją wypolerować. Uczę się na własnym doświadczeniu. Może po prostu nie umię jeszcze malować? Może mój aerograf chińczyk jest niedobry? Może teraz jest za sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.